Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Cena przekładni kierowniczej i jej wymiana


Rekomendowane odpowiedzi

No i sprawa się wyjaśniła. Byłem dzisiaj w autoryzowanym salonie Renault w Opolu.

Pokazałem mechanikowi stuki przy obracaniu kierownicy, ten stwierdził na 95%, że winna jest przekładnia kierownicza.

Potem wziął samochód do hali na podnośnik. Po 20 minutach przyszedł po mnie i powiedział, że bardzo się pomylił w swej pierwszej diagnozie.

Przekładnia kierownicza jest całkowicie sprawna, a powodem stuków była jak mi napisano: "Nieprawidłowo umocowana oś kolumny kierowniczej w stosunku do blokady kierownicy".

Kosztowało mnie to 150 zł, ale przynajmniej problem z przekładnią kierowniczą mam z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa się wyjaśniła. Byłem dzisiaj w autoryzowanym salonie Renault w Opolu.

Pokazałem mechanikowi stuki przy obracaniu kierownicy, ten stwierdził na 95%, że winna jest przekładnia kierownicza.

Potem wziął samochód do hali na podnośnik. Po 20 minutach przyszedł po mnie i powiedział, że bardzo się pomylił w swej pierwszej diagnozie.

Przekładnia kierownicza jest całkowicie sprawna, a powodem stuków była jak mi napisano: "Nieprawidłowo umocowana oś kolumny kierowniczej w stosunku do blokady kierownicy".

Kosztowało mnie to 150 zł, ale przynajmniej problem z przekładnią kierowniczą mam z głowy.

Możesz coś więcej powiedzieć o tym nieprawidłowym umocowaniu.... To wada fabryczna czy coś się przestawiło podczas jazdy po naszych drogach? To stukanie w okolicy przedkładni irytuje mnie strasznie:(

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Cześć

Temat trochę stary ale...

Ja zastanawiałem się nad regeneracją maglownicy ale mój mechanik stwierdził że jest na tyle uszkodzona że z regeneracją może być problem. Drugi aspekt - regeneracja w Łodzi więc jeden dzień wycięty z życiorysu. Po rozmowie z zaprzyjaźnionym mechanikiem zdecydowałem się na kupno nowej (przy jego zniżkach koszty podobne a przy okazji wymienione końcówki, zrobiona zbieżność i przegląd przed wakacyjny). Maglowniczka wymieniona na nową końcówki nowe,zbieżność ustawiona koszt 930zł z częściami (przy okazji naprawiłęm trzecie swiatło stop i pozbyłem się "świerszczy")- można powiedzieć pełen sukces...

Przejechałem ok 2000km z czego 900 na trasie w ciągu 2 dni i... zaczęło coś stukać. Wizyta u zaprzyjaźnionego mechanika wykazała uszkodzenie maglownicy. Maglownica ma 2 miesiące i ok 2000km.

Jade w poniedziałek ją reklamować. Chyba miałem wyjątkowego pecha bo do zdolności mechanika nie mam zastrzeżeń (10 lat robię u niego samochody i zawsze byłem zadowolony z jakości świadczonych usług a także cen).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

...przy włączeniu wspomagania i kręceniu kierownicą od końca do końca słychać metaliczne pojedyńcze "strzelanie" w maglownicy...

 

U mnie identyczny objaw - na postoju bardzo głośno, podczas jazdy dużo ciszej. Byłem już zdecydowany na wymianę przekładni na regenerowaną, jednak po lekturze tego wątku wstrzymam się z zakupem. Najpierw demontaż i dokładniejsze oględziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te przekładnie jezeli mają luzy bardzo łatwo można zregenerowac.koszt takiej naprawy to około 150 zł.byłem u dwóch mechaników i mi tez wciskano że przekładnia do wymiany lub kosztowna regeneracja.ale trafilem tez do trzeciego mechanika (kiedys pracował w aso) i on mi tą przekładnie naprawił za 150 zł. nawet jej z auta nie wyciągał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Leszku, obawiam się że to LAUBER (cena). Ja zakładałem niby nową maglownice. Sypneła się po 2500km, dostała luzu i wydawała dziwny dźwięk przy skręcaniu na postoju. Werdykt: wymiana gwarancyjna. Mam teraz taką samą i mam wrażenie że auto jest jakieś "gumowate" na kierownicy. W trakcie rozmowy z zaprzyjaźnionym właścielem sklepu z częściami dowiedziałem się że Lauber to podobno przekładnie po regeneracji. Z perspektywy straconego czasu stwierdzam że chyba lepiej było by zainwestować w TRW (ok 1200zł) lub regenerować własną oryginalną. Jest kilka firm w polsce zajmujących się tym profesjonalnie, ja brałem pod uwagę firmę z Łodzi mieszczą się w uliczce odchodzącej od Rokicińskiej. 12 stanowisk i rok gwarancji cena ok 800zł ze zdjęciem regeneracja założeniem ustawieniem geometrii. Decyzja należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te przekładnie jezeli mają luzy bardzo łatwo można zregenerowac.koszt takiej naprawy to około 150 zł.byłem u dwóch mechaników i mi tez wciskano że przekładnia do wymiany lub kosztowna regeneracja.ale trafilem tez do trzeciego mechanika (kiedys pracował w aso) i on mi tą przekładnie naprawił za 150 zł. nawet jej z auta nie wyciągał.

 

 

 

przejechałem już po naprawie jakieś 2500 km i jest ekstra nawet minimalnych luzów nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!