Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czego używacie do pielęgnowania swoich Renault.?


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

No wiadomo, że każdy wosk lepiej wygląda i dłużej się trzyma na przygotowanej powierzchni. Ale akurat Fusso Coat dobrze maskuje niedoskonałości lakieru, więc efekt nawet bez uprzedniej korekty jest fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest powodem że lakier nie ,,ślizda si

syf który tkwi w lakierze, taki jak sok z drzew, smoła, lotna rdza itd itd, żeby był idealnie gładki trzeba go oczyścić glinką a następnie cleanerem który usunie reszt syfu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W związku, że mój watek został zamknięty podpinam się tu. Moglibyście polecić czym można czyścić kokpit samochodu, plastikowe elementy wnętrza, tylne strony fotela kierowcy i pasażera (powierzchnię pokrytą skóropodobnym obiciem) , jakimi środkami, a czego unikać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kokpitu używam preparatu Blue firmy Tassini Polska i wg mnie jest to idealne rozwiązanie jak deskę - kurz nie osiada tak bardzo, ładnie wygląda, tj nie błyszczy jak po plaku. Ostatnio stosowałem w lipcu, niedługo zastosuję jeszcze raz. Jak dla mnie jest bardzo ok, ciekaw jestem opinii innych osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal polecam to co zaproponowałem w zamkniętym temacie.

Czyścisz raz do stanu pierwotnego i zapominasz o kolejnych czyszczeniach.

Okazjonalnie w czasie mycia auta wystarczy tylko ściereczką na wilgotno przetrzeć.

Najmniej roboty i najtaniej, a efekt znakomity.

Do renówki środki do skór naturalnych to nieporozumienie, bo te pseudo skóry to zwykły skaj, tylko szumnie ekoskórą nazwany.

Przeglądając stare tematy znalazłem i takie, nawet nie zamknięte:

http://megane.com.pl/topic/32859-czym-czyscicie-deske-rozdzielacza/

http://megane.com.pl/topic/13050-czyszczenie-wnetrza-i-tapicerki/

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Szampon Autoland, chusteczki do kokpitu zwilżone z woskiem pszczelim, komplet dobrej irchy do szyb, wosk TurtleWax Color Magic Plus (z pigmentem, polecam!!!). Kosmetyczka Megi wprawdzie jest pojemniejsza od mojej, wymieniłam te najbardziej podstawowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Troszkę odkopię. Czy sądzicie, że naniesienie tego (SONAX Polish & Wax COLOR Nano Pro) na auto ma sens? Auto-kosmetyka, w której pielęgnuję auta tylko taki wosk nanosi. Cena usługi (kompleksowe sprzątanie, dokładne mycie, naniesienie Sonaxu) to 220,00 zł. Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie profesjonalny środek dlatego zapytałem. Co do właściwości "polerskich" to Sonax nic nie pisze, żeby ścierało lakier (a tego bym nie chciał). Szkoda, że nie nakładają nic innego bo myją rewelacyjnie.

 

Zastanawiam się jeszcze nad polimerową powłoką hydrofobową dokładnie taką jak ta. Koszt 300 zł za mycie detailingowe i przygotowanie lakieru do nałożenia powłoki (tj dekontaminacja, cleaner itp..). Ewentualnie +50 zł jeśli auto wymaga glinkowania. Trwałość powłoki to ponoć 6 miesięcy.

 

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!