Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik ciśnienia czynnika chłodzącego, DUŻy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to mój 1 post więc proszę o wyrozumiałość ;D

 

A więc chodzi o to że, po wizycie w serwisie panowie powiedzieli mi że mam do wymiany czujnik ciśnienia czynnika chłodzącego. Trochę czytałem i dowiedziałem się że odpowiada on za klimatyzację. Niestety nie znam się na samochodach do takiego stopnia abym wiedział coś więcej o tym. I TU stawiam pytanie, CO TO JEST ? Czy jest możliwość wymiany tej części samemu i jaki byłby koszt tego ?

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest mozliwość wymiany samemu ale nie ryzykował bym tego, i lepiej jest wypompować czynnik z klimatyzacji i wtedy wymienić czujnik, czasem zaworek pod czujnikiem może być uszkodzony, i wtedy bedziesz dodatkowo płacił za nabicie klimy, nie musisz robić tego w autoryzowanym serwisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik odpowiada za włączenie klimatyzacji, a właściwie sprężarki. Sprawdza on jakie jest ciśnienie w układzie, gdy jest za małe lub za duże nie pozwala na uruchomienie sprężarki, a tym samym klimatyzacji.

Nie wiem, dlaczego mechanik che wymienić ten czujnik, być może jest rzeczywiście uszkodzony. W moim Scenicu wymiana zajmie z 5 min z wykonaniem zdjęć ;-)

Czy można z tym jeździć? Owszem, niczemu to nie przeszkadza, nie masz wtedy klimy i tyle. Z tym, że klimatyzację powinno się włączyć przynajmniej 1/tydzień na kilka kilkanaście minut. Chodzi o to żeby rozprowadzić po całym układzie olej, który obok funkcji smarowniczych jednocześnie uszczelnia połączenia. Klimę włącza się również w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego przemo nie rozumiem twojej odpowiedzi , do mojego komentarza w ktorym napisalem ze jest mozliwos wymiany samemu, piszesz ze ''nie ma takiej mozliwosci'' pozniej piszesz cos jeszcze i zakanczasz tekstem ze ''czujnik sie poprostu wykreca i wymienia''

ja wnioskuje tym ze jak ja napisalem ze jest mozliwosc zrobienia tego samemu to nie mozna tego zrobic samemu, ale jak ty piszesz ze mona wymieni samemu to znaczy ze mozna napisalem ze czasem zaworek moze byc uszkodzony( niepisalem ze napewno jest uszkodzony) i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniam;

1) Nie ma możliwości, żeby w przypadku uszkodzonego zaworka, po odkręceniu czujnika zszedł czynnik z układu. Sam czujnik nie jest szczelny.

2) Czujnik można samodzielnie wykręcić i wkręcić nowy pod warunkiem, że ma się klucz o odpowiednim rozmiarze. Jakim nie wiem. U mnie jest albo 22, albo 24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

dziś sprawdzałem na dwóch programach i na CLIP wyskakuje błąd DF049 - czujnik ciśnienia czynnika chłodzącego, a na drugim P0530.

 

Czy to padł czujnik ciśnienia klimatyzacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!