Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komunikat Check Parking Brake


Rekomendowane odpowiedzi

Mam także problem z ręcznym w Grand Scenicu II. Zapiekła się jedna linka więc mechanik ją odczepił. Wtedy przy włączaniu sie ręcznego silniczek wydawał głośny odgłos.Kazałem mechanikowi wymontować linki aby wysłać do dorobienia a on wymontował mi całe urządzenie z linkami. Czy znacie może kogoś kto naprawia kompleksowo te urządzenia tz. sprawdzi mychanizm i naprawi linki, czy muszę rozmontować i wyciagnąć linki żeby je wysłać? Czy wymontowanie a później zamontowanie samych linek z tego urządzenia jest trudne ? Może macie jakieś sugestie co zrobić i jakiś namiar na mechanika który by całe urzadzenie z linkami naprawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, u mnie problem podobny do opisu z pierwszego postu - na postoju z włączonym silnikiem pojawia się komunikat o błędzie hamulca postojowego, kontrolka Service i litera P w trójkącie - po wciśnięciu sprzęgła komunikat i kontrolka gaśnie, hamulec postojowy przy ruszaniu nie zwalnia się sam, muszę go zwolnić ręcznie, natomiast po zgaszeniu silnika i wyjęciu karty sam zaciąga się. Po przeczytaniu tego tematu takie wnioski:

- spróbować kombinacji z bezpiecznikiem 20A pod siedzeniem kierowcy,

- uszkodzony czujnik/potencjometr na pedale sprzęgła,

- ostatecznie przestawić w ASO hamulec w "zimny klimat"

Odgrzewam kawałek dyskusji. Jesli pokazuje nam się błąd parking fault , który znika po wciśnięciu sprzęgła to na 90% może to być wadliwy czujnik/potencjometr na pedale sprzęgła tyle tylko, że tam za bardzo nie ma się co psuć (płytka z ścieżkami i suwak). Trzeba sobie oświetlić ten czujnik i zobaczyć czy się nie rusza w trakcie wciskania sprzęgła. Czujnik powinien siedzieć stabilnie na mocowaniu.

 

Jak ktoś tam grzebał to kołek przy dźwigience może być nie wciśnięty do końca co skutkuje tym że potencjometr nie wykonuje pełnego ruchu.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

mam trochę inny problem, co jakiś czas wywala mi błąd ręcznego)(hamulec zaciąga przy wyłączeniu, gdy chce odpalić mam błąd, ręcznie odciągam, po 2 odpaleniu auta kasuje się błąd i przez tydzień może 2 mam spokój)

miał może ktoś podobny problem, pozatym hamulec działa ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Witam. Temat dość stary ale muszę zapytać. Od dwóch tygodni mam komunikat sprawdź hamulec parkingowy razem z napisem service i ikoną P w trójkącie. Mimo to hamulec działa prawidłowo. Automatycznie zaciąga i zwalnia. Ręcznie też działa. Pojechałem na diagnozę i gość mi mówi że łączy się ze wszystkim co możliwe ale z hamulcem nie może się połączyć i nic nie może o żadnych błędach powiedzieć. Co myślicie? Wina modułu czy raczej potencjometru pod sprzegłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mój przypadek - komunikat usterka hamulca parkingowego, "serwis"+P, "stop"+ czerwony symbol hamulca. Hamulec działał prawidłowo - zaciągał, trzymał i zwalniał się podczas ruszania do przodu i cofania. Podpięty komputer kasował wykryty błąd (sprawdź napięcie linek hamulcowych) lecz momentalnie pojawiał się powtórnie. Hamulce kalibrowane za pomocą podpiętego komputera, nic nie pomagało. Układ przeglądnięty - wszystko wyglądało na poprawnie działające.

Na chwilę obecną pomogła wskazówka nico44 z 12 wpisu tego tematu. Gdy coś się zmieni (mam nadzieję, że nie :rolleyes: ) nie omieszkam poinformować.

Ps. Profilaktycznie wyciągnąłem obydwa bezpieczniki (25 i 10 A) wyjąłem przekaźnik i rozpiąłem wtyczkę traktując styki preparatem do poprawy kontaktu.

Edytowane przez curik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj najpierw nie zaciągał ręcznego.Po przejechaniu kilku kilometrów jak zaciągnął to już nie zwolnił.Żeby dojechać do domu musiałem go zwolnić w bagażniku.Co się mogło stać? Czy tylko klip pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam problem z hamulcem elektrycznym w grand scenicu II, wymieniałem linki obie ponieważ jedna zatarła się, po wymianie elektryczny nie chodzi wyświetla błąd :silnik hamulca elektrycznego- układ otwarty"

na samym początku miałem wypiętą linkę i kilkakrotnie ręczny próbował się zaciągnąć, aż wydawał przeraźliwy pisk, heh moje pytanie mógł się spalić silnik, przekaźnik, silnik sprawdzę na krótko podając 12v? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!