Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komunikat Check Parking Brake


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od wczoraj włącza mi się kontrolka "P" w trójkąciku i komunikat "check parking brake" czyli mam sprawdzić ręczny. Dzieje się to wtedy gdy zatrzymuję auto i na włączonym silniku zaciągam ręczny, wtedy po około 3 sekundach mam w/w komunikat, natomiast wszystko gaśnie gdy wcisnę sprzęgło. Dodam że nie widzę aby coś było nie tak z hamulcem, stawałem na pochyłościach i trzyma ok. Proszę o radę co mam z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam pytanie odnośnie komunikatu Check Parking Brake. Ostatnio miałem wymieniany element nadmuchu w związku z którym zaistniałą konieczność odlączenia na czas montażu m.innymi dżwigni automatycznego hamulca. Teraz po włączeniu silnika świeci mi się wspomniana kontrolka. Mechanik powiedział mi, że to z powodu czasowego odłączenia dżwigienki ... i po kilkunastu włączeniach i wyłączeniach silnika problem powinien zniknąć ... Czy ktoś spotkał się z takim problemem ??? Czy rzeczywiście po czasie problem zniknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrews2 Prawdopodobnie uszkodzony jest czujnik położenia pedału sprzegła, który przekazuje do modułu elektronicznego informację o momencie włączenia sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, proszę o pomoc

Wczoraj po zmianie kół w wulkanizacji, włączył mi się komunikat "Check Parking Brake", oraz trójkącik z –P-.

Przy hamulcach nic nie było grzebane, tylko ( i tu coś podejrzewam) kazali mi pozostawić koła na luzie, oczywiście Sceniczek jest dość uparty z ręcznym, ale po jakiejś wskazówce jednego z mechaników – coś z otwartymi drzwiami i chyba włożoną kartą miałem auto wyłączyć no i zadziałało, hamulec się nie zaciągnął, noo ale już po zmianie kół i po pierwszym włączeniu zapaliła się ta kontrolka i pali do dziś.

Co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Co to może być ?

Czy wiadomo już coś w tym temacie mam podobny problem. Zostawiłem samochód przy ostrych mrozach ( styczeń) bez zaciągniętego hamulca ręcznego i rano zaczęła się świecić literka P oraz komunikat check parking break. Do dnia dzisiejszego bez zmian. Hamulec działa normalnie. O co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 możliwości

pierwsza opcja darmowa - demontaż schowka pod fotelem kierowcy i wyciągnięcie bezpiecznika "25" na minutkę (tak pisał kolega Aniewa i u niego po tym zabiegu ten komunikat zniknął) u mnie też tak teraz jest i nie dało nic wyjęcie bezpiecznika.

Druga opcja to wizyta w ASO podpięcie pod kompa i usunięcie błędu - w Radomiu koszt 120 wraz z opcję skandynawską (wyłącznie automatycznego zaciągania ręcznego - na razie odkładam wizytę w ASO czekając na ocieplenie...

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo. Zapala mi się "check parkin brake" lub "brake fauliture"+stop. Oczywiście hamulce działają jak należy. Jak ruszę to już tylko świeci napis "chec parking brake". Pierwszy raz było to w czasie największych mrozów. Na kompie żadne usterki nie wyskoczyły, wobec czego mechanik pokasował błędy. Za tydzień znowu to samo, znowu kasowanie. Ale diagnosta zasugerował, że może to akumulator. Jednak aku daje napięcie 12,5 bez obciążenia, pod obciążeniem 12,1~12,2. Prąd ładowania pod obciążeniem 14,38, czyli ksiąkowo. Autko pali "na dotyk".

Błędy wyskoczyły tylko podczas zapalania auta, więc pomierzyłem napięcie podczas zapalania- i tu wyszło poniżej 10v.

Czyzby faktycznie aku był do wymiany? w sumie jest to oryginalny aku renault 65ah, z nalepki wynika, że był już raz wymieniany. a ten obecny jest z maja 2007.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, już musisz zdemontować schowek pod fotelem kierowcy i jest tam widoczna skrzynka z bezpiecznikami, tam jest bezpiecznik 25 A, wyciągnij go na ok. minutę

Zobacz schemat bezpieczników dołączony przez kolegę Aniewa:

http://megane.com.pl/scenic-ii-phi-gniazdo...ghlight=#127329

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!