Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

podgrzewacz płynu chłodzącego


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Witam. Jeśli możecie niech ktoś kto już dobrał świece żarowe do podgrzewacza nie oryginalne (te dłuższe) i wszystko mu działa jak należy niech poda NAZWĘ, MODEL itd. Z góry dzięki za pomoc.

 

[ Dodano: 2010-11-12, 19:43 ]

I jakie te świece mają napiecie? 13,5 - takich nie moge znaleźc:/ czy inne 11? 11,5 czy 12?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiasz normalne żarowe.Ważne aby zgadzała się średnica gwintu i długość części żarowej(paluszka).Reszta w zasadzie bez znaczenia.

Popytaj sprzedawców na All.Podałem wymiary i dopasowujesz wymiarowo.

Pozdrawiam T

PS .Moje były wyższe po wkreceniu dlatego założyłem na nie ochronne peszle ze szrotu za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Cienkie sklepy mam w okolicy. Niestety po wymiarach nikt nie był w stanie mi dopasować świec, albo się im po prostu szukać nie chciało.

Prosili o przyniesienie świecy, a z tym to nie za bardzo mi pasuje.

 

W związku z tym, iż nie mam jak dopasować świecy na podstawie wymiarów, mógłbym Mnie ktoś nakierować na model świecy którego mam szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...

Moi drodzy, przeczytałem chyba wszystko, ale tak konkretnie jaka świeca podejdzie do podgrzewacza. Nazwa, model.

Podsumowując różne tematy. Oznaczona G41, ale jaka nazwa, producent? Jak powiedziałem sprzedawcy, że G41 to spytał czy mam na myśli Eyquem.

Świeca jaka wykręciłem ma następujące napisy(nic to nie mówiło facetowi w sklepie poniewaz chciał 10 cyfrowy numer.-rozmawialiśmy przez telefonów, może na żywo będzie lepiej)

2102

300W

AET 11721053- 12V

Na jakimś forum z trafikiem napisano, że można wsadzić świece na 13,5 V. Niby mocniejsze.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marekwodniak. Krotko i na temat. Chciałem uściślić bo zauważyłem, że wielu pisze, pisze, pyta a na końcu i tak pozostaje jakiś znak zapytania.

Nie wiem czy ta którą wykręciłem siedziała tam od początku. Pewnie wymieniana. Wszystkie świece to ile ciągną prądu? Ile tak jedna?

I jeszcze coś. Eyquemy i także inne różnią się wymiarami od tych, które wyżej zamieścił Chrzan49. Są dłuższe niż to co leży na moim biurku.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie świece to ile ciągną prądu? Ile tak jedna?

1W = 1V x 1A

Odwracasz wzór, podstawiasz co wiesz, W i V i masz wynik w A

A = W / V

w tym przypadku:

300W/12V = 25A

Wynik razy ilość świec żarowych i masz pobór prądu przez wszystkie.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzeglądałem sobie inne stronki.

Fa forum forda jest info, że taki sam podgrzewacz występuje np w fokusach. I co ciekawe, w autach siedzą najczęściej świece firmy AET czyli Iskra (ale nie polska tylko słoweńska) Czyli dokładnie taka firma jakiej świece wyciągnałem ze swojego podgrzewacza.

A tutaj ciekawa dyskusja z forum forda

http://forum.fordclubpolska.org/archive/index.php/t-93479.html

Wychodzi na to, że i w fordzie i renault szły podobne.

Przywołana Iskra to 11721080 oraz BERU 0100226253. Obie dość drogie. Ktoś montował Iskre albo Beru? Iskra ma w oznaczeniach 13,5 V, Beru 12V Iskra i Beru jest też króŧsza bo ma 67mm. Teraz to zwariowałem. Zainwestować w droższe, ponoć mocniejsze czy pozostać przy pomyśle z Eyquemami albo Bosch. Oto zagadka. Najlepiej to znaleźć używkę :)

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice w napięciu 12 albo 13,5V to tak samo jak przy LED-ach. Te na 12V mają prawo szybciej sie przepalić jak obliczane na 14V.

Tak więc te świece nie są mocniejsze jako dające więcej ciepła, a wręcz przeciwnie, by pracowały na pełnej mocy potrzebują wyższe napięcie.

W efekcie nie są tak wyżyłowane i są TRWALSZE ale delikatnie chłodniejsze.

Przy takiej różnicy jednak tego praktycznie nie odczujesz.

Patrz głównie na wymiary, bo nie wszystkie w układ grzejny pasują gabarytowo..

Używki bym sobie odpuścił nie znając czasu przez jaki działały.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!