Jump to content

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl
Vargas

Megane I phI Jak sprawdzić czujnik temperatury silnika?

Recommended Posts

Vargas    0

Witam.

mam zamiar sprawdzić czujnik temp.silnika ale nie wiem w jaki sposób mam sie zabrac do tego. Rezystacje znam ale jak i co podłączyć.

Czy trzeba go wykręcić i włożyć do gorącej wody z termometrem? czy sa inne sposoby?

kamil18_05    0

masz na myśli czujnik płynu chłodzącego? jak tak to odkręcić termostat włożyć do wody gotować aż do wrzenia i obserwować czy się rozszerza jak nie to uwalony i wymienić na nowy. ;-)

zawisza1980    24

kamil18_05 ty mówisz o termostacie a nie o czujniku. Trzeba poszukać jaki opór ma mieć czujnik i zmierzyć.

Robak    9

Vargas, normalnie na samochodzie go mierzysz pomiędzy stykami ściągasz wtyczkę i mierzysz rezystancję potem odpalasz silnik czekasz chwilę i znowu mierzysz wartości odpowiednio rezystancja=temperatura masz w książce

post-263-1254777951_thumb.jpg

Vargas    0

Wszystko ładnie pięknie ale skąd ma wiedzieć jaka jest w danej chwili temperatura? ja mam wskażnik z zakichanymi kreskami ;-)

Piotrek84    0

sprawdź na zimnym silniku. powinno mieć w okolicach 4000ohm. zapal silnik i patrz czy opór na czujniku maleje. jeżeli wskazówka działa to i czujnik powinien być dobry. chyba że chodzi o czujnik temp oleju i tu czujnik powinien mieć od 7 do 15ohm.

Vargas    0

Ostatnie takie pytanko a mianowicie jak Robak podał mi te wartości to o ile może być różnica dopuszczalna?

np. przy 80*C 300 do 370 Ohm a bedzie 600 czy to znaczy że już jest żle ? czy dopuszczajece? czy te wartosci nają być takie jak Robak podał i nie inne?

P_r_z_e_m_o    155

Jak będziesz miał 289 lub 390 Ohm to ja bym przyjął że jest OK, natomiast jak będzie 120 lub 400 Ohm dla tego punktu to czujnik jest do wymiany.

Vargas    0

No to dziś sprawa się wyjaśniła jest kompletnie czujnik walnięty tak jak ja sobie wypije pare kierónkow wódeczki <ok> chodzi całkiem odwrotnie :idea:

Robak    9
jeżeli wskazówka działa to i czujnik powinien być dobry

nieprawda bo info na tablicę jest brane z innego czujnika

P_r_z_e_m_o    155

No toś mu chłopie całkiem nawieszał <ok>

Robak    9

vargas już sprawdził poprawiłem tylko cytowanego kolegę bo wskazówka na tablicy nie ma nic spólnego z czujnikiem temperatury odpowiedzialnym za sterowanie pracą silnika.

Vargas    0

P_r_z_e_m_o, , Robak, wielkie dzięki.

No właśnie skazówka normalne się zachowuje.

Robak    9

bo w obudowie termostatu masz 2 czujniki górny (brązowy) podaje jedynie informacje o temperaturze na tablicę rozdzielczą, dolny (biały) to czujnik temperatury sterujący pracą silnika

Piotrek84    0

sprawdziłem u siebie i jest 2 czujnik sorki za wprowadzenie w błąd