Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

bledne wskazania komputera - restart ?


Rekomendowane odpowiedzi

mam maly problemik z komputerem bo blednie wskazuje spalanie, dystans ktory moge jeszcze przejechac itp

na postoju pokazuje spalanie na poziomie 15l, po zatankowaniu dystans do przejechania 350 i co sekunde rosnie o jeden kilometr pozniej spada itp :mrgreen:

wszystko bylo ok, dzisiaj zatankowalem do pelna, skasowalem wskazania komputera i zaczal wariowac

mozna go jakos zrestartowac ?? np przez odpiecie klemy z akumulatora ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz tryb testowy. Naciskamy chyba na luzie, hamulec, manetkę prawą i start raz. (Jakoś

tak). Zegary zaczną wariować. przeskakuje się przyciskiem prawej manetki. W końcu przejdziesz do zawartości paliwa w zbiorniku. I potem wyjdź naciskając ten pikulec do zerowania przebiegów umieszczony na zegarze.

 

Ciekawe czy pomoże.

 

[ Dodano: 2007-05-11, 19:35 ]

Czy tankowałeś auto na włączonym silniku??

 

Ja zatankowałem i miałem problem że po zatankowaniu wskazywał cały czas że mam rezerwę. Tryb testowy pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlaczylem ten tryb testowy ( karta w slocie, przytrzymac start i przycisk na wlaczniku wycieraczek ) i tez niby pomoglo z tym ze ciagle cos jest nie tak z dystansem jaki moge przejechac

na luzie i zapalonym silniku pokazuje np 1000km i powoli 1001, 1002 , pozniej spada do 800 :/

moze to dlatego ze zalalem pod sama nakretke ?? prawie 59l weszlo 8-)

tankowalem na zgaszonym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pomysłu. Możliwe że jak się trochę ropki wypali to czujnik zacznie pracować prawidłowo. Bo może wskazuje za dużo paliwa i mu przybywa i wtedy liczy do góry...

 

Może zacznie prawidłowo liczyć jak np w zbiorniku będzie 50 litrów bo może nie był tankowany do pełna i jakiś tam pływak źle funkcjonuje.

 

Tak zgaduje bo nie mam pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz po zatankowaniu jeszcze srednie spalanie nie jest ustabilizowane wystarczy raz przycisnac i zasieg spadnie na leb na szyje, trzeba przejechac z 50-100km zanim beda w miare rzetelne wskazania zasiegu i sredniego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!