Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Cena przekładni kierowniczej i jej wymiana


Rekomendowane odpowiedzi

koledzy posiadam scenica rx4 i mam luz na maglownicy, puka. Czytałem że można kupić zestawy naprawcze do przekładni kierowniczych SMI. Czy myślicie że można to wykonać, czy się opłaca. A może lepiej oddać w ręce specjalisty???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czytam ten watek i zastanawia mnie fakt iż wymieniacie maglownice bo puka i mechanik tak stwierdził. Ale czy dzieje się cos jeszcze typu sciaganie auta, luz na kierownicy, nietrzymanie kierunku jazdy, utrudnione obracanie.

Czemu pytam mistrz mechanik stwierdził iż musze wymienić maglownice bo jest w stanie gorzej niz złym i regenerowac się nie da. Pukała i to by było na tyle. Postnowiłem wymienić drązki kierownicze oraz końcówki drazków. Wymienilem pukanie ustało. Raz w życiu miałem okazje prowadzic auto z uszkodzona był to polonez i tym sie nie dało jechać. W Reni tego nie ma wiec jakie sa niebezpieczeństwa nie usunięcia tej " usterki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

odgrzewam wątek, w listopadzie wymieniłem przekładnię na regenerowaną Lauber. Stara przekładnia miała przerwaną osłonę i skorodowała w środku. Po wymianie na regenerowaną po kilki kkm znów pojawiło się stukanie. Zakładali to partacze,którzy przy okazji zerwali mi taśmę airbag i się do tego nie chcieli przyznać :) Teraz, fachowy serwis specjalizujący się w renówkach zdiagnozował uszkodzoną przekładnię. Jest jeszcze na gwarancji. Jaka jest przyczyna wspomnianego wcześniej złego montażu przekładni, co tam właściwie można złożyć źle? Mam podstawy podejrzewać, że właśnie to mnie spotkało. Oprócz stuków dochodzących z przekładni (które czuć na kierownicy i przekładni) dochodzi jeszcze metaliczny zgrzyt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam! Może komuś przyda się moje doświadczenie z układem kierowniczym w megi. Otóż od pewnego czasu nie dawało mi spokoju metaliczne postukiwanie odczuwalne na kole kierownicy. Diagnosta na szarpakach nie stwierdził żadnych luzów w układzie kierowniczym, które mogłyby dawać taki efekt i stawiał na zaciski hamulców. Mechanik zaś też nie znalazł bezpośredniej przyczyny, stwierdził co prawda niewielki luz na przekładni, uwżał jednak, że nie powinien być odczuwalny na kierownicy. Obydwaj zgodnie stwierdzili, że mogę jeździć bezpiecznie. A stukanie pojawiało się na pojedynczych wybojach, dołkach lub np. na bruku i było dla mnie strasznie wkurzające. W końcu nie wytrzymałem i sam postanowiłem poszukać przyczyny. Po kilkudziesięciu minutach kręcenia, opukiwania, naciągania, dokręcania wszystkich możliwych połączeń zlokalizowałem wreszcie "stukacza". Okazało się, że jest niewieki luz na dwuczęściowym drążku, pomiędzy krzyżakami. Drążek wykonany jest z wyprofilowanej na wielowpust rurki od strony mechanizmu wspomagania i wchodzącego w tę "rurkę" wałka-wieloklinu od strony przekładni. Po co to ustrojstwo zrobine jest z dwóch elementów nie wiem-wystarczyłby jednolity wałek łączący dwa krzyżaki. Luz skasowałem prowizorycznie wbijając pomiędzy te dwa elementy klin, wypiłowany z aluminiowej listewki podłogowej. Nastała cisza. Zostawiam to tak, dopóki klin sam nie wypadnie-siłą rzeczy jest wbity od dołu ku górze i ruchy kierownicą mogą spowodować jego wypadnięcie, ale póki co jest ok.

 

Gdyby post był "bardziej na miejscu" w innym temacie, proszę admina o mjego przeniesienie.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników samochodów na "f".

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No mnie też strasznie dziwi że już tak szybko pada przekładnia :D

Zapomniałem dodać że byłem wcześniej u innego mechanika i on z kolei stwierdził że to łożysko górnego mocowania amortyzatora,no i powiedziałem to swojemu mechanikowi ale on definitywnie stwierdził że te od głosy słychać znacznie niżej i że one dochodzą z przekładni kierowniczej.

Miałem dokładnie to samo. Mechanik powiedział, że to albo łożysko amortyzatora albo przekładnia. Łożysko było tańsze wic od tego zacząłem. Okazało się, że to było łożysko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Może kogoś zainteresuje opis z rosyjskiej strony na temat wymiany tulejki maglownicy

http://www.drive2.ru/cars/renault/megane/megane_ii/nike-89/2/journal/288230376152455636/

Tutaj tulejka dostępna u nas w kraju http://www.motointegrator.pl/produkty/235347-silentblok-przekladni-kierowniczej-lemfoerder-13140-01

 

Zamierzam się za to zabrać. Dam znać po "operacji" o wynikach:)

 

Dodano: 19 wrz 2013 - 15:23

Witam

Jak obiecywałem daję znać po operacji.

Nowa tulejka jest bardzo podobna do oryginalnej. Udało się ją zainstalować. Niestety jest luz pomiędzy obudową maglownicy a zewnętrzną częścią tulejki. Zmierzyłem luz szczelinomierzem (0,2 mm). Żeby skasować luz umieściłem 4 blaszki 0,1 mm. W tej chwili luzu nie ma. Auto lepiej się prowadzi. Nie sprawdziłem jeszcze stanu tulejki po stronie kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

renault megane 1.5 dci u mnie poszła przekładania ta guma się przetarła woda się dostała i rozwaliła stukało w przodzie nie na zakrętach ale na wybojach wyglądało jak stabilizator albo końcówki bądź sworznie w wahaczach ale jednak przekładnia

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.7 - logika wypowiedzi

Przeczytaj to jeszcze raz na spokojnie, popraw i wstaw znaki interpunkcyjne.

Pawel

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!