Jump to content

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl
  • Announcements

• Krzychu

Kalkulatory opon i felg   07/23/17

Tutaj sprawdzisz czy będzie pasować i jak będzie wyglądać felga z innym ET: http://www.rimsntires.com/specs.jsp http://www.motormann.no/felg/ http://www.kouki.co.uk/utilities/visual-tyre-size-calculator http://www.ajdesigner.com/fl_tire/tire.php   Opracował: arbites

Recommended Posts

kaliq    0

Witam,

czy ktoś z Was kupował już może opony zimowe do Meganki? Zastanawiam się nad wyborem między DUNLOP SP Winter Response, Pirelli Sottozero albo Michelin Alpin 3. A co Wy byście wybrali?

pozdr,

kaliq

civic    0

Polecam continental TS 830 , są rewelacyjne.

kammat    2

Ja kupiłem Nokian WR-G2,ich jakość okaże się w praktyce.pozdrawiam

Barnaba27    1

Ja kupiłem Firestone Winterhawk 2 i wbrew ostatniemu testowi zamiszczonemu w Auto Świecie spisują się całkiem nieźle i są do tego rewelacyjnie ciche ;) cichsze nawet od świetnych letnich Continental ContiPremiumContact 2

robpab    15

Panowie wypowiadajcie się na temat opon wymienionych w pierwszym poście bo inaczej Wasze zostaną usunięte.

Swoją drogą jest to dziwne, że mój post został szybko usunięty bo niby pisałem o innych oponach a co do innych postów mówiących również o innyc oponach koledzy admini pdchodzą jakoś bardziej liberalnie. Troszkę to z ich strony nie fajne.

[nie rozumiem żali kolegi który nie mając megane III wypowiada się na temat opon do tego samochodu, idąc dalej stwierdzam że kolega się myli w tym temacie piszemy o oponach zimowych wszystkich nie tylko o wspomnianych w pierwszym poście] -Robak

thomaskce    1
Panowie wypowiadajcie się na temat opon wymienionych w pierwszym poście bo inaczej Wasze zostaną usunięte

Niezupełnie:

A co Wy byście wybrali?

w moim rozumieniu to pytanie odnosi się do jakichkolwiek opon ;)

Ja jeżdżę na Bridgestone Blizzak LM25 i powiem ze po śniegu wymiatają ;) zero poślizgu.

Moby    0

Ja mam Nokiany WR-G2 w drugim aucie, w rozmiarze 205/55R15. Bardzo fajne, ciche, polecam.

Do meganki sam szukam czegoś cichego w 225/45/R17 i rozważam Bridgestone LM30, Conti TS830, Pirelli Sottozero 2 oraz owe Nokiany WR-G2.

Z tego czego nie polecam w szerokości 225, to Yokohama W Drive, bo jest dosyć hałaśliwa.

thomaskce    1
225/45/R17

na zime wez lepiej 205/50 ;)

Moby    0

Nie wiem czy to jest dobry pomysł - wysokość opony będzie taka sama, więc dziury wybierać będzie tak samo kiepsko. Natomiast przy tej mocy trochę łatwiej będzie zrywać przyczepność na suchej drodze. Na mokrej zerwę niezależnie od szerokości opony ;)

kubal    0

Teoretycznie węższa opona to większa przyczepność na śliskiej nawierzchni (pomijając już samą moc). Mimo wszystko ja również kupiłem opony w rozmiarze 225/45/R17. Trzeba po prostu z głową jeździć bo nawet najlepsza opona nie uchroni przed poślizgiem. A co do dziur to nie pamiętam kiedy wpadłem w jakąś wielką. Może mam szczęście a może po prostu nasze drogi stają się co raz mniej dziurawe ;-)

gs500f    0

Witam,

Ja przedwczoraj kupilem na Zoliborzu zreszta u Wulkanizatora - znalazlem oferte na allegro - oponki NEXEN WINGUARD SPORT 94V XL - 225/45/17

W bardzo dobrej cenie - oczywiscie montaz gratis.

Cene i kontakt podam na PW.

pozdrawiam

Moby    0

gs500f, a co to za wynalazek jest?

pawel1611    0

pojechałem raczej po bandzie i kupiłem kleberki krisalp hp2. na mokrym trzymają się bardzo mocno, na sniegu jeszcze nie testowane. Są trochę głośne - przy pewnych prędkościach słychać delikatne huczenie ale cena była tu głównym wskaźnikiem wyboru.

No może jeszcze rekomendacja z letnich kleberek dunaxer hp2 które rewelacyjnie mi się sprawowały w poprzednim samochodzie.

kubal    0

Od soboty śmigam na Pirelli Sotto Zero. Za krótko, żeby mówić coś o przyczepności ale jedno mogę powiedzieć już teraz - są ciche.

Moby    0

kubal, w takim rozmiarze jak letnie? I sottozero, czy sottozero2? Bo ja się na te drugie ostrzę.