Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

uzyjwyobrazni.pl


Przemo_CK

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

tym tematem nie mam zamiaru wywoływać żadnej dyskusji, a tylko zwrócić na coś uwagę. Ostatnio sporo się mówi o nowej kampanii na wzór brytyjskich, skierowanej do uczestników ruchu drogowego - wcześniej motocykliści i kierowcy, teraz piesi. Sporo słyszałem we wszystkich wiadomościach o nowym filmie, który jest "szeroko prezentowany w ramówkach stacji telewizyjnych", ale nigdzie go nie widziałem.

Mój pierwszy raz z tym (nowym) elementem kampanii miał miejsce wczoraj po godzinie 23 na tvn24. Robi wrażenie. Piorunujące tylko za pierwszym razem, potem słabsze, ale mimo wszystko.

Link do filmu tutaj. Koniecznie z dźwiękiem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , kolego masz racje film porusza dlatego każdy uczestnik ruchu , kierowca, motocyklista czy pieszy , musi mieć oczy do okoła głowy i sporo wyobraźni poruszając sie po drogach,trzeba umieć przewidywać zachowanie każdego uczestnika ruchu, a tego nie uczą zdając prawo jazdy uważam że takich kampanii powinno być dużo więcej i przy egzaminie na prawo jady pokazywane powinny być drastyczne sceny z wypadków uświadamiające ludzi jakie mogą być konsekwencje złych decyzji , braku wyobraźni i przewidywania zachowań na drodze . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam że takich kampanii powinno być dużo więcej

Od siebie dodam kampanię społeczną:

http://www.bezpieczny-przejazd.pl/

z którą to wraz z klubem Corsa-A TEAM współpracujemy od dłuższego czasu. Podczas ogólnopolskich zlotów organizujemy otwarte pikniki motoryzacyjne dla mieszkańców miasta, w którym organizujemy zloty, a w 2010 roku najprawdopodobniej odbędzie się symulacja najazdu pociągu na samochód osobowy ;)

Dobrze, że takie kampanie istnieją ... i najlepiej, jeśli są propagowane przez kluby motoryzacyjne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata temu będąc na zimowisku w Zakopcu mieliśmy pogadankę nt. bezpieczeństwa w górach. Prowadzili to GOPR-wcy mieli ze sobą slajdy, które pokazywali. Najbardziej zapamiętałem gościa, a właściwie ofiarę, który wybrał się w połowie października w Tatry, a właściwie na Orlą Perć, w laczkach! Poślizgnął się i zleciał ileś tam metrów w dół.

Wracając do tematu.

Taka akcja powinna być jak najbardziej kontynuowana. Na takich spotach powinni być pokazywani rowerzyści, piesi i kierowcy. W różnych sytuacjach; po przysłowiowym piwku, rozmawiających przez komórkę (ostatnia miałbym czołówkę z panią), itp.

Nie wspomnę o rowerzystach jadących bez świateł, czy pieszych włażących gdzie podanie pod jadące auta.

 

Kilka lat temu,mój ojciec, jadąc w nocy ok godz. 12. przy wyprzedaniu autobusu, zawadził jakiegoś pieszego lusterkiem. Było ciemno, mżyło. Wszystko rozegrało się gdzieś pomiędzy jakimiś wioskami, na zupełnym odludziu. Oczywiście zawrócił szukał ale nic nie znalazł. Gość po prostu gdzieś zniknął. Ale przez lata wspominał tą sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcję Użyj Wyobraźni jak najbardziej popieram. Szczytny cel, spoty dające do myślenia. W ostanich dniach zrobiło się dość głośno o najnowszej odsłonie tej kampani, że drastyczna, że na nikogo nie działa, że nie widać rezultatów. Nie mogę się zgodzić z twierdzeniem, że te spoty są drastyczne. Polska kampania to pikuś w porównaniu z np. amerykańską (filmy dostępne na Youtube po wpisaniu PAY ATTENTION). Polecam na przykład

Zachęcam szczególnie rowerzystów do używania wyobraźni. Dziś omal jednego nie zabiłem. Godz. 6 rano, ciemno, mgła jak mleko, ślisko. Poza terenem zabudowanym jadę około 60 km/h. W przeciwnym kierunku jedzie samochód. Drog była wąska, las, więc zjechałem trochę biżej pobocza. Jego światła trochę mnie oślepiały. I nagle, w ostatniej chwili zobaczyłem około metr (może dwa) przed maską rowerzystę. Bez kamizelki i bez świateł. Nie mogłem go ominąć, bo z przodu jechał samochód. Szybka akcja po hamulcach i w prawo, w (na szczęście) niezbyt głęboki rów. Skończyło się na stłuczonym prawym reflektorze i wgnieceniu. Trochę zaboli po kieszeni.

Zabrakło jednego metra i o 10 km/h większej prędkości, a miałbym dzisiaj na sumieniu czyjeś życie. Nie z mojej winy, tylko przez brak wyobraźni tej drugiej osoby.

 

PS. To mój pierwszy post na forum. Pozdrawim Was wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Kilka dni długiego weekend u i coś koło 60 trupów, a nawalonych nawet nie liczę.

 

Co po spotach, choćby nie wiem jak były drastyczne skoro trafiły do tych co nie są groźni lub niezbyt groźni, ci do których miały trafić najbardziej to albo nie widzieli ich ogóle, albo śmieli się jaki to fajny film z wypaśnymi efektami oglądali (osobista obserwacja na pewnych obiektach w dresach).

 

Tu trzeba walić po kieszeni lub lepiej psychice takich bezmózgów i przede wszystkim kara musi być NIEUNIKNIONA.

Za jazdę na promilach upublicznienie wizerunku i roboty publiczne w takim miejscu aby wszyscy widzieli jak pracuje i ZA CO pracuje lub np. praca przy sprzątaniu miejsc wypadków.

Dla normalnego człowieka było by to poniżające, a co dopiero dla osoby znanej publicznie, ooooooo np. takiej Pani Felicjańskiej (jeśli dobrze teraz pamiętam). Złapali ją, poprodukowała się trochę w TV, udałą skruchę i teraz święta, nic nie zrobiła.

Jak by musiała zasuwać i sprzątać psie g... lub zasuwać w domu starców i było by to odpowiednio nagłośnione to może by wreszcie coś do głowy dotarło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!