Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak otworzyc tylne drzwi?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Mam problem w z otworzeniem obu tylnich drzwi w mojej megance. Rozebralem tapicerke i wyglada na to ze klamki i dzyndzel do otwierania drzwi sa odpowiednio podpiete drutami i nic nie jest ulamane. Mimo to dzwignia do otwierania mechanizmu zamka dziala ale bez zadnego efektu - drzwi sie nie otwieraja :-| Jezeli ktos mial podobna sytuacje i wie jak otworzyc zamek to prosze o odpowiedz.

 

Z gory dzieki

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem jest z obu stron. Zastanawialem sie czy nie da rady jakos manualnie podniesc zapadki ale nie znalazlem jeszcze zadnej informacji na ten temat. Probowalem to zrobic srubokretem ale bez skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łamie się plastikowy element w środku zamka. Tago nie widać z zewnątrz.

Ale opiszę jak otworzyłem drzwi.

1. Wymontuj białą plastikową osłonę na zamku. (ja ją wyrwałem, bo i tak już nie będzie do niczego potrzebna.

2. weź cieńki i długi śrubokręt i włóż go w szczelinę na środku zamka i podważ dźwignię. Nie mam tutaj zdjęcia żeby wkleić i pokazać ci która to szczelina, więc rób to metodą prób i błędów a ewentualnie wieczorem podeślę Ci zdjęcia na maila.

Tym sposobem otworzyłem drzwi. Myślę, że potem będziesz już wiedział jak wymontować zepsuty zamek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem coś takiego tylko z prawymi przednimi drzwiami nie otwierały się ale tylko z zewnątrz... Jakiś mół w zime próbował je otworzyć na siłe a było bardzo bardzo zimno i wszystko zamarźnięte i przynajmniej u mnie plastik w klamce trzymający cięgno od zamka obsunął się troche w dół i cięgienko nie opadało tak nisko jak powinno i nie otwierało. Sprawne ręka złamana i się udało zrobić bez kosztów :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie

 

RESPECT dla krisandrzej :mrgreen: Twoja wskazowka to strzal w dziesiatke.

Ze wzgledu na brzydka pogode mialem lekkie opoznienie z naprawa zamka. Dzis rano w koncu sie za to zabralem. Wylamalem plastikowa obudowe mechanizmu zamka (u mnie kolor czarny), mimo tego ze dojscie nie jest najlepsze to w koncu otworzylem srubokretem ten badziewny zatrzask. Teraz pozostaje tylko zamontowanie i podlaczenie nowego, jednak z tym nie powinno byc problemu 8-)

Dziekuje wszystkim za zainteresowanie tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamek z osłoną, którą należy zdemotować (zerwać)

7446d184b1686b16.jpg

[ Dodano: 2008-04-30, 07:56 ]

Tu nalezy podważyć srubokrętem

715ce6cda033b494.jpg

 

 

Życzę powodzenia w naprawie.

 

PS

Pozwoliłem sobie poprawić fotki żeby nie zaginęły w sieci.

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

witam.:) opisze mój problem.. Zimą podczas mrozu chciałem otworzyć tylne drzwi..złapałem klamkę uniósłem do góry i usłyszałem "pstryk" i już drzwi nie otworzyłem. Jedyną możliwością otwarcia drzwi było tylko od zewnątrz.. Teraz nie mogę otworzyć z żadnej strony.:) rozebrałem tapicerke i nie mam już pomysłów jak otworzyć drzwi aby znaleść przyczynę. Widzę klamkę od zewnątrz-zero połączeń cięgła itp jakby coś tam pękło i odpadło. Czy ktoś miał taki problem? Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączyłem dwa takie same tematy

 

Czy ktoś miał taki problem?

A miał i to nie jeden :).

A wracając do tematu. W zamku od stront zewnętrznej drzwi jest taka ruchoma klapka, w nią właśnie ma być wpięte cięgno od zewnętrznej klamki.

Musisz ją namacać i przesunąć drzwi powinny się otworzyć, jeżeli to nie pomoże, to od góry, chyba :), wchodzi taki sam element ale od klamki wewnętrznej. Musisz postępować tak samo.

Poszukaj na forum, z tego co pamiętam to nawet zdjęcia były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trochę odbiegnę od tematu.

Mam problem z zamykaniem drzwi lewych tylnych centralnym.

Przy zamykaniu auta zamyka wszystkie zamki prócz tego jednego (słychać jak pracuje sam zamek), co dziwne jak się wciśnie "cypel" to otwiera go bez problemu, potem jak znowu od razu zamykam to zamek trochę wciągnie ten cypel ale nie całkiem. czy to wina samego zamka mechanicznie czy elektrycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrycznie, ostatnio naprawiałem trzy problem jest w szczotkach, po prostu trzeba wyjąć zamek odkręcić siłownik śrubokrętem się z nim posiłować "jest sklejony", później silniczek rozebrać podoginać szczotki (dobrze też psiknąć żeby wypłukać pył) "są dwie" można jeszcze psiknąć WD na te szczotki i będzie działać siłownik jeszcze trzeba skleić centralke jak kleiłem "super glue" i takim sposobem wszystkie mi działają :)

Edytowane przez Pawel_Pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pawel_Pl ja zrobiłem to co pisałeś ale składając silniczek wstawiłem dłuższą śrubkę z nakrętką M3. Zamek już działa, ale ten kto wymyślił te przestrzenie w drzwiach to powinien "jobla" dostać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!