Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prędkościomierz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Od dwóch dni mam problem z prędkościomierzem, a mianowicie pare razy przestał działać.Wskazówka prędkości spadała do zera po czym na nowo zaczeła wskazywać prędkość.W tym czasi nie nabijało także kilometrów na liczniku przebiegu głównym i dziennym.Liczniki się nie resetowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kołach. Z przodu czujniki są w zwrotnicach, a na przegubie jest pierścień z ząbkami - na początek go przeczyść papierem ściernym. Obejrzyj tez czy kabelek od czujnika nie jest gdzieś uszkodzony. Zacznij od przedniej lewej strony, chociaż nie pamiętam z którego czujnika jest brana prędkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja po wielu bojach z licznikiem działającym tylko gdy silnik zimny nieoczekiwanie znalazłem impulsator na skrzyni :mrgreen i teraz mam pytanie, jak odpina się wtyczke od niego? Dojście w scenicu okropne i nie potrafie jej wypiąć, o wyjęciu całego czujnika nawet nie myśle, trzeba chyba z kanału? I jaki związek z działaniem tego czujnika może mieć temp. silnika (a raczej oleju w skrzyni biegów)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W moim Scenicu jest to samo. Kupiłem czujnik, ale chyba jakąś podróbkę, w cenie 85 zł i po wymianie zadowolony ruszyłem w trasę. Wszystko wyglądało ok, aż do momentu jak się silnik nagrzał, bo wtedy wskazówka prędkościomierza zaczęła wariować. Przy stałej prędkości ok 80km/h, skakała pomiędzy 30 - 50 km/h. Oprócz różnicy w mocowaniu tego nowego czujnika, zauważyłem, że w tym nowym, czujniku wystaje jakby dłuższa część tej końcówki co się w nim obraca. Być może ta krótsza długość ma wpływ na to, że niedostatecznie się zazębia ta końcówka z elementem w skrzyni biegów, który przekazuje moment obrotowy na ten czujnik. Nie ma za bardzo jak to sprawdzić. Zrobiłem fotkę tego czujnika w skrzyni, może się komuś przyda: czujnikpr.th.jpg

 

Do czujnika najlepiej dojść z kanału. Jest on umieszczony w skrzyni biegów w okolicy przechodzącej rury wydechowej. Wyciąga się go po wyjęciu zawleczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie będę zaśmiecał forum i piszę w tym temacie. Mianowicie też mam problem w swojej megane silnik 1,6 8V. Mam licznik sterowany elektronicznie a problem wygląda następująco. Po włączeniu silnika wszystko jest dobrze. Wszystkie zegary na zero itp. Jak tylko ruszę wskazówka prędkościomierza wskakuje mi na pozycję mniej więcej 20km a w trakcie jazdy licznik mi o tą prędkość oszukuje. Tak samo jest z obrotami. Zdaje mi się że oszukuje ze wskazaniem. Przy zagrzanym silniku cały czas licznik pokazuje mi ok 1100 ob. Jaka moze być przyczyna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!