Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana amortyzatorów przednich


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko w zasadzie proste. Można to zrobić samemu. Trzeba dysponować tylko kilkowa ściskaczami (najlepiej trzema) za pomoca których sciska się spreżyny amortyzatora. Cała pozostała cześć roboty prosta. Kilka informacji które moga byc przydatne:

1. Aby dostać się do amortyzatora z komory silnika trzba naciąć plastik (tak jak jest zaznaczone)

2. Przyda się imbus 5 ( jedna ze srub od strony naktetki ma w gwincie mozliwość włożenia imbusa)

3. Amortzatory: Kayaba 633718

- pierwsza wymiana w tym aucie! auto ma przejechane 195 tys.km ( z tego ok. 170 tys. po autostradach)

post-1915-1256478897_thumb.jpg

post-1-1256478897_thumb.jpg

post-1-1256478898_thumb.jpg

post-1-1256478899_thumb.jpg

post-1-1256478900_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wymieniałem w moim megane coupe 96r. Wszystko prosto wygląda dopóki nie trafisz na zapieczone śruby. U mnie wszystkie takie były :evil: 2 (klucz 22) mocujące amorek do piasty odkręcałem kluczem z metrową rurą bo inaczej by nie poszło a jedna i tak musiałem uciąć. To jeszcze nic, największy problem był z odkręceniem morka od kielicha tam gdzie wkłada się imbus i klucz oczkowy 22 na nakrętkę :-/ imbusa złamałem. Męczyłem się z tym kupę czasu, aż w końcu pociąłem go szlifierką, chwyciłem w imadło ten bolec co się wsuwa i wysuwa z amorka i nawet z szorowaniem nakrętki i wd40 poszło bardzo ciężko. Nie ma takiego imbusa który by sobie z tym poradził ;) Straciłem na to około 10 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego imbusa który by sobie z tym poradził ;)

Jest, Facom :-P Wymiana bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

Uwierz mi nie ma ;) używam narzędzi proxxona ;)

To jeden z nielicznych przypadków kiedy nie dały rady.

Co do amorków to chyba jeszcze nigdy wcześniej nie były wymieniane.

 

Regulamin forum - zasady cytowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Siemka. Ja po wymianie ale co to się działo. W sumie wszystko było by OK tylko na początku śruba mocowanie w piaście amora się urwała (sam łeb). Nie wiem co za geniusz wymyślił gwint w uchwycie a nie śrubę na wylot z nakrętką - masakra. Po za tym to reszta odzie jak z płatka no i faktycznie trzeci ściągacz by się przydał ale i na dwóch daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wszystko było by OK tylko na początku śruba mocowanie w piaście amora się urwała (sam łeb).

I jak sobie poradziłeś? Miłem podobny problem, śruba wykręciła się ok. 2 cm i stanęła. Dalsze kręcenie groziło urwaniem śruby więc wkręciłem z powrotem i na razie czekam do wiosny z wymianą amorka. Czy można wyjąć amortyzator jak tej śruby nie odkręci się do końca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 rok później...

Czeka mnie to w najbliższym czasie. Obawiam się zapieczonych śrub :( Lewy amor mam wylany, będę wymieniał oba. Strzela mi też prawe łożysko McPhersona - pytanie, czy warto za jedną robotą wymieniać oba łożyska i poduchy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!