Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renia kręci, ale nie odpala ;(


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeczytałam kilka stron forum, ale nie jestem w stanie znaleźć idealnego dla mnie rozwiązania. Może pomożecie, coś podpowiecie? Mam Megane z 1998 roku, 1.4 benzyna, hatchback, wersja eco, na gaz.

Otóż.... Jechałam w piątek z rana do pracy. Renia normalnie odpaliła na benzynie, dałam jej się nagrzać (koło 10 minut) i ruszyłam, przełączyła sie na gaz. Przejechałam koło 5 km, na jednym ze skrzyżowań, po zapaleniu się zielonego światła, ruszyłam... i tu problem. Renia zaczęła się dławić, po czym zgasła. Nie chciała zapalić ze stacyjki, ale że była jeszcze w rozpędzie, to wrzuciłam jej dwójkę i nic. Też nie zaskoczyła. Od tamtej chwili Renia się zbuntowała. Rozrusznik kręci, i to bardzo dobrze, natomiast ona nie chce zapalić.

1. Bezpieczniki sprawdzone- są ok.

2. Paliwo jest.

3. Pompka paliwa bzyczy.

4. Kontrolki się zapalają standardowo i standardowo gasną ( tak jak powinny), nie przygasają podczas zapalania.

5. Z aku też wszystko ok.

Sprawdzałam czy jest iskra na świecach - nie ma.

Co to może być? Jakieś podejrzenia? Czujnik wału? Gdzie on dokładnie jest w mojej Reni?

Pomóżcie proszę <ok>

Izka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przytknęłam do masy, przekręciłam stacyjkę.

 

w ten sposób to nie miało być prawa iskry, ponieważ do tego musiałabyś przekręcić rozrusznikiem żeby było widać czy jest iskra, ale tak się robiło w starych silnikach a w nowej generacji silniki tak się nie sprawdza a tak mogłaś uszkodzić komp.

jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewka? Ty masz tam chyba tak, że cewka jest podwójna tzn, daje iskrę na 1-4 i 2-3 cylinder, zobacz czy np jest iskra na 1-szym i na 2-gim cylindrze. Wiesz jak to zrobić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;-) to ty masz autko z rozdzielaczem zapłonowym.

Więc tak,

1) zdjąć kopułkę wyczyścić, popatrzeć czy nie ma pęknięć

2) sprawdzić cewkę, może padła

3) sprawdzić przerywacz zapłonu, szczelina styki.

4) sprawdzić kondensator na ap. zapł.

5) a właściwie powinien być pkt.1 styki na końcówkach kabli WN, może trzeba wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pędzę diagnozować. Dzięki <ok>:idea:

 

[ Dodano: 2009-10-06, 13:53 ]

Więc tak: wymieniłam palec rozdzielczy, kopułkę i kable.... i nic :idea: ale...

Holowałam auto, spróbowałam odpalić z dwójki i zapaliła!!! ( chodziła normalnie - żadnych prychnięć, kaszlu, nic) lecz w momencie, gdy wrzuciłam jej luz - silnik zdechł ;(

I co teraz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a mianowicie mój problem polega na tym że coraz częściej zdaża mi sie ze Renia kręci a nie odpala wywnioskowałam ze moze to być spowodowane pogodą która teraz panuje deszcz wilgos itp. wcześniej też mi sie to zdazało co roku jakieś proglemy to rozrusznik był robiony, to szczotki, czujnik położenia wału wszystko bylo okej po naprawach ale wkoniec końcuw znów przyszedł ten dzień ze znów nie zaczła palić byłam u mechanika popatrzył stwierdził moze to świece, moze rozrusznik to mu podpowiedziałm moze cewki i kolo zwątpił ;) koniec końcuw auta nie oddałam do naprawy pare dni bylo wszystko ok ale dzisiaj przy deszczowej pogodzie znów bunt Renaty! Drodzy koledzy co począć?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przewody wysokiego napięci,być może przy dużej wilgotności powietrza występują upływności i wtedy nie ma odpowiedniej iskry .Najlepiej sprawdzić to jak jest ciemno po zakręceniu rozrusznikiem nie powinno być widać niebieskiej otoczki na przewodach wys.nap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!