Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rozrusznik ?!


Rekomendowane odpowiedzi

łuki24, jak u mnie przeszedł rozrusznik to autko jeździło bez problemów, podobnie jak u ciebie, odpalał za pierwszym razem i nagle niechało odpalić. Zabezpieczenia jak sie nie myle nie ma. Wyciągnij rozrusznik i daj go do regeneracji lub kup regenerowany, bo czasami nie opłaca się go robić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej oddać do regeneracji,przeważnie powiedzą Ci przed robota ile mniej więcej to będzie kosztować,a jeśli idzie o używany to nie wiadomo ile pochodzi bo jak wiadomo części są używane i "używane",wszystko zależy co się trafi. W sprawie zabezpieczenia rozrusznika powiem tyle że bezpiecznika to raczej nie ma,a jeśli jest to w skrzynce bezpieczników pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Akurat z naprawą samego rozrusznika pewnie sobie poradzę,

martwi mnie tylko to ,że nie mam kanału ,ale coś wykombinuje

Pozdrawiam

 

EDIT

 

Nadal nie mogę poszukać tego rozrusznika

Czy jestem w stanie zobaczyć go po podniesieniu maski ,czy tylko pod samochodem?

Przed rozkręceniem chciałbym obadać przewody

Jeśli ktoś mógłby zrobić jakieś dokładniejsze fotki , albo jakoś mnie naprowadzić , to byłbym wdzięczny :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego łuki24, najpierw popraw w Profilu jaki masz dokładnie silnik? 1600 to w przypadku Renuwek baarddzzo szerokie pojęcie.

Do rozrusznika dojedziesz tylko od dołu i tylko tak możesz zobaczyć rozrusznik jest na łączeniu silnik / skrzynia biegów.

wojtaszczyk, my tu głusi nie jesteśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie prawda, że rozrusznik można zobaczyć tylko od dołu, powiem więcej, da się go zamontować i wymontować (mam na myśli śruby, nie przewody) bez potrzeby wchodzenia pod auto, wystarczy zdemontować filtr powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem z własnego doświadczenia, a zakładałem rozrusznik dokładnie 3 dni temu, opisuję oczywiście przypadek kiedy kable są odłączone,

wymontowanie: wystarczy odkręcić 3 śruby i jak komuś się uda to da rade wyjąć go za kolektorem koło przegrody

zamontowanie: da radę, ale potrzebne są do tego dwie osoby, jedna za kolektorem przekłada rozrusznik i trzyma go na miejscu, a druga "łapie" go na śruby, metoda wymaga trochę gimnastyki, ale nie trzeba wchodzić pod auto, bo na śniegu jeżeli ktoś nie ma kobyłek to ryzyko na jednym lewarku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrusznik da sie zobaczyć otwierając maske !!!! Tylko kwestia że trzeba wiedzieć jak on wygląda ;] Swoją drogą wątpie żeby były to klemy bo gdyby nie było styku to i nie działała by wogole elektryka żadna !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że temat ma branie. Skoro zacząłem to wypadałoby napisać jak u siebie usunąłem ten problem. Po wymianie przewodów do masy, wymianie klem na nowe, przeczyszczeniu styków, wymianie akumulatora, odpalaniu z popychu zawsze akurat wtedy kiedy samemu daleko od domu okazło się że powodem był elektromagnes na rozruszniku. Dopiero po wymianie ( być może wystarczy jakoś rozkręcić i przeczyścić ) działa jak trzeba. Koszt nieduży i warto to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam nieciekawy problem:/

Posiadam Renault Megane 1.4e 1996r B+G

Tydzień temu jak były te mrozy -25 -30 zostawiłem pod domem auto od piątku

w Poniedziałek próbowałem odpalić rano i nic z tego:/ Rozrusznik krecił ale nie dał

rady wiec w zieliśmy po kablu ale też nic i zajechałem rozrusznik:/ bo smierdziało:/

W zieliśmy po lince i odpalil dojechalem do pracy i po 1h próbowałem przepalić troche i dowidzenia jak przekrecam stacyjke to nic cisza a swiatła i wszystko działa i sie załącza

po pracy na popych i odrazu załapał

Dojechałem do domu wykreciłem rozrusznik i cały zakopocony:/ wziąłem kupiłem od znajomego i załączyłem i nic z tego:/ Tzn Akumlator naładowałem na maxa sprawdziałem czy na akumlatorze kablami chodzi i ok zamontowałem i dupa kreci ale strasznie charczy!!! jakby tryby na siebie nie wchodzily:/ wykrecilem i zmienilem bendiks zamontowalem i sprawdzilem po podlączeniu sily i takiej wciskanej wtyczki malutkiej obok masy z tylu i dostawilem do silnika zeby dotykała masa i przekreciłem stacyjke działa chodzi ładnie az sie ucieszyłem;)

Włożyłem go w miejsce i dokrecilem 4 sróbami odpalam i dupa kreci ale strasznie charczy jakby ocierały sie tryby jakby nie wchodzily na siebie:/ nie rozumie tego wszystko sprawdzalem po kilka razy i podlaczony dziala a jka go wrzuce w miejsce to charczy:/

PROSZE POMOCY!!! juz tydzien go robie i nie daje rady wiem ze jestem Nowy na forum ale prosze pomóżcie mi

Pozdrawiam Serdecznie

Artur

 

(ALE JAJA WSZYSTKO BYŁO SPOWODOWANE NIE ZALOŻENIEM MAŁEJ TULEJKI W OBUDOWIE ROZRUSZNIKA!!!! wreszcie można jeździć!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Doradźcie proszę, czy rozrusznik regenerować, czy kupić nowy. Po ostatniej regeneracji pochodził półtorej roku i kosztowało mnie to 200 PLN z demontażem i montażem. Znalazłem na Allegro nowy rozrusznik Valeo, który kosztuje z dostawą 132 PLN i z wymianą pewnie wyjdzie taniej niż regeneracja. No i mam dylemat!!!

Oto link:

http://www.allegro.pl/item1095904287_rozru...ne_19_clio.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zweryfikujcie jak możecie, czy rozrusznik z linku wyżej jest nowy i oryginalny, bo mój mechanik stwierdził, że to jest badziew po regeneracji ładnie odmalowany i szkoda na to kaski wydawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnęÍ się do tematu.

Dziś kupiłem Scenic I 2,0 RT. Od początku wiedziałem że auto ma problem z odpaleniem, sprzedający opuścił cenę na nowe aku, ale po dłuższych próbach pod domem doszedłem do wniosku że to raczej nie aku gdyż jak przetoczę auto na luzie wystarczy 10 cm auto zaskakuje, potwierdzcie lub podsuńcie inny temat czy to sie szczotki na rozruszniku wieszają. Jak nie odpala słychać tyko tyknięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!