Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jak mozna sprawdzic czy to szumi łożysko czy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem uzytkownikiem megi od 3 tygodni. kiedy jade nawet 20 km/h słychac dziwny szym, tak jak by opon, ale do konca nie wiem czy to opony czy łożyska, jak to mozna sprawdzic, (luzów koła nie maja, a opony mam jakies liche bo rumuńskie)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja mialem zatarte lozysko to slyszalem je przy zamknietych szybach i z wlaczonym radiem :mrgreen:

sprawdz metoda Azagoth, na 100% zobaczysz o co chodzi tylko pamietaj ze klocki moga lekko trzec o tarcze( np jak nie masz wywazonego kola ) i tez bedzie szum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ostatnio takie samo podejrzenie ze to opny robią taki hałas bo od kupna ich nie wymieniałem.Szum był coraz gorszy aż nie dało się jeździć.Wymieniłem najpier opony na nowe i nadal było to samo.Wiec się zdrzaźniłem i pojechałem do mechanika na ocene sytuacji.Okazało się że łożysko jest na skraju wyczerpania.Koszt wyniósł mnie 80 zł nowe łożysko + 50 ronocizna.Czym szybciej to załatwisz to lepiej dla auta i dla Ciebie bo później wydatki możesz mieć większe jak tego nie zrobisz szybko.Pozrdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj czyli w piątek byłem na wymianie łożyska. wiedziałem że szumi ale nie wiedziałem które. Mechanik przyniósł urządzonko, podniósł samochód i rozkręcił najpierw jedno potem drugie koło. Od razu było wiadomo co jest grane. Koszt łożyska + wymiany 220zł.

Podobno łożysko takie jak było poprzednio (oryginalne). :mrgreen:

Teraz auto nie jeździ tylko płynie. :lol: 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Lozysko czasami huczy tylko pod obciazeniem a wiec gdy podniesiecie kolo na lewarku to nic nie uslyszycie.W aso maja specjalny przyrzad do lozysk.Mozna zobaczyc ile lozysko jeszcze pociagnie nawet kiedy jeszcze nie huczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na pewno latwo to sprawdzic liczac opory toczenia lozyska pod roznym obciazeniem w funkcji obrotow/min. Sprawdza sie jak roznia sie krzywe takiego obciazenia - nowe lozysko (dobre) a to zamontowane na samochodzie. Majac wykresy lozysk ktore przejchaly 20,50,70,100,120,150, >200 tys. km mozna teoretycznie wywnioskowac ile dane lozysko "pociagnie".

 

Mnie (takze) sprawdzali lozyska w SKPojazdow poprzez rozpedzenie kola na rozpedzarce, roznica "dzwiekowa" miedzy rozpedzonym kolem ze zrabanym lozyskiem a nowym/dobrym jest kolosalna.

 

Mnie wymiana lozyska wyszla takze okolo 220.-.

 

PS: posrednio od jednego mechanika wiem, ze lozyska oryginalne do megane sa za ciasne, podobno stoczenie (na tokarce) o dziesiate milimetra takiego lozyska powoduje, ze samochod ma to lozysko az do smierci sprawne. Ciekawe :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdza sie jak roznia sie krzywe takiego obciazenia - nowe lozysko (dobre) a to zamontowane na samochodzie. Majac wykresy lozysk ktore przejchaly 20,50,70,100,120,150, >200 tys. km mozna teoretycznie wywnioskowac ile dane lozysko "pociagnie".
czytając to zacząłem sie bać :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słychac dziwny szym, tak jak by opon, ale do konca nie wiem czy to opony czy łożyska

 

albo sprawdz czy masz dokrecone kola. Ja mialem podobnie. Myslalem ze lozysko. Bylem pewien. Mechanik pokazal jak malo wiem. Kolo wymagalo dokrecenia. :-D

 

[ja wiem, ze jest goraco ale prosze dokladnie sprawdzac poprawnosc tagow w poscie, bo nie sprawdzajac wychodza takie krzki jak w tym poscie, cytat byl Twoim tekstem a tekst niczyim cytatem. DrNO]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jako ciekawostkę powiem wam że kilka lat temu w poprzednim aucie coś szumiało (tylko pod obciążeniem w czasie jazdy), werdykt łożysko. Zostało zdemontowane i założone nowe a szum pozostał. Sprawdzone ponownie łożyska okazały się być całkowicie sprawne. Tak jeździłem 3 tyg aż przyszedł czas wymiany opon na letnie. Podczas wymiany ktoś przejechał dłonią po powierzchni opony i okazało się że jest wyząbkowana. Oponka na śmietnik i cisza w aucie. Pointa: Nie dokupować używanych opon!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!