Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działa sprężarka klimatyzacji (?)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z dnia na dzień przestała mi działać klimatyzacja a dokładniej mimo nastawów w klimatronicu nie wieje chłodne powietrze. Wygląda jakby nie pracowała sprężarka.

Zbiegło to się z wymianą rozrządu. Robił tę wyminę zaufany i sprawdzony człowiek, ale czy jest możliwość, że podczas wymiany coś zrobił nie tak lub czegoś nie zrobił i z tego powodu sprężarka/klimatyzacja przestała działać/chłodzić po tej operacji?

Proszę o poradę bowiem jestem zielony w tych sprawach, a nie chcę od razu jechać do autoryzowanego serwisu, bo może jest proste rozwiąznie mojego problemu.

Samochód: Scenic II, 1.5dci 82KM, klimatronic.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie koniecznie. Nie widząc auta trudno coś zgadnąć. Po prostu pierwsze co mi przyszło do głowy, to to, że przy zdejmowaniu paska akcesorii mógł zawadzić za kabelki doprowadzające zasilanie do sprzęgła na sprężarce. Albo je wyrwał z wtyczki, albo urwał. Tam jest mało miejsca i takie coś może się przytrafić. Oczywiście mogę się mylić. Dlatego odsyłam do mechanika który Ci to robił. Może po prostu spalił się bezpiecznik na zabezpieczeniu sprzęgła? Nie wiem.

Acha jeszcze jedno.

Ustaw max. możliwą temp. na wyświetlaczu i sprawdź czy włączy się klimatyzacja. Może to świadczyć o uszkodzeniu czujnika temp. nad lusterkiem w kabinie.

Poszukaj na forum jest to w kilku miejscach już opisane.

Może to też być przyczyna.

Podjedź do mechanika i po prostu powiedz co i jak, sądzę, że na bank Ci pomoże, tym bardziej, że klima przestała działać po jego ingerencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak robił rozrząd musi zdjąć prawe koło i nadkole, pod nadkolem jest srebrny aluminiowy zbiornik na oko ma 2 litry pojemnosci do niego ida rurki od sprężarki, mogę się założyć że jak wyciągał łapę silnika( to po prawej stronie) to pociągnął za rurki do góry żeby owa łapa mogła wyjść i wtedy zbiornik się uniułsł do góry i spadł z mocowania i się rozszczelnił, dosyć często mechanicy zapominają zamocować go zpowrotem, i z tąd takie klimaty, jak uklękniesz przy przednim prawym kole i włożysz ręke od dołu zaraz za nadkolem od jego przedniej części poczujesz że jest luzny i to będzie twoja przyczyna, czeka cię wymiana uszczelnień i nabicie klimy od nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 1 rok później...

Witam serdecznie,

Mam problem ze swoim szczeniaczkiem (2005r., 1.6 16V). Nie wiem czy jest to z tym związane ale po wymianie sprzęgła w moim sceniku, przestała działać klima. Po niezależnie czy w trybie auto czy manualnie (klikając przycisk AC). Dodam, że byłem dziś u mechanika który wymieniał mi sprzęgło (kolega), dobraliśmy się do wtyczki przy sprężarce (koniecznie musiał ściągnąć prawe koło i nadkole). Wyszło, iż na obydwóch pinach mamy potencjał (napięcie, test robiony probówką). Stąd moje pytanie. Czy to prawidłowe? Czy na jednym pinie nie powinno być +12V, a na drugim 0 (masa)? Już zgłupialiśmy. Sprawdzono również bezpiecznik klimatyzacji w komorze silnika (10A) i nie był spalony. Naciskając przycisk AC, ze skrzynki gdzie są bezpieczniki w komorze silnika, dobiega odgłos przełączającego się przekaźnika. Proszę o pomoc (najlepiej schemat z opisem działania).

z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!