Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oświetlenie wnętrza...???


xxxxxx44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem nowy na forum, wiec proszę o wyrozumiałość, niedawno stałem się posiadaczem Renault Megane Rt 1.4 16 V, autko jest super, ale mam jeden problem z nim:

 

1. czy ktoś mi może powiedzieć czy oświetlenie wnętrza przy otwieraniu drzwi da się jakoś wyłączyć, bo denerwuje mnie jak są drzwi otwarte a to ciągle świeci, np tak żeby się nie świeciło przy każdym otwarciu.

2.jak włączyć oświetlenie wnętrza siedząc na fotelu, bo mam jakiś przełącznik, ale on nic nie robi, niby powinien włączać światło ogólne i punktowe, a tak się nie dzieje

 

za wszelkie rady dziękuje

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ze poprzedni wlasciciel zamontowal swoje autorskie pomysly. w kazdej megi zawsze w lampkach w podsufitce byl przelacznik typu ALWAYS-ON/OPEN-ON/ALWAYS-OFF

 

proponuje wyciagnac lampke z podsufitki i zobaczyc czy nie ma tam jakichs mostkow czy innych niezidentyfikowanych niespodzianek :mrgreen:

 

PS: witam na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej megi nie mozna recznie wylaczyc oswietlenia po otwarciu drzwi. W megane I nie bylo takiej mozliwosci. Po okolo 5 minutach od otwarcia drzwi sterownik wylacza swiatlo automatycznie, takze akumulator od lampki sie nie rozladuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??????????

przez piec lat mielismy megane classic 1.6 8V RT i sie dalo. i z przodu i z tylu. nie dam sie oczukac ze bylo inaczej, bo przez dwa lata z ojcem walczylem, on gasil zupelnie, ja dawalem na automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmmm a moze... nie chce sie klucic. macie racje to chyba tylko z tylu sie dalo wylaczyc. ale swiatlo punktowe na pewno sie dalo zalaczyc bo pamietam jak mape w tunelu sprawdzalem w nocy jadac do wloch z rodzicami, mama wtedy z tylu spala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej też niestety lampka sufitowa pali się zawsze po otwarciu, pozostałe mogę wyłączać. Nawet jest to trochę denerwujące.

Polecam sprawdzić czy żaróweczki kontaktują- ja musiałem to poprawić.

Aby się do nich dostać musiałem odciągnąć prostokątną zaślepkę (lekko ją podważając) w kierunku przedniej szyby. Potem dwie śrubki (torx 15 lub 20) i masz wszystko jak na dłoni. Prosta robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuję za rady, dzisiaj miałem trochę czasu i pogrzebałem w tej lampce, rozebrałem ja najpierw klosze, później cala konstrukcja, łatwy demontaż, okazało się że, styki nie łączyły, sam nie wiem dlaczego, ale wziąłem do domu, przejechałem trochę cyną z lutownicy, głównie kółeczko stykające i blaszki, i działa. dzieki wszystkim,

a z tym świałem przy otwieraniu nie wiem co zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez piec lat mielismy megane classic 1.6 8V RT i sie dalo. i z przodu i z tylu.

W classic może i tak jest w mojej też nie ma przełącznika, z tyłu można włączać i wyłączać a z przodu automat przy otwarciu drzwi i manual jak chce się włączyć samemu ogólne i punktowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dziwne :-/ Ja mam Megane I '96 i mogę normalnie wyłączać oświetlenie z przodu przy otwartych drzwiach!!!! Działa bez żadnego problemu..

 

no chyba że masz czujki w drzwiach poodłączane bo w mojej to jest niemożliwe otwieram drzwi i się zapala potem po ok 2 min gaśnie no chyba że zamknę drzwi to Przygasa .

 

nie wiem w czym xxx44 ma problem dla mnie sprawa zaje..... fajna bo wyłączam alarm i mi się światełko się zapala w aucie (przydatne w nocy) ale kwestia gustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!