Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam drobny ale irytujący problem. Przez otwór anteny w dachu do wnętrza mojego bolidu w deszczowe dni kapie woda... Dostaje się przez osłonkę przy lampce dla pasażera. Jak to uszczelnić?

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieknie przez uszczelkę między dachem, a anteną. Silikon faktycznie załątwia sprawę- oczywiście możesz mieć kłopot z poluzowaniem anteny (śruba od wody już zardzewiała). Wtedy zdemontuj lampkę (zaślepka + 2x torx) i spróbuj uszczelnić od wewnątrz. Mi się ukręciła pomimo spryskaniem specyfikami (WD40, Coca cola). Kupiłem drugą z kablem na tzw szrocie za 20 zł. Jak się uprzesz to pękiętą śrubę też wymienisz (trzeba lutować).

 

Trochę obok temau:

Odnośnie tej słynnej cieknącej anteny to komu z roczników <2001 odkręca się jeszcze tzw. "bat" np przed myjnią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Naciskasz po bokach , mniej więcej na 1cm od kloszy lampek i pociągasz do siebie, powinno zeskoczyć, możesz spróbować włożyć mały plaski śrubokręt mniej więcej na wysokości literki A na fotce

43c0cf9be3f3728d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jak zerowy. Zdejmujesz klosz lampek, to żółte na rysunku powyżej, wyjmujesz lampki, na chyba dwóch zastrzałach, Potem tak jak napisałem, ściągasz szary plastik, pod spodem masz chyba dwa toxy i wtedy cała lampka "spada" antena, przynajmniej u mnie jest pod gumą, która przyklejona jest do blachy, pod nia jest antena.

Jak poczekasz do czwartku to zrobię fotki, trochę kapie mi spod anteny i muszę to uszczelnić, zmierzam to zrobić właśnie w czwartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Panowie, dzisiaj wchodzę do autka, patrzę , pod ręcznym malutka kałuża wody. Patrzę na górę, widzę krople spadające - nie z miejsca lampek, tylko niżej, z miejsca, gdzie jest lampka od zamkniętych drzwi. Jak myślicie, to to samo - od anteny? Czy gdzie indziej szukać? Dodam, że auto w nocy stało pod lekkim kątem, tak, że tył auta był delikatnie wyżej (odchylenie jakieś 10/15 stopni) od przodu. Zaniepokoiło mnie to trochę....

 

W załączniku fotki gdzie mokre.

 

Prosiłbym o odpowiedź.

post-2495-1216362855_thumb.jpg

post-1-1216362855_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bronius za szybką odpowiedź. Do 16 w pracy, potem kupię sobie silikon i będę się bawił. Dodam tylko, że mokro było też tam dalej, przy szybie, ten materiał podsufitki, ale to wydaje mi się, że dlatego, że właśnie auto było delikatnie pod kątem, więc patrząc na fizykę woda skapując od tej osłonki mogła polecieć na podsufitkę dalej - jak myślicie? Chyba raczej jest mało prawdopodobne, że źródłoem było właśnie miejsce gdzie styka się podsufitka z szybą i woda poszła do góry na tą osłonę, no nie? To chyba wbrew prawom fizyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!