Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko odnosnie klimy, chodzi o to skad powinno kapac ?? u mnie leca kropelki mniej w okolicy lampy pasazera tzn stojac od przodu samochodu kapie pod lampe

ciekawe jest to ze kapie z przewodu wiec pewnie jest uszkodzony

po wlaczeniu klimy na 15 stopni i nawiewu na maxa zaczyna kapac w drugim miejscu a konkretnie na linii lusterek ale w okolicy srodka samochodu

 

to ze ma kapac to jest pewne tylko skad :mrgreen: ? dodam ze klima dziala normalnie, chlodzi jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na linii lusterek ale w okolicy srodka samochodu

to jest prawidlowe miejsce, tam jest odprowadzenie ze skraplacza, jak wylaczysz silnik na chwile, ponownie odpalisz i ruszysz to wlasnie z tego miejsca powinna pocieknac smuzka wody na jakis metr... nie wiecej, tyle sie tam maks zbierze z moich doswiadczen.

 

kolo lampy pasazera umiejscowiona jest sprezarka, sprawdz bo moze masz nieszczelnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli na linii lusterek, w środkowej części to OK są to skropliny (lub woda ;-) ) z ich odprowadzenia spod "parownika" - patrz rysunek element Nr 6 - w kabinie pojazdu. Skraplacz jest z przodu w przedziale silnika. Taka trochę gra słów ale trzymam się faktów.

PS sam kiedyś na parownik mówiłem skraplacz :-D

post-95-1180803121_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jeżeli klima dziala normalnie, chlodzi jak trzeba-to niema powodów do niepokoju.

Pod prawą przednią lampą znajduje się tzw.zasobnik cisnienia.

W prawym nadkolu jest klapka wsuwana. Zdejm tą klapke,zobaczysz filtr paliwa

(diesel) oraz metalowy pojemnik-Jest to własnie zasobnik,na którym(z zewnątrz) w czasie pracy silnika i klimatyzacji ,skrapla się woda.Jest to normalna reakcja.

 

Wydaje mi się ,jak byś miał faktycznie wycieki czynnika klimatyzacji,to by Ci już dawno

niechłodziło,gaz by zszedł itd.Dodam że wycieki czynnika najlepiej sprawdza się pod

lampą-chyba ultrafioletową i w specjalnych okularach.wtedy dokładnie wydać ewentualne

nieszczelnośći.

Możesz jeszcze zdjąć osłone pod silnikiem,i też zobaczysz skraplanie.

 

Niema powodów do niepokoju.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam.

w zasadzie mam podobny problem, gdzie powinno kapać, i czy może się zdażyć tak, że woda będzie się zbierać w schowkach pod stopami pasażera i kierowcy (Megane II). zauważyłem to u siebie wczoraj, mam mnustwo wody w tych schowkach.

skąd ta woda i jak się jej pozbyć. :-( :-( :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!