Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Napinacze pasow


ReiL

Rekomendowane odpowiedzi

Otoz mam taki problem dzis jadac megi znajomy pociagnal mocna tylni pas (w zasadzie wyciagnal go niemal caly) w efekcie czego pas nie chce wrocic na swoje miejsce ,najprawdopodobniej poszedl napinacz ,czy ktos wie jak to naprawic albo ile to kosztuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokowanie się mechanizmu pasów mam obcykane z Tipo :mrgreen: tam wystarczylo naprężyć pas, i delikatnie z duża częstotliwością pociągać za pas. Po krótkiej chwili pas się odblokowywał, ale trzeba mieć ręke do tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu tylko to nie o to chodzi.Chodzi o to ze pas jest rozwiniety do konca i niechce sie wciagnac ,przy wyciaganiu pasa(jesli go wloze recznie) rozwija sie bez zadnego oporu tak jakby byl urwany napinacz albo najprawdopodobniej ten mechanizm zwijajacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tipo mechanizm blokowal sie wlasnie jak ktos mocno pas wyciagnal i pas juz sam sie nie zwijal, ale tez juz sie dalej nie wyciagal. Nie pozostaje nic innego jak demontaz mechanizmu, inaczej sie chyba nic wiecej nie powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No wiec tak bylem pytac sie o naprawe w ASO w zabrzu oraz podzwonilem do kilku mechanikow.Zarowno panowie z ASO jak i inni mechanicy stwierdzili ze pasow sie nie naprawia mozna co najwyzej je wymienic.W aso taka przyjemnosc kosztuje 768 zl za pas + 90 zl robocizna!!!!!!!natomiast u mechanikow uslyszalem ze musze samemu sobie pas zalatwic a za wymiane liczyli sobie od 20-60 zl.Tak wiec sam rozebralem tapicerke dostalem sie do pasa i co sie okazalo ,mechanizm zwijania pasow zbudowany jest z 2 kawalkow plastiku o wielkosci i grubosci zapalki oraz ze sprezynki i mechanizmu zebatego.pas niechcial sie zwijac dlatego ze jedna z tych plastikowych zapalek sie zeslizgnela.Wygladaja one mniej wiecej tak 1) |--|------ i czesc 2) |--------- obie umieszczone sa nad kolem zebatym caly problem polega na tym aby czesc 2 znajdowala sie w punkcie "x" (|x|--------- ) czesci pierwszej wtedy pas zarowno sie zwija jak i rozwija.jezeli ow czesc dryga znajdzie sie z lewej strony czesci 1 to pas niechce sie zwijac jezli z prawej to pas sie nie bedzie rozwijal.Cala zabawe w naprawienie tego czyli zdjecia 2 czesci plastikowych oraz wyciagniecie i naprawienie a nastepnie poskrecanie wszystkiego do kupy zajela mi pol godziny :!: Mam nadzieje ze ten krotki opis tego jak udalo mi sie to naprawic i na czym polegala usterka przyda sie komus,aha i zobaczcie sobie jaka cene proponuje za tak prosta czynnosc aso ,pomijajac juz fakt ze przeciez "pasow sie nie naprawia" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!