FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Cena przekładni kierowniczej i jej wymiana - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

• 3 stron +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Megane II phI
Cena przekładni kierowniczej i jej wymiana

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   scifo 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:Megane II
  • Silnik:1.5Dci
  • Przebieg (tys.km):170

Napisano 22 wrzesień 2011 - 19:05

Tak jak myślałem, że to nie przekładnia. Najgorsze, że poprzednia wymieniona prawdopodobnie też była dobra.
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www i email

Ogłoszenia motoryzacyjne Renault Megane, Scenic i Fluence

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   Janusz777 

• Auto:Renaule Megane II ph I
  • Silnik:1,5 dci
  • Przebieg (tys.km):150

Napisano 22 wrzesień 2011 - 20:07

Niestety człowiek uczy się na błędach, a do tego mechanika (od tych przekładni) miałem duże zaufanie i nie była to tylko moja opinia.
0

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   kanar666 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:Megane II ph II
  • Silnik:2.0 dCi 16V M9R
  • Przebieg (tys.km):97

Napisano 23 wrzesień 2011 - 19:39

Obym miał taką samą usterkę co ty :)
Dołączona grafika
Radość z jazdy z Renault
0

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   sebak@op.pl 

• Auto:Megane II ph II Grandtour
  • Silnik:1.9 dCi 110KM
  • Przebieg (tys.km):180

Napisano 27 wrzesień 2011 - 21:24

Wyświetl postUżytkownik Janusz777 dnia 22 wrzesień 2011 - 17:22 napisał

No i sprawa się wyjaśniła. Byłem dzisiaj w autoryzowanym salonie Renault w Opolu.
Pokazałem mechanikowi stuki przy obracaniu kierownicy, ten stwierdził na 95%, że winna jest przekładnia kierownicza.
Potem wziął samochód do hali na podnośnik. Po 20 minutach przyszedł po mnie i powiedział, że bardzo się pomylił w swej pierwszej diagnozie.
Przekładnia kierownicza jest całkowicie sprawna, a powodem stuków była jak mi napisano: "Nieprawidłowo umocowana oś kolumny kierowniczej w stosunku do blokady kierownicy".
Kosztowało mnie to 150 zł, ale przynajmniej problem z przekładnią kierowniczą mam z głowy.

Możesz coś więcej powiedzieć o tym nieprawidłowym umocowaniu.... To wada fabryczna czy coś się przestawiło podczas jazdy po naszych drogach? To stukanie w okolicy przedkładni irytuje mnie strasznie:(

Użytkownik sebak@op.pl edytował ten post 27 wrzesień 2011 - 21:25

0

#21 Użytkownik nie jest zalogowany   artuoi 

• Auto:megi IIphI Grandtour, coupe IphII
  • Silnik:1,5 dci, 1,6 16V
  • Przebieg (tys.km):150, 156

Napisano 04 lipiec 2012 - 09:44

Cześć
Temat trochę stary ale...
Ja zastanawiałem się nad regeneracją maglownicy ale mój mechanik stwierdził że jest na tyle uszkodzona że z regeneracją może być problem. Drugi aspekt - regeneracja w Łodzi więc jeden dzień wycięty z życiorysu. Po rozmowie z zaprzyjaźnionym mechanikiem zdecydowałem się na kupno nowej (przy jego zniżkach koszty podobne a przy okazji wymienione końcówki, zrobiona zbieżność i przegląd przed wakacyjny). Maglowniczka wymieniona na nową końcówki nowe,zbieżność ustawiona koszt 930zł z częściami (przy okazji naprawiłęm trzecie swiatło stop i pozbyłem się "świerszczy")- można powiedzieć pełen sukces...
Przejechałem ok 2000km z czego 900 na trasie w ciągu 2 dni i... zaczęło coś stukać. Wizyta u zaprzyjaźnionego mechanika wykazała uszkodzenie maglownicy. Maglownica ma 2 miesiące i ok 2000km.
Jade w poniedziałek ją reklamować. Chyba miałem wyjątkowego pecha bo do zdolności mechanika nie mam zastrzeżeń (10 lat robię u niego samochody i zawsze byłem zadowolony z jakości świadczonych usług a także cen).
Żeby życie miało smaczek - raz coupeta raz kombiaczek;)
0

#22 Użytkownik nie jest zalogowany   Keys 

• Auto:Scenic II phI
  • Silnik:2,0 dCi
  • Przebieg (tys.km):74kkm

Napisano 20 lipiec 2012 - 09:21

Wyświetl postUżytkownik ext dnia 16 wrzesień 2011 - 11:07 napisał

...przy włączeniu wspomagania i kręceniu kierownicą od końca do końca słychać metaliczne pojedyńcze "strzelanie" w maglownicy...

U mnie identyczny objaw - na postoju bardzo głośno, podczas jazdy dużo ciszej. Byłem już zdecydowany na wymianę przekładni na regenerowaną, jednak po lekturze tego wątku wstrzymam się z zakupem. Najpierw demontaż i dokładniejsze oględziny.
0

#23 Użytkownik nie jest zalogowany   makin23 

• Auto:Megane II LF
  • Silnik:1900 dci 130km
  • Przebieg (tys.km):65

Napisano 25 lipiec 2012 - 19:23

te przekładnie jezeli mają luzy bardzo łatwo można zregenerowac.koszt takiej naprawy to około 150 zł.byłem u dwóch mechaników i mi tez wciskano że przekładnia do wymiany lub kosztowna regeneracja.ale trafilem tez do trzeciego mechanika (kiedys pracował w aso) i on mi tą przekładnie naprawił za 150 zł. nawet jej z auta nie wyciągał.
0

#24 Użytkownik nie jest zalogowany   Pawel 

• Auto:Megane II Grandtour
  • Silnik:1,6 16V
  • Przebieg (tys.km):129

Napisano 25 lipiec 2012 - 22:01

Nie dokręcił czasem tylko śrubki od kasowania luzu ?
:)
0

#25 Użytkownik nie jest zalogowany   makin23 

Napisano 26 lipiec 2012 - 18:16

w tej przekladni nie ma mozliwości skasowania luzów jakąs srubką .ja miałem wkładaną tulejke
0

#26 Użytkownik nie jest zalogowany   Leszek55 

• Przebieg (tys.km):0

Napisano 27 lipiec 2012 - 12:53

A czy ktoś montował :http://moto.allegro.pl/przekladnia-kierownicza-renaulr-megane-ii-scenic-i2462454342.html - ?
0

#27 Użytkownik nie jest zalogowany   artuoi 

• Auto:megi IIphI Grandtour, coupe IphII
  • Silnik:1,5 dci, 1,6 16V
  • Przebieg (tys.km):150, 156

Napisano 06 sierpień 2012 - 12:10

Leszku, obawiam się że to LAUBER (cena). Ja zakładałem niby nową maglownice. Sypneła się po 2500km, dostała luzu i wydawała dziwny dźwięk przy skręcaniu na postoju. Werdykt: wymiana gwarancyjna. Mam teraz taką samą i mam wrażenie że auto jest jakieś "gumowate" na kierownicy. W trakcie rozmowy z zaprzyjaźnionym właścielem sklepu z częściami dowiedziałem się że Lauber to podobno przekładnie po regeneracji. Z perspektywy straconego czasu stwierdzam że chyba lepiej było by zainwestować w TRW (ok 1200zł) lub regenerować własną oryginalną. Jest kilka firm w polsce zajmujących się tym profesjonalnie, ja brałem pod uwagę firmę z Łodzi mieszczą się w uliczce odchodzącej od Rokicińskiej. 12 stanowisk i rok gwarancji cena ok 800zł ze zdjęciem regeneracja założeniem ustawieniem geometrii. Decyzja należy do Ciebie.
Żeby życie miało smaczek - raz coupeta raz kombiaczek;)
0

#28 Użytkownik nie jest zalogowany   Leszek55 

• Przebieg (tys.km):0

Napisano 08 sierpień 2012 - 06:32

Już zamontowana .Nie wygląda by była regenerowana. Zobaczymy będę zwracał uwagę co się dzieje. Po przejechaniu 500 km bez uwag. Całkowity koszt z geometrią wyniusł 600 zł.

Użytkownik Leszek55 edytował ten post 08 sierpień 2012 - 06:34

0

#29 Użytkownik nie jest zalogowany   mrarek 

• Auto:SCENIC II PhI
  • Silnik:1.5 dCi K9K 728
  • Przebieg (tys.km):ok. 338

Napisano 08 sierpień 2012 - 07:09

to faktycznie bardzo tanio.
a gdzie w końcu regenerowałeś?
Renault Scenic II PhI 1,5 dCi 101 KM z aktualnym apetytem w ilości Dołączona grafika
0

#30 Użytkownik nie jest zalogowany   makin23 

Napisano 08 sierpień 2012 - 17:11

Wyświetl postUżytkownik makin23 dnia 25 lipiec 2012 - 19:23 napisał

te przekładnie jezeli mają luzy bardzo łatwo można zregenerowac.koszt takiej naprawy to około 150 zł.byłem u dwóch mechaników i mi tez wciskano że przekładnia do wymiany lub kosztowna regeneracja.ale trafilem tez do trzeciego mechanika (kiedys pracował w aso) i on mi tą przekładnie naprawił za 150 zł. nawet jej z auta nie wyciągał.

przejechałem już po naprawie jakieś 2500 km i jest ekstra nawet minimalnych luzów nie ma
0

#31 Użytkownik nie jest zalogowany   marcin12345 

• Auto:Scenic RX4
  • Silnik:2.0
  • Przebieg (tys.km):120000

Napisano 17 styczeń 2013 - 10:19

koledzy posiadam scenica rx4 i mam luz na maglownicy, puka. Czytałem że można kupić zestawy naprawcze do przekładni kierowniczych SMI. Czy myślicie że można to wykonać, czy się opłaca. A może lepiej oddać w ręce specjalisty???
0

Udostępnij ten temat:

• 3 stron +
  • 1
  • 2
  • 3