Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

podgrzewacz płynu chłodzącego


Rekomendowane odpowiedzi

marek_c, w którym miejscu jest to zamontowane? U siebie czegoś takiego nie kojarzę.

Podgrzewacze płynu widziałem w Traficach (1.9dCi/dti) i Masterach ale nie w osobówkach. Mechanicy mówili że w osobówce jest za mały akumulator i nie dałoby rady po takim podgrzaniu odpalić auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

chrzan49, czego dokładnie to ma być podgrzewacz? Bo jak patrze po schematach to jest przekaźnik podgrzewania świec żarowych, przekaźnik sterowaniem podgrzewania oleju napędowego (450), podgrzewacz przewodu elastycznego recyrkulacji oparów oleju (979), przekaźnik grzałki nurkowej (1049) i to chyba tyle ;)

 

Numerki w nawiasach są dla ułatwienia dla mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Podgrzewacz cieczy chłodzącej taki jak na foto w powyższych postach.Jest na pewno załączany przekażnikiem i zabezpieczony bezpiecznikiem 60- lub 80 A.Przekaźnik będzie w skrzynce koło akku.Na wiosnę odkryłem ,że spaliły się 3 świece(co mnie zadziwia) i teraz po wymianie świec nie dochodzi napięcie.Leń jestem i latem nie chciało mi się naprawić.Silnik nagrzewał się przed awaria bardzo szybko no i szybki czyste w moment.

Nie masz takiego wynalazku u siebie?

Pozdrawiam Tomasz

Ps oryginalne świece jako część zamienna nie występują! Trzeba kupić cały króciec wraz z 3-ma świecami NGK Y 209 13,5 V.Nie do kupienia ale dobrałem zamienniki minimalnie wyższe.

Byłoby dobrze jakbyś mógł zamieścić opis skrzynki z przekaźnikami i bezpiecznikami .Tej przy akku dla diesla 1,9 dci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem sprawdzić czy jest to u mnie, ale jakoś się nie zmobilizowałem żeby to zrobić. Podłączając auto pod Clipa dowiedziałem się że mam walnięte wszystkie świece żarowe - zdziwiłem się bo auto odpala w największe mrozy. Przy okazji poszukiwania schematów znalazłem jakiś bezpiecznik odpowiedzialny za świece żarowe, będę musiał go sprawdzić.

chrzan49, możesz napisać jak sprawdzić te grzałki domowym sposobem? Tak samo jak świece żarowe? Niedawno dopiero dowiedziałem się że takie coś mogę mieć pod maską dlatego pytam ;)

Pliki, które znalazłem są w załączniku - schematy + opis bezpieczników nie tylko dla diesla.

Jeśli nie jest to co trzeba proszę o informację, będę szukał dalej.

Forum.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Sprawdzamy identycznie jak żarowe bo to prawie identyczne ustrojstwo jest.3 sztuki.

Jak potrzebujesz to podam wymiary i zrobię foty.

Pozdrawiam T

 

[ Dodano: 2009-11-05, 07:58 ]

Wielkie dzięki Meganecoupe. O to chodziło.

Przekaźnik C (mały czarny) -grzała nr 1

Przekaźnik I (większy w rzędzie od strony silnika) -grzała nr 2

Bezpiecznik F 11-70 A

Być może grzałki zatłaczane są dwustopniowo.Przek C obsługuje 1 sztukę a I 2 świece.

Załączenie w momencie uruchomienia klimy.U mnie climatronic.

Bardzo pomogło a teraz do roboty.Pozdrawiam T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączenie w momencie uruchomienia klimy.U mnie climatronic.

Czyli, można przypuszczać że podgrzewacz jest montowany w autach wyposażonych w climatronic. Pewnie wspomaga utrzymanie temperatury wewnątrz auta do momentu rozgrzania silnika. Muszę sprawdzić czy na zimnym silniku przy ustawieniu na panelu np temperatury 24 stopnie będzie leciało ciepłe powietrze z nawiewów ( bo chyba o to chodzi? ).

Znalazłem taki opis na forum

http://renault.auto.com.pl/forum/viewtopic...dd12f6598760cf0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję parametry świec do podgrzewacza cieczy chłodzącej.

Uwaga:to są inne świece niż żarowe zastosowane w silniku 1,9 dci

NGk Y 209 gwint M 12,5 mm

długość całkowita;89 mm

długość gwintu: 20 mm

długość żarnika:28 mm

średnica żarnika 6 mm

W zasadzie powinny pasować każde świece żarowe o zbliżonych parametrach.

Świece żarowe do silnika maja gwint M 10x1mm i są dłuższe oraz cieńsze.

W każdym sklepie motoryzacyjnym na pewno coś dobierzecie.W ASO Renault nie ma .

Swoje świece zakupiłem na All u pana Dawida Skorka z Częstochowy.Koszt chyba 19 zł sztuka.Króciec oryginalny ze świecami w ASO około 460 zł.

Zakupione zamienniki wystają około 1,5 cm wyżej od oryginałów więc na węże założyłem czarne peszle dla ochrony przed przetarciem.Po roku czasu wszystko OK.

Jeżeli chcecie fotki oryginalnych świec to dołożę.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!