Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.9 dTi vs 1.9 dCi


bulaa

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam się z kupnem Renault Megane I rocznik 99-02. Moje pytanie tyczy się różnicy pomiędzy silnikiem 1.9 dTi a 1.9 dCi. Czy poza mocą są jakieś diametralne różnice, oprócz tej, że dCi to silnik z konstrukcją Common Raill.

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak chcesz jeździć na mazucie do kutrów to Dti jak będziesz tankował na BP i nigdzie indziej to Dci

silnik Dti jest wykonany w starszej technologii a Dci wykorzystuje sławny system common rail co to daje?

wyższe moce i momenty przy tej samej pojemności silnika spalając przy tym przysłowiową kroplę paliwa naprawdę fajne ale cholernie drogie jak się spsuje komplet wtryskiwaczy np do 1,5 DCi (thalia) ok 6000 zł po przebiegu bodajże 45 tyś km diagnoza serwisu renault kiepskie paliwo tankowane do zbiornika (koleś właściciel cały czas lał na statoilu) wybór należy wyłącznie do ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diagnoza jest taka ze 1,5 dci sa slabymi jednostkami i jest duuuzo wiecej przypadkow awarii niz 1,9

potwierdzeniem tego jest np to co napisales, ostatnio dowiadywalem sie o chip-tuning i facet tez mowil ze 1,5 sa dosc awaryjne, znajomy mial fajna sytuacje bo w nowej megance 1,5 padl caly uklad wtryskowy - koszt 12 000 na koszt aso 8-)

 

nie ma roznicy gdzie tankujesz bo wszedzie jest lipne paliwo tylko ze jedno mniej a drugie bardziej dziadowskie

kiedys czytalem artykul o jakosci paliwa( renomowana gazeta a nie testy w necie ) i najlepsza jest na neste i shell a np na bp jest lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz, ja mam dTi. Paliwo wiekszej roznicy dla silnika nie robi. Wtryski sa juz w troszke gorszej formi i auto mi kopci przy gwaltownym wkrecaniu na obroty. Poza tym spalanie i dynamika bez zmian. Silnik dosyc glosny na wyzszych obrotach ale ujdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!