Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

lewe światło mijania


kossak

Rekomendowane odpowiedzi

do lampy masa nie dochodzi!!!!!, do żarówki idą 2 kable plus i minus(masa), lampa jest z plastiku, nie doprowadza sie masy do lampy wez lampke czy miernik i sprawdz czy jest prąd, może masz uszkodzony którys kabel

a z tyłu świeci po tej samej stronie swiatło postojowe?? jak nie to masz bezpiecznik spalony w UPC czarna skrzynka koło akumulatora tam są bezpieczniki jeden jest do postojówek po prawej stronie drugi postojówki ewa strona powodzenia

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam ponownie...

żarówka mi dalej nie świeci - napięcie na lewej żarówce mam 1,76 v , na prawej 10,44 v i świeci - przy wyłączonym silniku

słaby prąd plusowy - czy znajdę gdzieś jakiś schemat oświetlenia, skąd ten plus wychodzi i gdzie idzie - bo miejsca mało i nerwy mi siadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jaceks1978, u mnie był słaby styk w podłużnej kości z kablami (3 z lewej).To jest ta z boku akumulatora, tak jak napisał Tazesz. Wchodzą tam 2 kable do jednej wsuwki - przeczyściłem i działa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kossak, sprawdź czy przy pinie nr6 który odpowiada za lewe mijania nie masz nadtopienia tworzywa złączki. Jeśli tak, to prędzej czy później awaria wydarzy się ponownie. Styk utracił docisk i należy go niestety wymienić . Fabryczny to SICMA 211PC122SO017 12x1 raster 2,54. Już po kilku minutach pracy świateł można wyczuć na dotyk, ze właśnie te podwójne kabelki wychodzące z wtyku są ciepłe. :roll:

Poczatkowo też dałem się nabrać, że to przepaliła się lewa żarówka mijania a to niestety pin6 :evil: zaczął przerywać przepływ prądu. Ale <boks> ze złaczką PPA i lewe świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, mam podobny klopot ze swiatlami mijania w renowce meganeII.Najpierw brak jednego z przodu niezaleznie od swiatel z tylu ktore dzialaja, pozniej brak calkowity swiatel z przodu. Najlepsze w tym wszystkim jest to ze mechanik stwierdzil iz naprawia modul a koszt tego to 250zl.Jest mozliwe ze bedsie to az taki koszt czy poprostu mnie nabija w butelke....czytajac o stykach ze nalezy je przeczyscic nie wydaje mi sie ,co myslicie?pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam.

 

Odgrzeje trochę temat, bo szukam i porady i świateł w swojej Megane. Na początku po zakupie zaginęło światło mijania z prawej strony, jak wracałem z pracy do domu, to już były dwa sprawne a od kilku dni nie mam światła mijania z lewej (chociaż czasem świeci) i nie działają światła pozycyjne z tyłu.

Przeczytałem już wiele porad, żarówki wymieniałem na nowe, sprawdziłem bezpieczniki i całą skrzynkę z bezpiecznikami obok aku i nadal nic.

Proszę o pomoc w tej kwestii, bo tak się trochę kiepsko jeździ a na pewno grozi utratą dowodu rejestracyjnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Miałem długo spokój , ale teraz mam problem.Brak napięcia na kostce od lewego (od strony pasazera) świetle mijania.Bezpieczniki pod maską koło akumulatora sprawdzone.Nie wiem o którą kostkę chodzi , ale czy nie jest ona szara??Tam wszystko wygląda ok.Więc gdzie jeszcze szukać??Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Ja zaś odświeże temat.

U mnie od tygodnia przy włączeniu świateł mijania prawa włączała się normalnie a zaś lewa trochę później z lekkim opóźnieniem.

Został zdjęty zderzak, lampa odkręcona, wymieniona wtyczka żarówki h7,na na nowo przylutowane przewody.

Brązowy przewód -masa była oderwana. Lecz po podłączeniu nadal nic.

Bezpieczniki w skrzynce okej.

Na tą chwilę zrobione jest obejście z prawej żarówki na lewą mijania.

Ale co dalej? Czy to jest uszkodzony przekaźnik znajdujący się pod bezpiecznikami? Pytanie czy on nie jest zalany żywicą? Czy można go wymienić???

Z góry dziękuję za informację i podpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaś lewa trochę później z lekkim opóźnieniem.

Jakbym widział swoje auto...też wojowałem z żarówkami, ale nie pomogło. Jedno światło zapalało się z opóźnieniem, czasem nawet w ogóle. Jak nie zapala się od razu to włącz i wyłącz szybko światła, za którymś razem powinno załapać. Ogólnie prawdopodobnie winowajcą było UPC u mnie. W bagażniku woziłem zapasowe, podmieniłem i od tej pory problem nie powrócił. Nie wiem w ogóle co temu modułowi się stało. Jakiś czas później postanowiłem go wyczyścić kontaktem, założyłem ponownie do auta i okazuje się, że teraz na nim nie mam w ogóle świateł mijania, nie ma świateł długich, a i samochód nie odpala...

Dorwałem z internecie opis techniczny przekaźnika odpowiedzialnego za światła mijania, nie znam się na elektronice zbyt dobrze, ale na tyle co ja rozumiem to przekaźnik ten w środku zamyka dwa oddzielne obwody, jeden pewnie na lewe, a drugi na prawe światło. Możliwe, że stycznik jednego obwodu ma jakiś problem i nie zawsze zamyka, ale to są tylko moje przypuszczenia i nie sugeruj się za bardzo tym. Na pewno sprawdzałem na tym UPC, że jak jedno światło mijania się nie zapalało to na pinie do wtyczki odpowiedzialnym za to światło nie było prądu, na pinie od drugiego światła był prąd.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!