Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik ciśnienia czynnika chłodzącego, DUŻy


Rekomendowane odpowiedzi

P_r_z_e_m_o, presostat odpowiada za odcinanie przy za dużym/za małym ciśnieniu i włączanie wentylatora po włączeniu klimy/sprężarki .... ja mam manualną A/C .... gdybym miał uszkodzony czujnik temp, który jest w chłodnicy, to nadal wentylator by chodził od razu po włączeniu, a tak już nie jest .... ciekawi mnie to małe syczenie podczas odkręcania presostatu

 

[ Dodano: 2010-07-03, 21:25 ]

może ktoś jednoznacznie powiedzieć, czy trzeba jakieś błędy kasować po wymianie presostatu i czujnika temp w lusterku? ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po wymianie presostatu nie kasowałem błędów. Sprężarka włączyła się natychmiast po włączeniu klimy. (Scenic II/ph I). Dodam, że presostat włożyłem od Opla-tańszy! Wszystko działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
presostat włożyłem od Opla-tańszy

Panowie u mnie pojawił się podobny problem, klimatyzacja działała dobrze później słabo aż przestała. Pierwsza myśl brak czynnika , nabiłem klimatyzację weszło 550 gram. Po nabiciu chcę odpalić klimatyzację a tu za przeproszeniem pupa. Majster grzebał przy wtyczce i sprzegiełko załapywało i po chwili się rozłączyło. Walczył z tym z pół godziny i sie poddał, polecił sprawdzić kable na wtyczce czy wszystkie ok a jak będą dobre to wymiana czujnika. Mam pytanie czy mogło się coś zawiesić w kompie auta oraz co to za fajny tani czujnik z opla ( jaki i za ile kasy) gdybym musiał go jednak wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo - kupiłem nowy presostat na alle... o tutaj i po wymianie problemu już nie ma.

wymiana 10 minut z odkręceniem i zakręceniem zderzaka. presostat masz tutaj

20100804014.jpg

 

a demontaż zderzaka opisałem tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Moje objawy były takie że w lato na niskich obrotach silnika klima się wyłączała (dioda AC cały czas świeciła), dodatkowo silnik na moment zwalniał obroty i powracał do normalich ( na biegu jałowym). Ostatnio wymieniłem presostat zakupiony na allegro za 70zł - w opisie było że oryginał 100%. Klimie się pogorszyło bo treaz wogóle się nie włącza (dioda świeci). Nie wiem czy ten czujnik był podróbką, a może uszkodzony czy mam usterkę w innym miejscu :)

post-5452-1291129738_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem ten czujnik ze 2 tyg. temu jeszcze przed tym mrozem, wtedy było mokro i po włączeniu klimy para z szyb nie bardzo znikała, przy normalnym działaniu klimy para mi znikała w 10s. Ale chyba faktycznie będę musaił poczekać do wiosny :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość pawelolsztyn

Także klima u mnie przestała działać . Padł czujnik układu ciśnienia klimatyzacji tzw. presostat numer katalogowy 7700417506 (na allegro ok. 90 zł z dostawą - made in mexico).

Poniżej komunikaty o błędach :

http://screenshooter.net/2807819/sokqjbr - klimatyzacja ok, wtrysk błąd

http://screenshooter.net/2807819/vixqxwl - błąd DF049

Sam wymieniałem. Żaden oring nie musiałem wymieniać (stare były ok) oraz czynnik nie "syczał" przy odkręcaniu bądź dokręcaniu czujnika. Dodatkowo potraktowałem WD-40. Klima zadziałała bez kasowania błędów.

Edytowane przez pawelolsztyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam właśnie chce kupić czujnik na allegro jednak boję się, że oring będzie uszkodzony czy jest możliwość wymiany tej uszczelki? W poście 35 ta uszczelka jest obok czujnika tylko czy zawsze jest tak, że można go wyjąc i włożyć nowy?

 

Dodano: 25 mar 2012 - 20:34

Panowie u mnie pojawił się podobny problem, klimatyzacja działała dobrze później słabo aż przestała. Pierwsza myśl brak czynnika , nabiłem klimatyzację weszło 550 gram. Po nabiciu chcę odpalić klimatyzację a tu za przeproszeniem pupa. Majster grzebał przy wtyczce i sprzegiełko załapywało i po chwili się rozłączyło. Walczył z tym z pół godziny i sie poddał, polecił sprawdzić kable na wtyczce czy wszystkie ok a jak będą dobre to wymiana czujnika. Mam pytanie czy mogło się coś zawiesić w kompie auta oraz co to za fajny tani czujnik z opla ( jaki i za ile kasy) gdybym musiał go jednak wymienić.

 

Podobnie u mnie. Jak przy kostce pogrzebałem to 2 razy słychać było cyknięcie więc szybko naniłem klime i lipa. W sobote siedziałem w autku i z ciekawości nacisnąłem AC i ku mojemu zdziwieniu klima chodzi aż miło. Niestety dzisiaj nie chciała się uruchomić. Mam nadzieje, że to ten czujnik jest zrąbany. Zastanawia mnie jeszcze jaka jest minimalna temp. przy której włącza się klima lub odszranianie szyby.

Edytowane przez spamergt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam podobny problem ale w Megi II. Czujnik odkręcaliście w miejscu pokazanym czerwoną strzałką? Pytam bo zaraz poniżej jest spaw i nie chciałbym go ukręcić. Czynnik podobno nie ucieka, gdzie zatem jest umieszczony ten zawór zwrotny bo ja tam widzę sam spaw pod czujnikiem, bez miejsca na jakikolwiek dodatkowy element zaworowy.

 

9543627a2a50489dm.jpg

 

Nie widzę tych czujników na Allegro, macie może jakiś sprawdzony sklep? Może ktoś wrzucić zdjęcia czujnika z GM'a który również 'daje radę' w naszych Renówkach, ewentualnie numer GM'a.

Edytowane przez monkahead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tych czujników na Allegro

Ciekawe, wyrzuciło mi przeszło 20 aukcji.

Po za tym już Ci napisałem odpowiedź w innym temacie

Twoje zachowanie podpada po multipostowanie, czytaj to co napiszą inni, a nie przepisuj tego samego w podobnych tematach.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem nowy za 79PLN. Jak sprawdzić na krótko sam kompresor? Gdzie podłączyć + & -. Może jakaś fota. Czy sprawdza się na włączonym silniku, tak żeby chodziło koło pasowe?

 

Dodano: 18 maj 2012 - 18:34

Dzisiaj sprawdziłem auto clipem ELM327 na ScanMaster 2.1, niestety chyba nie wykrywa mojej klimy. Może jakiś inny soft, czy to wina kabla? Poniżej zrzutka z clipa.

 

1cb146e4da4dead6m.jpg

Edytowane przez monkahead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!