Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Filtr paliwa silnik 1.9 dci


konrad_28

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli coś robię przy silniku a wymiana filtra tego wymaga to stoję przodem do samochodu. W takim przypadku jest po lewej stronie za lampą czyli po przeciwnej stronie niż akumulator a przed pasażerem, pomijamy oczywiście wersje za kanału :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za fachowe wytłumaczenie gdzie się znajduje ;-)

A czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na pytanie; czy sam wymienie, czy lepiej udać się z tym do mechanika <ok>

 

Na powyższe pytanie odpowiedziałem sobie sam, gdyż właśnie wróciłem z identyfikacji filtra :idea: i powiem że wymiana jest prosta, gdyż wszystko jest na szybko złączkach i jest dobry dostęp.

Jednak mam inne pytanie; czy po wymianie filtra należy w jakiś sposób odpowietrzyć układ, jeżeli tak to jak to zrobić :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po wymianie filtra należy w jakiś sposób odpowietrzyć układ, jeżeli tak to jak to zrobić <ok>

Przy wymianie należy zalać go olejem napędowym - znacznie ułatwia to ewentualne odpowietrzanie. Ja nie musiałem odpowietrzać, po wymianie trzy razy pozwoliłem pompce napompować odpowiednie ciśnienie i auto odpaliło od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po wymianie filtra, zajęło mi to ok 30 min. Wszystko poszło sprawnie, nowy filtr zalałem tak jak radził mi kolega, trzy razy przekręciłem kluczykiem przed odpaleniem i obeszło się bez odpowietrzania. Nowy filtr kupiłem firmy PURFLUX, koszt 113 zł, bo słyszałem że zamienniki sie zapowietrzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

na stronie 67 i 68 link jest oto tak instrukcja:

Na filtrze paliwa, na wysokości przewodu powrotnego

prowadzącego w stronę zbiornika, wbudowany

jest zawór ®.

Położenie,w którym powinien on normalnie działać

, jest położeniem otwarcia.

W celu ponownego napełnienia układu, w następstwie

napraw związanych z wymianą filtra lub

braku paliwa, należy :

- zamknąć zawór ®,

- uruchomić pompę niskiego ciśnienia kilkakrotnie

włączając zapłon,

- uruchomić silnik,

- OTWORZYĆ ZAWÓR (zawór jest otwarty, kiedy

dwie kolorowe kreski znajdują się w jednej

linii).

 

tyle że u mnie nie ma takiego zaworku ale jest inny tyle że jego nie idzie ani otworzyć ani zamknąć- dlaczego? jest inny?

zdjcie018a.jpg [/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
żadnego zalewania, odpowietrzania, 5xzapłon i jeździ

Potwierdzam. Ja dzisiaj też wymieniłem. Co prawda zajęło mi to trochę więcej czasu (samozatrzaskowe wężyki=bolące palce ;-) ) i pompka zaczęła pompować od drugiego przekręcenia (akumulator był chwilę wcześniej wkładany po nocnym ładowaniu), ale po pięciokrotnym przekręceniu kluczyka zapalił od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej marki filtr paliwa instalujecie (i możecie go polecić) dla silnika 1.9dCi? Ciekaw jestem też ile zapłaciliście za ostatnio wymieniany filtr? Zauważyłem, że różnice cenowe w przypadku tego samego filtra paliwa, są czasem bardzo znaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!