Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komunikat Check Parking Brake


Rekomendowane odpowiedzi

witam

dołączam się do tematu, mam jednak trochę inny problem...

kiedy ruszam gwałtownie (bez pisku) lub kiedy ruszam pod lub z górki (zanim puszczę sprzęgło do końca) piszczy mi sygnał alarmowy i zapala się kontrolka ręcznego oraz napis STOP, trwa to ułamki sekund i na początku nawet nie wiedziałem czemu piszczy...

poza tym wszystko działa rewelacyjnie

jaka może być przyczyna? jak to sprawdzić? myślę że to coś ze sprzęgłem (piszecie o potencjometrze?) może ktoś rozwinie temat, dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Niski poziom płynu hamulcowego spowodowany zużyciem klocków i być może tarcz. Ostre ruszenie powoduje przemieszczenie się płynu w zbiorniczku i zadziałanie czujnika poziomu i alarmu STOP. Wciśnięte sprzęgło też obniża poziom płynu hamulcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam, u mnie problem podobny do opisu z pierwszego postu - na postoju z włączonym silnikiem pojawia się komunikat o błędzie hamulca postojowego, kontrolka Service i litera P w trójkącie - po wciśnięciu sprzęgła komunikat i kontrolka gaśnie, hamulec postojowy przy ruszaniu nie zwalnia się sam, muszę go zwolnić ręcznie, natomiast po zgaszeniu silnika i wyjęciu karty sam zaciąga się. Po przeczytaniu tego tematu takie wnioski:

- spróbować kombinacji z bezpiecznikiem 20A pod siedzeniem kierowcy,

- uszkodzony czujnik/potencjometr na pedale sprzęgła,

- ostatecznie przestawić w ASO hamulec w "zimny klimat"

 

i teraz pytania:

- jak się wyciąga całkowicie tą szufladę pod siedzeniem ? - próbowałem i coś nie idzie a nie chcę czegoś urwać,

- gdzie dokładnie jest ten czujnik położenia pedału sprzęgła ? - zerknąłem ale coś nie zauważyłem ;-) - sposób naprawy ewentualnie jaki jest orientacyjny koszt wymiany ?

- czy po wymianie/naprawie tego czujnika trzeba kasować błąd w ASO żeby wszystko zadziałało ?

- i czy faktycznie nie zwalnianie samoczynne hamulca przy ruszaniu może być spowodowane awarią czujnika przy pedale sprzęgła ?

 

Przepraszam jeżeli część pytań jest naiwna, ale autko mam od trzech dni ;-)

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie do znawców tematu hamulca elektrycznego.

Na forum przeczytałem, że jedną z przyczyn wadliwego działania hamulca i pojawiania się błędów w kompie mogą być linki.

Mi na kompie pokazuje błąd czujnika "siły naciągu" linek, oraz hamulec bardzo długo zaciąga i zwalnia. Prawdopodobnie zaciąga na maxa dlatego tak długo to trwa.

I tutaj jest moje pytanie jak wyglądały wasze linki, że po wymianie ich jest git? Po czym poznać, że linka jest do d....?

Moja wygląda tak:

snc110827093lxl.jpg

Oczywiście jest to zdjęcie prawej linki, lewa wydaje się być dobra.

Proszę o ocenę, czy ta linka jest wadliwa i może ona być powodem wadliwego działania hamulca czy jednak coś tkwi w elektronice?

A moje drugie pytanie to czy ktoś przetransportował sama elektronikę z hamulca w wersji krótkiej do grand? Czy to wogóle możliwe?

Ceny używek wzięte z kosmosu (300-400 do wersji krótkiej i 700-800 do granda), no ale cóż cena-popyt-podaż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam na forum,

 

Kupiłam Scenica II rok temu w drodze powrotnej do domu zaświeciła się kontrolka service+p po pół roku kupiłam używkę kompletny ręczny-elektryczny (diagnoza mechanika ze jest do wymiany stary )po wymianie Clip nie daje rady wykasować błędu(wyskakuje BŁĄD CZUJNIKA SIŁY NACISKU ) kontrolka nadal świeci a hamulec zachowuje się tak jak poprzedni-myślę że tamten był sprawny -(wywalone niepotrzebnie pieniądze ) a przyczyna tkwi gdzie indziej .POMOCY!! Co można sprawdzić -zrobić żeby kontrolka zgasła ,nie zamierzam kupować trzeciego hamulca!!Dodam że hamulec po wyłączeniu silnika momentalnie zaciąga ,a drugie zaciągnięcie słychać po zamknięciu centralnego zamka -lecz nie zawsze od razu raz po 1 sek a nieraz po 3-4 sek,nie znam się czy tak jest w scenicu II poprzedni tak samo się zachowywał.

 

Drugie pytanie

Może ktoś poleci dobrego mechanika kompetentnego w naprawie Renuwek -znającego temat Warszawa i okolice

 

Temat połączony

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jedno czego sie nauczylem to ze najlepiej zaczac od najmniejszych rzeczy... kilka razy mialem podobny problem i pomagaly 3 rzeczy

- zle polozenie linki do awaryjnego odblokowania recznego (w bagazniku pod klapka recznego zolta raczka) jesli byla zaciagana to czasem cos sie przesunie... u mnie zawsze po przewiezieniu ciezkich rzeczy w bagazniku

- bezpiecznik - chociaz nigdy nie pomogl na stale

- wymiana klockow - "ladnie wygladaly" ale po wymianie wszystko gra - na stale, problem nie wraca...

jesli to nie pomaga to sorry ale koszt wzrasta...

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Ostatnio też miałem taką przypadłość. U mnie pomogło wyjęcie czujników przy pedale sprzęgła- są dwa, górny kosztuje około 40zł, dolny około 100zł, oba nowe. Czujników oczywiście nie wymieniałem tylko wyjąłem, popatrzyłem i wsadziłem z powrotem. Prawdopodobnie coś nie kontaktowało, jeżdżę już tak drugi tydzień i żaden serwis nie wyskakuje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, może ktoś będzie zainteresowany,

znalazłem taką firmę koło PIŁY,

Electric-Cars www.el-cars.pl

zajmują się naprawą elektryki w takich modułach, zdemontowałem swój wysłałem i dziś mi przysłali z informacją, że jest naprawiony. Dali rok gwarancji na naprawę więc chyba są solidni.

Jutro montaż i zobaczymy, czy działa czy nie...

 

Mi na kompie wywalało błąd "czujnika siły" czy jakoś tak, hamulec długo zaciągał i zwalniał.

Jutro napiszę co i jak,

 

 

Po zamontowaniu hamulec działa jak należy, z wyświetlacza zgasło SERVICE P, nareszcie uporałem się z problemem.

Edytowane przez jonasz1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelolsztyn

a ja powiem tak. jezeli powolasz sie na forum - masz 50 % znizki z allegro :) np. po znizce : naprawa wyswietlacza 100 zl, naprawa elektronicznego hamulca recznego 150 zl ... itd. (+ oczywiscie koszt przesylki).

 

ps. u mnie wyswietlacz i hamulec - dziala :)

Edytowane przez pawelolsztyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Ja mam problem następujący. (scenic 03 1,6 16v)

przestał mi działać hamulec ręczny(oczywiście elektryczny), nie działa wogóle, a na desce świeci się service+P w trójkącie +błąd hamulca ręcznego.

Czytałem wiele podpowiedzi ale żadna nie pomaga, czy to oznacza wymianę całego modułu???

Może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł, będę bardzo wdzięczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!