Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czyszczenie EGR w 1.9 DCI


opielowski

Rekomendowane odpowiedzi

kipi,na czyszczeniu byłem akurat w aso,które nic nie pomogło,bo padła mi w nim część elektryczna i się przycinał,strona pracująca w spalinach była oki. Wymianę zrobiłem sam,robiłem to tak,jak jest opisane w dialogysie. Dostępu tam nie ma cudownego,ale nie jest tak tragicznie. ;-) Zdjęć nie mam,bo nie miałem czasu bawić się z aparatem,bo robiłem to w styczniu,a garażu nie mam ogrzewanego,więc myślę,że nie będziesz miał mi tego za złe. :->

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wziąłem się wreszcie za egr. Przedwczoraj rozebrałem całe podszybie, wycieraczki, silniczek wycieraczek i blachę która jest pod szybą. Egr jest wtedy idealnie na wierzchu.Część elektryczna zeszła bez problemu, część mechaniczna została w całym układzie recyrkulacji spalin. Psikałem ją płynem DA1, WD40 i innymi środkami. Niestety ale egr nawet nie drgnął. Zapsikałem go jeszcze raz, wczoraj i dziś znów próbowałem go wyciągnąć. Niestety bez efektu, Jest tak zapieczony, że bez zniszczenie raczej nie wyjdzie. Wykręciłem cały układ recyrkulacji spalin, i wyczyściłem go trochę przez otwór w tym układzie. Niestety całości nie wyczyściłem, ponieważ egr nawet nie drgnął. Odrysowałem szablon pod zaślepkę do egr i skręciłem wszystko. I teraz takie pytanie, czy zaślepienie zaworu nie wiążę się z jakimiś niekorzystnymi sprawami dla silnika?? Osobiście wydaje mi się, że nic nie powinno się stać. Gdy zaślepię to egr będzie sobie pracował tylko że bez spalin. Co wy na to?? Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zaślepiłem zawór egr. Jeżeli chodzi o jakieś odczucia, to auto lżej przyspiesza od najniższych obrotów. Przed zaślepieniem dawało się wyczuć takie lekkie mulenie, teraz tego nie ma. Błędu na komputerze nie ma żadnego, także autko chodzi idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie również jest do wyczyszczenia i próba stanęła na podobnym etapie, co u kolegi opielowski. Nie próbowałem na siłę wyjmować zaworu z obudowy, ale sądzę że może on być przymocowany na stałe i występować jako jeden element z obudową. Nie mam pod ręką Dialogys żeby to sprawdzić.

opielowski, jak dostałeś się do dolnych śrub (imbusy) tej kwadratowej rury (chyba woda)? Czy trzeba demontować metalową rurkę z kolektora wydechowego czy wystarczy przy obudowie zaworu ją odkręcić? Jest ona zamocowana na jakiejś opasce, nie chcę jej zepsuć <ok> Rurkę tę miałem już (nie)przyjemność wymieniać przy świstach spod maski. Niestety okazało się, że powodem świstów było turbo, które padło po przejechaniu kolejnych 2kkm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór jest wprasowany w tę obudowę.Gdybyś np chciał kupić nowy egr w aso,to tam występuje on razem z obudową,jako jedna część.Ale da się go z tej obudowy wyciągnąć.Na forum laguny widziałem nawet fajny opis jak zrobić sobie narzędzie do jego demontażu.Tę metalową opaskę ściągniesz śrubokrętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tą metalową rurkę( masz chyba na myśli tą która doprowadza spaliny do całego układu egr odkręciłem przy zaworze) a jeśli chodzi o ta kwadratową rurę, to odkręciłem ją przy końcu jak wchodzi do kolektora ssącego, nie odkręcałem jej od strony tej części kwadratowej. A opaskami się nie przejmuj, raczej nie zepsujesz, a nawet gdyby, to zaopatrz się w takie opaski skręcane na śubokręt, bez problemu zastąpią tamte opaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie problem był taki sam,poległem na próbie wyjęcia egr-a z obudowy więc zrobiłem zaślepkę i efekt jest taki że auto jeździ normalnie a komunikat o sprawdzeniu spalania nadal świeci i co teraz jechać na komputer wykasować błąd czy to nic nie da?

proszę o pomoc :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, jeżeli wykasujesz błąd to albo zniknie na dobre albo zapali się ponownie... to jest loteria. W Scenicach zdarzały się 2 wersje oprogramowania, jedna wersja wykryje zablokowany dopływ spalin do egr druga nie. U mnie np. błędu po zaślepieniu nie ma. No chyba że błąd miałeś wcześniej zaświecony od egr-a, poprzez złą pracę( czytaj zasyfiony egr), to pewnie kontrolka dalej się zaświeci, ponieważ tak jak pisałeś nie zdołałeś wyjąć egr-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!