Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Inspekcja olejowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko, czy wie ktoś może jak wykasować kluczyk który się zaświecił że trzeba jechać na przegląd?? Jak tak to proszę o pomoc z góry dziękuje.

Po przejechaniu 30tys się zaświeciło że czas do serwisu. Sam sobie wymieniam oleje i filtry, czy można to wykasować nie podłączając się pod komputer ? Jak tak to proszę o pomoc i jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

przeniesiono

Siedzę dzisiaj w samochodzie pod sklepem i podchodzi facet i zaczyna gadać że miał Espace jakiś czas temu, szuka znowu auta dużego i ogląda mojego Scenia a to że radio było włączone to ekran również i powiada:

 

 

"Widze że insepekcja Panu się świeci" tzn. kluczyk pod licznikiem i informacja ażeby olej wymienić, olej wymieniłem a to że do serwisu mam 30 km i jechać na skasowanie inspekcji to nie chce się i gość mówi dalej "skasuj se Pan", a ja "niby jak" i wytłumaczył mi jak to zrobić.

 

 

Po prostu trzeba przy włączonym liczniku pięć razy nacisnąć guzik od komputera (na gałce od wycieraczek) i powinna pokazać się informacja o wymianie oleju i wtedy przytrzymać ten sam guzik kilka sekund aż "kluczyk" zacznie migać i zgaśnie.

 

 

Mnie udało sie trafić za drugim razem na info. o wymianie oleju ale do serwisu nie musze jechać i zaoszczędziłem kilka złotych.

 

A było poczytać forum, tu już dawno ten sposób jest opisany. - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie sytuacja jest taka jak zapalam zaplon wyskakuja jakies zera swieca sie przez kilka sekund az wyskakuje stan licznika ogolnego zaden kluczyk mi sie nie swieci choc patrzac pod katem na komputer to jest tam jakis symbol kluczyka. Treaz tak dzis wymienialem olej filtry paski itd czy jest mozliwosc ustawienia kilometrow na nastepna wymiane i co oznaczaja te zara na poczatku czy nie powinien wyskakiwac licznik ze stanem kilometrow do serwisu

a zapomnialem dodac ze na poczatku przy tych zerach pojawia sie napis oil ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kristov, Wszystko masz opisane na forum.

Co znaczą te zera, co to jest OIL-OK dobra powiem OIL to olej - ok to chyba wiesz co znaczy :mrgreen: Co znaczą te zera to już sobie poszukaj i jak się ustawia licznik do kolejnej wymiany. Przeglądnij powyższe posty. Przeczytaj też instrukcję od auta, a jak jej nie masz, to sobie ściągnij z FTP-a.

Polecam temat o instrukcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mam małe pytanko.

Wiadomo, że jak wlewamy półstntetyk to powinno się olej wymieniać co 20 tys. Po skasowaniu inspekcji pjawia sie 30 tys. Czy można ustawić inspekcje na 20 tys.?

 

[ Dodano: 2009-03-02, 13:27 ]

Znam już odpowiedź na to pytanie. Byłem dzisiaj w servisie Renault. Powiedzieli mi ze nie mozna zmienić na 20 tys. Tyle.

 

[ Dodano: 2009-03-02, 13:34 ]

oznaczaja te zara na poczatku

Zera oznaczają poziom oleju. Wszystkie zero to full. Same kreski to za mały poziom.

(000- -) np taki odczyt to ciut wyżej niż miedzy najniższym dopuszczalnym a najwyższym dopuszczalnym poziomem oleju. Tego odczytu sie nie ustawia, gdyż on pokazuje aktualny poziom oleju(zamiast patrzeć na szabelkę oleju auto wyświetla poziom taki jak na szabelce) Po ok 10 s. odczyt poziomu znika a pojawia się ilość km ogólna oraz niżej ilość km od ostatniego zzerowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!