Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miałem żadnego dzwona, wcześniej auto raczej też nie, bo mam go z kompletem papierów, książką serwisową no i sprawdzali mi wszystko w ASO. Szyba wymieniana nie była.

 

rcwawa - czyli co kapało Ci przy szybie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mniej wiecej, roznie to bylo zalezy od deszczu czasem byla wilgotna cala podsufitka przy przedniej szybie czasem tylko kapalo z lampki. podjechalem od warsztatu za 40zl mi wymienili cale mocowanie na nowe, ale nie wiem czy nie trzeba bedzie przy tym majstrowac znowu bo ostatnio sie komus nie chcialo bramy garazowej do konca otworzyc:p i troszke antena przywadzila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CareK, na 100% nieszczelność pod anteną, a ta 20- 30cm plama u kolegi rcwawa to efekt nasiąkania materiału, z którego podsufitka jest zrobiona. I tu wbrew prawom fizyki (a może na podstawie innych praw) wilgoć przemieszcza się w górę, tak jak w knocie w lampkach naftowych, olejowych. Co do silikonu, kup sobie tubkę takiego do uszelniania szyb w autach, jest bezbarwny i ma wiekszą przyczepność, tak jak silikony szklarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja problem z cieknącą antena załatwiłem wycinając z dętki rowerowej gumkę o powierzchni podstawki anteny. Woda nie kapie, obeszło się bez silikonu no i antenę można w każdej chwili odkręcić bez problemu :mrgreen:

Co kto lubi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CareK, śrubkę masz nad lampką wewnątrz ( ta w podsufitce). Musisz ją wygrzebać i wtedy będzie dostęp do anteny od spodu. Luzujesz wtedy antenę, a gumkę dajesz między podstawkę anteny a dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam, u mnie pojawiła się woda w bagażniku przy kole zapasowym mam kombi MII,sprawdzałem, oglądałem lampy uszczelniłem

Jak to naprawić? Woda jest w całym bagażniku.Wykładzina jest sucha Jedyne co mi się wydaje to barany którzy zakładali mi hak coś zapomnieli zaślepić.Lałem wodą po aucie po lampach po szybie i nic wody nie było.Ale jak zaczynam lać w okolicy lamp a tylnej klapy ,gdzie zderzak dolega do karoserii woda pomału zaczyna mi się sączyć do bagażnika .macie jakiś pomysł? Z góry dzięki.Może ktoś miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anr13, dokładnie taki sam przypadek był w serwisie tylko że w sedanie. Winni byli montujący hak bo nie uszczelnili tylnego pasa pod zderzakiem. Musisz go zdjąć, silikon w dłoń i pozbędziesz się problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02, są jakieś newralgiczne miejsca na tym tylnym pasie na styku ze zderzakiem, na które trzeba szczególnie zwrócić uwagę (napakować więcej:))? w moim kombi sporadycznie pojawia sie trochę wody w komorze koła zapasowego. haka nie mam, ale zderzak miałem malowany, co może świadczyć o małym dzwonie w przeszłości. Może wtedy coś spartaczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!