Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czego używacie do pielęgnowania swoich Renault.?


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

Ja uzywam wosku w postaci "mleczka".

Mialem prestone ale strasznie smierdzi i zbyt plynne jest,

teraz mam sonax czy jakos tak, ejst zdecydowanie lepiej.

 

Przedewszystkim podczas woskowania dokladnie czyscimy lakier wiec wyglada bardzo ladnie.

A woda nie rozlewa sie na lakierze tylko utrzymuje w postaci duszych kropli.

Nawet jak na myjnie jade(cisnieniowa), to woda wogole nie trzyma sie auta i latwiej utrzymuje czystosc.

Probowalem tez wosku "na goraco" ale efekty byly raczej mizerne,

wiec myjnia > proszek - splukiwanie woda demineralizowana ;)

 

Do wnetrza kupilem nasaczone sciereczki, glownie dla wygody no i niczego nie rozpylam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem kiedyś takie coś jak "Nu Finish" poprostu rewelacja!!, od 4 lat nie spotkałem tego w kraju. :cry:

Tu link do producenta

http://www.nufinish.com/

Niestety nie stać mnie zapłacić za przesyłkę 70$ gdy towar kosztuje 6,99$

Jakby ktoś widział te produkty u nas to dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napisze wszystko czego używam... ;)

 

Mycie - płyn do mycia naczyć "Ludwik"

Pastowanie - Autopolitura

Listwy - AUTOLAND BAMP do zderzaków, olej kujawski ;)

Opony - AUTOLAND Czernidło do opon

Wnętrze - Plak do plastików + Plak do odświeżania klimatyzacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak samo, płyn do garów + Plastmal (pracochłonny ale rewelacja na 2-3 mycia najlepiej samą wodą) + Plak do plastików. W miejsce plastmalu możesz poszukać produktów amwey-owskich. Raz miałem coś a`la plastmal i jest rewelacja ale koszt też spory.

 

Zasada jest podstawowa : lepiej częściej niż rzadko, przede wszystkim odkurzanie. Minimum 2x w m-cu niezależnie czy w aucie jest brudno czy troche brudno. Piasek i kurz wyciągaj na bierząco a będziesz miał pachnący środek. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wolę juz nie cytować, bo znów ktos sie czepi. Ale wracając do tematu :

Ktoś pytał co daje wosk - no wiec wosk ma za zadanie zabezpieczyć uzyskany efekt. Wosk nie ukrywa ani nie redukuje rys. Wosk zabezpiecza lakier przed czynnikami zewnętrznymi stanowiąc na nim ochronną warstwę. Są 2 rodzaje wosków naturalne (z duzą zawartością Carnauby) oraz zsztuczne tzw. sealenty. Wosk naturalny posiada lepsze własciwości zabezpieczajace i ochronne. Natomiast sealent z reguły daje lepszy połysk i mozna go nakładac w nizszych temperaturach niz woski naturalne ( tu zaleca sie min. +15 stopni). Trzeba tylko pamiętać żeby porządnie przygotowac lakier pod wosk, bo wosk nałożony na brudny (choć umyty) lakier nie utrzyma sie zbyt długo.

co do plastików zewnętrznych polecam odłożyc na bok wszelkie Plaki czy Plastmale, a skorzystac z produktów takich firma jak np. Meguiars i ich Trim Detailer czy preparatu Black wow.

19Urban94, jesli chcesz dobry i trwały wosk to polecam Collinite 476s lub jego bez[osredniego konkurenta czyli Mguiars #16. Woski te są jednymi z najtrwalszych wosków na rynku. Warunek jest tylko jeden odpowienie przygotowanie powierzchnipod wosk oraz mycie szamponami lub pianami o neutralnym Ph. Niesety ale agresywane szampony i piany spłukuja waraz z brudem nałożony wczesniej wosk.

19Urban94, jesli nie chcesz zniszczyc sobie lakieru to przestan używac do jego mycia Ludwika. Ludwik, jak sam nazwa wskazuje jest płynem do mycia naczyn a nie lakieru. dla lakieru jast zaby agrestywny, wysusza go i powoduje utrate naturalnych olejków zawartych w lakierze co powoduje jego płowienie.

Co do czyszczenia plastików wnętrza - Panowie wyrzućcie Plak w chorobę !! to nie jest preparat do czyszczenia tylko bardzej do nabłyszczania plastików ale i to mu nie wychodzi :mrgreen: Do wnętrza polecam np. Natural Schine od Meguiars.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam puki co jeżdżę na myjke automatyczną LOTOS, biore pakiet nr 2 i mam mycie autka, wosk, piana i mycie felg oraz suszenie :mrgreen::P jestem zadowolony

 

Minusy: w poprzednim aucie Renault CLio, suszarka urwała mi antente :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek1987, z czego jestes zadowolony ?? Z porysowanego przez szczotki lakieru ?? Jak wyjdzie słońce przyjrzyj się jak wiele na twoim lakierze jest kolistych rys !! Myjnia autmatyczna to zło do potęgi N-tej. No chyba ze ktos nie dba o lakier swojego auta i wszystko mu jedno :mrgreen:

A ten "wosk" o którym piszesz nie ma nic wspólnego z prawdziwym woskim :P Pozatym jak można nakładać wosk na brudną powierzchnię ??

Żeby wosk dobrze zwiazał z powierzchnią najpierw trzeba ja porządnie przygotować. Do tego służą glinki i cleanery. Dopiero na tak przygotowana powierzchnie mozna nałozyc prawdziwy wosk :P

A jesli chodzi o woski to polecam takie firmy jak Meguiars, Swiswax, Zymol, Dodo Juice czy Collinite. To są porządne woski które na nadwoziu nie trzymaja sie2-4 mycia tylko 5-6 miesięcy :P

Tu jest piękny przykład tego co z lakierem robi myjnia autmatyczna i co mozna z nim zrobic za pomocą dobrej klasy kosmetyków :P

http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=37838

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Szymansk, to zalezy :mrgreen: Po pierwsze od zastosowanego wosku. Po drugie od tego czy powierzchnia pod wosk była wsaściwie prrzygotowana. Po tzrecie w koncu od tego czym myjesz samochód pomiedzy kompletnym procesem (ważne jest aby nie używać agresywnych szamponów czy pian tlyko takie które maja neutralne Ph).

jeśli spełnisz wszystkie te wymogi to spokojnie przez ok.4-5 miesięcy możesz cieszyć cię ochroną lakieru przez wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nik, ale myjka na lotosie nie ma szczotek i nie robi kolistych rys, tam sa takie włókna jakby material, szmata lub cos i to wszystko jest na wałku i to właśnie myje, jeżdżę tam dość długo i jeszcze ani razu nie miałem po myjce rys na lakierze, a wosk mam nakładany nie na początku lecz na samym końcu.

 

PS: nie mam garażu własnego żeby polerować autko i myć je, jest dość zimno teraz i ciągle pada. Owszem jak jest ładna pogoda w sensie Wiosna-Lato to wole sobie sam wypucować i wypastować autko. Ale puki co pozostaje mi myjka Automatyczna lub ręczna u znajomego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek1987, zapewniam cie że lakier masz pieknie porysowany i cały w swirlsach (czyli małych kolistych ryskach :P Nie ma możliwości aby automat nie porysował lakieru.

Aby nie porysować lakieru samochód powinno sie myć ręcznie metodą 2 wiader ( w jadnym czysta woda do płukania rekawicy, w drugim zas woda z szamponem).

Automat szoruje drobinkami piasku po lakierza aż miło. W efekcie otrzymujesz auto z pięknymi rysami kolistymi na lakierze.

Co do wosku - sorry ale to co jest na myjniach automatycznych ma niewiele wspólnego z woskiem :mrgreen: Dobrym porównaniem byłaby tu czekolada (wosk) i wyrób czekoladopodobny ("wosk" na automacie).

ja również nie mam własnego garażu !! Tu nie chodzi o garaż ale o podejscie do mycia/czyszcenia auta. Jęsli bedzie sie przestrzegało kilku podstawowych zasad i używało dobrej klasy kosmetyków to da radę i bez garażu :P

Pozatym są woski takie jak np. Collinite 476s czy meguiars #16 których połozenia na dobrze przygotowana powierzchnie zabezpieczy czy auto na całą zimę więc .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nik, puki co na myjce na Lotosie moim nowym Sceniorem byłem tylko raz a moim dawnym Renault Clio wielokrotnie...CLio myłem również ręcznie u Teścia także wielokrotnie i...w życiu ani przenigdy nie widziałem żadnych kolistych rys, może u Ciebie w twoim mieście myjki automatyczne tak robią i są do bani, ale u mnie w mieście napewno nie.

 

nie będę pastować auta w zimie lub gdy pada deszcz bo to jest bezsensu. Dziś byłem u znajomego co ma swoją myjke i wypucował mi autko(full pakiet) i jestem zadowolony, gość jest dokładny i bardzo dobrze wykonuje swoją pracę, jestem z niego zadowolony na dodatek niezdziera ze mnie aż tak dużo kasy:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!