Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czego używacie do pielęgnowania swoich Renault.?


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

CareK, pisałeś

Ja już więcej na ten temat nie mam do powiedzenia
- to zdanie jest specjalnie ironiczne :mrgreen:

 

ładnie twoje autko wyglada z daleka i dla człowieka nieroizntowanego wtemacie faktycznie jest czyste. To ile na nim jest brudu pokazałbym ci przecierajac glinką dowolnie wybrany prze zciebie błotnik :P lub przeciągajac reką po lakierze (będzie szrorstki). Jak chcesz to możemy się kiedys umówić na taki eksperyment. Nim mam nic przeciwko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje myję tak najpierw całe opłukuje karcherem z piachu i całego syfu później szampon z woskiem zwykły jaka firma nie pamiętam następnie płukanko i w zależności czy mi się chce wosk na mokro 15min roboty lub autopolitura ok 1 godz. Całość z odkurzaniem ok 2 godz.

Średnio raz w miesiącu, uważam że po takim zabiegu mam auto czyste nie mylić z doczyszczonym. Szacun dla Nik za mercedesa super. Taki zabieg moim zdaniem jest potrzebny ale raz na jakiś spory czas. Przecież nikt się nie będzie bawił z glinką przy każdym myciu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrekglowno, dokładnie czyste nie mylić z doczyszczonym :mrgreen: To co dla CareK, jest czyste dla mnie jest niedoczyszczone. No niestey ale tak już jest, jak się da złapać w szpony car-detailingu :P Ja też kiedyś myłem auta jak inni i myslałem że mam czyste auto. Od kiedy zacząłem interesować się detailingiem i stosować do jego zasad zobaczyłem jak brudne były moje "czyste" auta :P

Piotrekglowno, z tym Mercedesem to niestety nie moja robota. To załuga firmy Car-Spa w Warszawy. Ja nie mam działalności w tym zakresie (zawodowo zajmuję sie czymś zupełnie innym, nawet nie związanym z motoryzacją). Swoje auto czyszczę sam dla siebie i jesli mogę to się tu nim pochwalę chociaż nie jest to Megane II (Megane II jest mojego ojca i jest teraz do sprzedania w dziale sprzedam).

Co do glinki - Ja używam jest raz w miesiacu tak jak i pozostałych etapów procesu detailingu (ale spokojnie mozna to robić raz na 2 miesiące). Pomiędzy kompletnym procesem samochód tylko myje sie szamponem i spłukuje - więcej nie potrzba, brud sam spływa i auto wyglada tak jakby przed chwilą przeszło cały proces :P

Zabawa glinką po myciu zajmuje ok. 40-45 min na uacie wielkości Megane II.

Co do mojego samochodu to jesli nie macie nic przeciwko oto i on po procesie detailingu:

73f8985ec33e5cc7m.jpg

 

06c46b3e7c91dca3m.jpg

 

70cfd1046b505660m.jpg

 

940b80c26188a50em.jpg

 

c708471ef00ad692m.jpg

 

e5fe7a39be25082cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrekglowno, dokładnie czyte nie mylić z doczyszczonym :mrgreen: To co dla CareK, jest czyste dla mnie jest niedoczyszczone.

 

Uwielbiam takie gry słów, więc będę się upierał - zatem niedoczyszczone, czy brudne? Z tego co napisałeś rozróżniasz tylko dwa rodzaje: czyste i brudne. Teraz nagle do tych dwóch rodzajów dochodzi dodatkowa podziałka na niedoczyszczone i doczyszczone? Więc jaka jest wreszcie Twoja wersja tych rodzajów? ;-)

I żeby nie było - nigdzie nie napisałem, że jestem przeciw car detailingowi, ba, bardzo mi się to podoba, ale nie mam na to po prostu czasu. Bardzo fajnie autko wygląda po takim zabiegu, ale nie będzie mi tutaj wciskane, że moje auto po moich zabiegach jest BRUDNE, bo jest ono CZYSTE, ale nie doczyszczone - takie może być, i tutaj bym się zgodził, po procesie car detailingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CareK, żeby nie ciągnąc tej bezsensownej gadki dalej o.k. zgadzam sie, że twoje auto jest czyste ale nie doczyszcone. Doczyszczone jest dopiero po proscesie car-detailingu :mrgreen: Moze być ?? No to o.k. cieszy mnie to :P A każdy kto spróbuje dobrej klasy kosmetyków i procesu detailingu sam sobie odpowie na pytanie jak duża jest róznica miedzy czystym, a doczyszczonym :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę skończyć to dyskusję nie wnoszącą zupełnie NIC do tego tematu.

Pytanie jest "Czego używacie do pielęgnowania swoich Renault.? " a nie jaka metoda mycia/czyszczenia/pucowania/dopieszczania jest lepsza i które auto jest bardziej dopieszczone. :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do pielegnowania mojego auta uzywam glownie WODY, z odrobina jakiegos szamponu do karoserii, takiego ze sklepowej polki, bardzo przydaje sie tez miekka gabka dalej irha coby plam po wodzie nie bylo no i politura jak jest cieplo i sucho i tez nawet nie pamietam jakiej firmy, po prostu do lakieru metalic. Kozystam rowniez z myjki samoobslugowej. W srodku po prostu odkurzam oraz scieram kurze na sucho jak i wilgotno, do tego prysne sprejem do kokpitu, znowu przetrzec miekka szmatka i gitara, czysto i pachnaco jak dla mnie. Pewnie innego zdania jest w tym momencie "Nik" no ale coz to jego zdanie. Ja uwazam iz jezdze czystym autem a myje naprawde juz po lekkm jego zabrudzeniu. Pozdrowionka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem tak, w pełni zgadzam się z wypowiedziami kolegi CareK, nie będę wszystkiego komentować co on powiedział ale stoję po jego stronie.

Nik, skoro uważasz że ten Car Detaling jest taki super [cenzura] to proszę podaj mi jakie mam kupić składniki i jak mam umyć autko by było naprawdę czyste :mrgreen:, co mam pierw zrobić i co pierw nałożycć, ułatwi mi to robote bo nieznam się na tym:D spróbuje tego car detalingu i ocenie efekt.

a co do tej glinki, to czyści się nią cały samochód ?? na mojego sceniora to musiał bym chyba 1m kupić tej glinki. :P :P

A i mam jeszcze pytanie, czy w car-detalingu jest może sposób na umycia podwozia z soli?? gdy jest zima oczywiście:P bo jak jadę na myjkę automatyczną to takie mycie mam zapewnione :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu się sprzeczać. To wszysto kwestia gustu, a o nich się nie dyskutuje.

Uważam że 2 razy do roku naprawdę warto zrobić dokładne czyszczenie - jak dokładne nie wiem bo nie siedzę w tym temacie jak kolega Nik.

Warto zrobić takie czyszczenia aby późniejsze codzienne dbanie o samochód ograniczyć do minimum - czyli opłukania samochodu wodą na bezdotykowej i lekkim przetarciu. Bród na woskowanej powierzchni po prostu spływa.

Bardzo chętnie bym się dowiedział jak wygląda taki proces z użyciem glinki i tych wszystkich preparatów (łącznie z nazwami).

 

PS.

Nie ma co przesadzać w takie pieszczenie autka bo szybciej złodzieje go wypatrzą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to glinke dostajesz w kostce (tak jak podpałka do grilla), łamiesz kawałeczek i ugniatasz palcami - glinka gotowa, później musisz ją chyba dotykać do lakieru, bo nie wyobrazam sobie nią tarcia - skoro mamy ją ugniatać palcami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Wam odpowidam :mrgreen:

Wojtek1987, nie wiem czy jest sens męczyc się i podawac ci co i jak skoro Ty od początku jesteś nastawiony na NIE :P

spróbuje tego car detalingu i ocenie efekt.
o.k. tylko żeby ocenić efekt trzeba mieć jakąś wiedzę. Nie chce cię obrażać, ale mowiąc wprost Ty takowej nie posiadasz. Ja siedzę w temacie od 2 lat i też nie jestem mistrzem :P Ale ok. podam ci przykładowy zestaw z kosmetyków z szybką instrukcją co i jak. Ale to na koncu postu.
a co do tej glinki, to czyści się nią cały samochód ?? na mojego sceniora to musiał bym chyba 1m kupić tej glinki

Tak czysci się cały samochód. A o glinkę się nie martw. Straczy ci na Twojego Scenica, i jeszcze obsłużysz nią całą flote Sceniców :P

Ale do rzeczy:

Car-detailing to filozaofia utrzymania auta w czystości i doprowadzenia go do stanu salonowego lub tzw. Show Car. Jeśli ktoś chce to zrobić szybko i z pominieciem jakiegokolwiek etapu, to nie jest to dla niego i lepiej niech odda auto fachowcom, bo szkoda jego czasu i pieniedzy!! Tu liczy się efekt, a nie liczy się czas i wylany pot ;)

Teraz jak to zrobić (od razu zaznaczam, że to co tu napiszę będzie SKRÓCONYM podręcznikiem, bo nie sposób tego przekazać w 1 a nawet w 100 postach ;) ).

1. Mycie

Kosmetyk - Szampon o neutralnym Ph (jest to bardzo ważne aby nie spłukiwał nam warstwy wosku nałożonej wcześniej) np. Meguiars Gold Class, lub Dodo Juice born to be Mild

Myjemy auto systemem 2 wiader tzn. w 1 wiadrze mamy wodę z szamponem w które moczymy rękawice do mycia auta , a w drugim wiadrze czystą wodę do płukania rękawicy. Tylko tak umyjemy samochód bez stwoerzenia nowych rys.

Suszymy auto za pomocą specjalnych ręczników np. water Megnet drying Towel z Meguiars lub taki http://houseofwax.pl/product_info.php?cPat...;products_id=14

2. Przygotowanie powierzchni

Kosmetyk - Glinka do czyszczenia lakieru oraz Cleanery do lakieru np. SwirlX, ScratchX,Ulitimate Compoud od Meguisars

Co do glinki - ułamujemy jej kawałek z tabliczki w jakiej ją dostajemy. Ugniatamy krażek o przkątnej ok. 5 cm. Następnie psikamy lubryfikanten na panel nadwozia i przecieramy glinką po panelu do momentu gdy poczujemy, ze powierzchnia lakieru pod glinka nie stawia oporu i jest gładka. Następnie wycieramy ręcznikiem do polerowania np. takim: http://houseofwax.pl/product_info.php?cPat...;products_id=34 wyczyszczony panel do sucha. Po przeciągnięciu zewnętrzną cześcią dłoni po lakierze powinien być on TOTALNIE GŁADKI i śliski. Glinka nadaje się do użycia do czasu puki nie upadnie nam na ziemię, lub do czasu puki nie zabrudzi się totalnie brudem zebranym z lakieru. Można ja używac kilkakrotnie.

Następnie przystepujemy do nałożenia Cleanera który też ma delikatne własciwości ścierne i pozwoli nam pozbyc sie np. małych kolistych zarysowań powstałych podczas ekeploatacji samochodu. Może to być np. SwirlX. Nakładamy go aplikatorem np. takim: http://www.meguiars.pl/shop/product_info.p...dab147a78777628 wcierając go MOCNO prawie do całkowitego zniknięcia w panel nadwozia. Po czym natychmiast polerujemy sciereczką do polerowania.

3. Polerowanie

Wbrew pozorom nie chodzi tu o polerowanie lakieru tylko o jego odżywanie i nadanie mu tzw. wet look czyli "mokrego" połysku (szczególnie ładnie widać to na ciemnych lakierach :P )

Kosmetyk - Deep Crystal Polish od Meguiars.

Postępujemy podobnie jak z cleanerem. Za pomoca aplikatora (innego do każdego kosmetyka !!!) wcieramy w lakier do prawie całkowitego zniknięcia i natychmiast polerujemy.

4. Zabezpieczenia efektu

Podczas tego procesu zabezpieczamy woskiem osiagniety wczęsniej efekt.

I tu mamy spore pole do popisu :P

Mamy woski naturalne z carnaubą np. ten:

http://www.car-spa.pl/sklep/pl/product/256...coat-paste.html

czy ten:

http://www.car-spa.pl/sklep/pl/product/196...bon---wosk.html

lub ten:

http://www.meguiars.pl/shop/product_info.php?products_id=380

te woski zapewniaja może max. trwalość i połysk ale ich nakładanie jest trudniejsze i wymaga przynajmniej +15 stopni.

 

Mamy również woski syntetyczne np. ten:

http://www.meguiars.pl/shop/product_info.php?products_id=274

Które dają bardziej syntetyczny połysk (mniej naturalny) i można je nakładac w nizszych temperaturach, są też tansza od naturalnych, al eniestety są mniej trwałe.

Wosk oczywiscie nakładamy na lakier aplitakorem lub ... ręką (tak, tak to nie pomyłka ;) ale dotyczy to głównie drogich wosków naturalnych).

Po czym odczekujemy okreslony czas az wok zacznie wysychać i zaczynamy polerować do połysku.

5.Konserwacja

Efekt który uzyskaliśmy we wcześniejszych 4 etapach jest dość trwały. Utrzymuje się, w zależności od sposobu użytkowania auta, ok. 1-2 miesięcy czasu. W przypadku zabezpieczenia auta woskami Collinite 476 lub Meguiars #16 woski na lakeirze pozostają ok.5 miesiecy pod warunkiem mycia auta szamponami o neutralnym Ph. Dalego te 2 woski zalecane sa dozabezpieczenia auta na zimę.

Tak wiec kompletny proces wystrczy przeprowadzac raz na 2 miesiące.

Pomiędzy kompletnym procesem wystraczy zwykłe mycie auta wodą z szmponem o neutralnym Ph i wycieranie do sucha.

Natomiast pomiędzy myciami gdy aut jest TYLKO przykurzone wystarczy przetrzac je z kurzu szczoteczka do uuswania kurzu (dostepna w marketach np. Vielda) oraz skorzystac z tzw. detailerów np. tego: http://www.meguiars.pl/shop/product_info.php?products_id=279 . Psikamy wcieramy ręczniczkiem i mamy w 10 min. auto genialnie błyszczące. Dodatkowo zobaczycie jak pieknie odpycha on wode ;)

O.K. jeśli chodzi o lakier to by było na tyle, wwielkim skrócie oczywiscie ;)

UWAGA !!

Wszelkiego rodzaju stare koszulki czy skarpetki NIE NADAJĄ siedo polerowania !! Można nimi tylko porysowac lakier. Do polerowania potrzebne są mieciutkie specjalne reczniki lub sciereczki z mikrofibry np. Jana Niezbednego.

Każdy z produktów nakłada sie OSOBNYM aplikatorem !!

Ale mamy jeszcze felgi, opony, szyby oraz wnętrze ;)

Ale to na później.

A teraz ciekawostka. Rzuccie okiem na ten wosk i jego cenę ;)

http://www.car-spa.pl/sklep/pl/product/207...ale---wosk.html

 

[ Dodano: 2009-11-14, 23:50 ]

Wojtek1987, pisałeś coś o pielegnacji czyszczeniu podwozia w procesie detailingu. Myślę, ze nie będe pisał za to załacze ten link: http://www.detailingworld.co.uk/forum/show...ad.php?t=142340

pooglądaj sobie jak czysci sie podwozie samochodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nik, pozwól że tą moją wiedzą na temat car-detalingu będą moje własne oczy :mrgreen:, fakt nie jestem pozytywnie do tego nastawiony ale przecież mogę tego spróbować, nic nie trace a nóż widelec mogę zyskać.

 

Dzięki Ci za tą całą instrukcję, jest tego dość sporo ale to nic. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!