Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ile litrów oleju wchodzi do 1.9 dTi?


__Marcin__

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 lat później...

czy fabrycznie te silniki zalewane były syntetykiem czy półsyntetykiem?

No właśnie. Jak to jest. U mnie jest 10W40. Zastanawiałem się czy lepiej dać ten 5 ale...poprzedni właściciel zalał 10, zmieniając olej wlałem taki sam.

Podobno oryginalnie lano w renówkach 5 ale....auto ma już okreslony przebieg. Nie jest tak ze jak auto ma np ponad 120 tysięcy to trzeba wlewać 10W40?

5W40 jest lepszy na mrozy, ale latem nie będzie problemów? Przecież nikt nie zmienia oleju pod zimę.

I jak to jest gdy był 10W40 a my zmienimy na 5. Jeden syntetyk a drugi pół syntetyk.

Jakieś wrażenia, sugestie? Nie zamiarzam teraz zmieniać, ale są przemyślenia.

Wielu pisze, ze ma 200 tys i nadal 5 ale są to najczęściej benzyny. W dislach jest inaczej a może się mylę. Zbaraniałem. Już kiedyś czytałem tematy na temat oleju, ale co człek to opinia. Może dziś coś zrozumiem :l:

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wlewałbym nic innego

No tak, ale jak jest na 5W 40 latem? Gorzej niż na 10? Całe życie mechaniory, doradcy, znajomi, że "tylko 10W" więc człowiek dostał pomieszania :l: . Powtarzały się głosy, że na 5W to może kapać bo to tylko w nówki, że jak silnik się przyzwyczaił do 10W to już koniec i trzeba lać, ze nie ma odwrotua jak wlejemy znowu 5 to nam wszystko "eksploduje" itd.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dziś coś zrozumiem :l:

To nie od "dziś" jest zależne ale od przeglądania i czytania forum. I nie takich archeologicznie odnalezionych staroci z początku istnienia forum ale dużo świeższych, bogatszych w info tematów, gdzie już takie opinie i recenzje są przedstawione i przedyskutowane.

Szkoda czasu i klawiatury, by to tu przepisywać.

Nie jest to wykroczeniem w takich starych tematach pisać ale warto niekiedy popatrzeć na daty postów w temacie.

(dodam uprzedzająco, że odległa data nie jest podstawą do zamknięcia tematów i dlatego są nadal otwarte, choć głęboko zakopane nowszymi)

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Gojgienie.

Dziś moje oczy odrobinę zmęczone całym tygodniem stąd zarejestrowałem daty z postów Spike96 i TomaszM. Jak zauważył Aston76 nasi koledzy to wspaniali górnicy 2012 a ja dołączyłem do brygady :l: jako skromny zbieracz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spike96 i TomaszM można Wam śmiało przyznać miano "górnik roku 2012". Odpowiedzieliście na posta z 2006 roku. Czyli sprawa na bank dawno temu była załatwiona.

Faktoza Pułkowniku. Wychodzi na to, że jestem nowy na forum i nie znam zasad. Ale wtopa :l:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!