Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik ciśnienia czynnika chłodzącego, DUŻy


Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym postawił że może być coś jeszcze nie tak, może być czynnika za mało, lub jakiś czujnik jeszcze, myślę że diagnostyka komputerowa Ci powie wszystko, tak na forum to nie znajdziesz odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była żona u faceta od klimy czynnika było troche mało wymienił na nowy ale nic nie ruszyła sprawdza dalej i mówi ,że tu jest jakieś "kongo" w kablach ktoś wcześniej coś gmerał i czeka na wizyta u elektryka żeby zrobił z tym porządek uważa , że tu może być problem i tak musimy zakodować nową karte. Mam nadzieje że to bedzie już koniec niespodzianek

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dioda AC zaświeci się zawsze po wybraniu opcji załączenia klimatyzacji jeżeli tylko sterownik na pulpicie działa prawidłowo. Potwierdza tylko Twoje żądanie. Nie ma nic wspólnego z faktycznym załączeniem klimatyzacji. Mimo uszkodzonego czujnika ikonogram AC zaświeci się.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, muszę wymienić presostat (z wyglądu jest taki sam jak w megane II) i chciałem zapytać o rozmiar oringu, który trzeba do niego zastosować bo widzę u siebie wyciek oleju, więc oring chyba nie jest w najlepszym stanie. Z góry dziękuje za info.

Edytowane przez rob_zaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, wymieniłem ostatnio presostat przy próbach podłączania pająka z rezystorów zamiast presostatu wentylator chłodnicy załączał się na 2 biegu i włączało się też sprzęgło sprężarki, po wymianie przy próbie włączenia klimy wentylator załącza się po kilku sekundach na 1 biegu ale nie załącza sprężarki, i zastanawiam się czy przy małym ciśnieniu czynnika może załączać się sam wentylator bez włączania sprężarki?

 

Pozdrawiam Michoxx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

U mnie Renata wywala błąd P0530 (AC refrigerant pressure sensor - circuit malfunction).

 

Oprócz tego błędu:

 

- ulatuje czynnik w ciągu dwóch miesięcy

- od razu po włączeniu samochodu (klima zawsze na auto) chłodnica wyje (serio jak jakaś motolotnia, to normalne?) na drugim biegu. To wycie nie jest zawsze, czasami grzecznie na pierwszym biegu, ale gdy jest chłodno.

- z jednej kratki leci zimne a z drugiej chłodne

- mimo odgrzybiania wali jakimś zdechłym bobrem przez 5-10 sekund po włączeniu nawiewu - potem powietrze świeżutkie jak w górach

- czasem mam wrażenie, że nie działają wszystkie dmuchawy, przykładowo przy nawiewie na szybę słychać tylko czasem jakiś szum w desce rozdzielczej (przy różnych nastawach temperatur na panelu)

 

Także mam co robić na nadchodzącym urlopie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2023 o 16:30, majk2085 napisał:

chłodnica wyje

To raczej nie chłodnica, to raczej wentylator :) 

Szukaj n nieszczelności. 

W dniu 4.08.2023 o 16:30, majk2085 napisał:

- z jednej kratki leci zimne a z drugiej chłodne

Normalne zjawisko przy małej ilości czynnika w układzie. 

 

W dniu 4.08.2023 o 16:30, majk2085 napisał:

mimo odgrzybiania wali jakimś zdechłym bobrem

 

Jak piszesz to wnioskuje, że nie wyłączasz klimy i nie osuszasz parownika przed zatrzymaniem (wył. auta) auta to się nie dziw, że potem wali. 

Przy obecnej wilgotności powietrza i tak zawsze coś tam zostanie z wilgoci. 

Spróbowałbym ozonowania i koniecznie wymiana filtra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to standardowa procedura którą powinno się prowadzić z tym wyłączaniem klimy przed końcem podróży? U mnie działa ona cały czas na auto, nikt kogo znam nie robi takiego myku i nie czułem takich "uwodzicielskich" zapachów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, majk2085 napisał:

U mnie działa ona cały czas na auto, nikt kogo znam nie robi takiego myku i nie czułem takich "uwodzicielskich" zapachów.

U mnie podobnie, ciągły tryb AUTO i żadnych niemiłych zapachów, raz w roku psikam parownik specjalnym środkiem grzybobójczym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!