Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czujnik obrotów silnika


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

pojawił sie ostatnio problem z czujnikiem obrotów silnika, wiem bo mam dostep do urządenia diagnostycznego BOSCHA i czasami sprawdzam sobie. jednak jak panowie dobrze wicie, odczytanie błędu to nie wszystko, pytanie, co robić dalej?

gdzie znajduje sie ten czujnik? to jest ten z tyłu przy skrzyni biegów? czy od położenia wału korbowego?

powiem jakie sa objawy, podczas jazdy nagle giną obroty silnika, nie działa wtedy komputer wskazujący dystans do przejechania, chwilowe spalanie oraz opada wskaźnik temperatury silnika, przy tym oczywiście wyskakuje "electronic fault".

taki stan trwa bardzo różnie, czasmi znika na ułamek sekundy, czasami kilka sekund. przy przechodzeniu w ten stan wyraźnie odczuwalne jest delikatne szarpnięcie, ale naprawde niemalże nieodczuwalne.

co to moze byc? co z tym zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj na forum o czujniku położenia wału, czujniku górnego położenia tłoka (chyba tak się on nazywa?) Masz tam wszystko; gdzie znaleźć, jaki powinien mieć parametry itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wszystkiemu było winne uszczelnienie skrzynie biegów, uszczelniacz prz łozysku wyciskowym był nieszczelny, przez co zabudził sie czujnik polozenia wałka rozrządu. zmieniałem sprzeglo i przy okazji wlasnie to wyszlo.

zdjecie czujnika dołączam. w tej chwili uszczelniacz wymieniony, sprzęgło kompletne również, czujnik pzeczyszczony i jak ręką odjął, normalnie nie ten samochód :idea: jeszcze tylko pozostał sworzeń wahacza i będzie jak nówka <ok>

post-11521-1254659302_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez co zabudził sie czujnik polozenia wałka rozrządu

Pomyliłeś czujniki. To co masz na zdjęciu to czujnik położenia wału korbowego, który znajduje się na łączeniu silnik - skrzynia biegów. Dokładnie nad kołem zamachowym.

Czujnik górnego położenia tłoka znajduje się na głowicy, dokładnie z drugiej strony, nad 1-szym cylindrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam swój warsztat wiec wszystko właściwie za free, co prawda zajmujemy sie ciężarowymi głównie, ale osobowe to tez nie problem <ok>

sprzęgło ok 300zł bez łożyska, bo było wymieniane kilka miesięcy temu, jezeli masz hydrauliczne to ok 500zł więcej. i podejrzewam ze wymiana sprzegla w serwisie to ok 1000zł, ale tu strzelam, sporo pracy przy tym jest.

 

masz racje przemo, napisałem ze chodzi o czujnik polozenia tłoka ponieważ tak wskazywał komputer diagnostyczny. zabrudzony był dokładnie czujnik poozenia wału korbowego, tuż nad skrzynią z prawej strony silnika, nad kołem zamachowym.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!