Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Clio III] Clio III phI TCE Montaż gazu


JacekP

Rekomendowane odpowiedzi

W Toyotach jest problem z silnikami VVT ponoć gniazda zaworowe i uszczelniacze potrafią się po pewnym czasie się rozlatywać. Ale to niezawodna i bezawaryjna Toyota, a nie Renault.

Mój wcześniejszy Scenic I 2,0 16V którym teraz jeździ moja koleżanka ma już zrobione na LPG prawie 200 tys.km i nie ma, ani nie było najmniejszych problemów.

Aczkolwiek mój znajomy ma Toyotę sprowadzoną z Holandii z silnikiem VVT i LPG ma przejechane 150 km i wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Bo Ci się rozsypie, nawet my jako autoryzowany przedstawiciel AG i Landi Renzo, gdy klient chcę założyć GAZ do 1.2 16V to grzecznie odmawiamy wykonania takiej usługi. Nie jedną głowicę z 16V po jeździe na gazie widziałem i nie jedną naprawiałem. 1.2 8V nie ma tego problemu, nasze firmowe Clio ma gaz i nie ma z nim problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz jeździ w samochodzie od nowości.

Valeczek, absolutnie nie miałem zamiaru z Tobą polemizować. Po prostu wrzucam informację, że zdarzają się egzemplarze, które znoszą gaz zupełnie dobrze (przynajmniej na razie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie dostałem odpowiedzi dlaczego, nie krępuj się może być nomenklatura techniczna. Naprawiając francuzy masz na pewno dokumentacje, proponuje zaglądnąć i skomentować.

W Dialogys można sprawdzić: ClioIII, typ pojazdu BR1U, typ silnika D4F742. Zakładki układ oczyszczania spalin. Można jeszcze prościej zaglądnąć na stronę francuską i w broszurce jest opis modelu. Mam w planach zakupić takie miejskie autko 1.2 TCE i ważna jest dla mnie informacja o udanych lub nieudanych implementacjach.

ebrochure_clio3.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzieć Ci ? W silnikach montowanych w Clio II (więc silniki NA) wypalają się zawory. Wystarczy ? <szukaj>

 

Swoją opinię odnoszę TYLKO do silnika montowanego w CLIO II. Nigdy nie zakładaliśmy gazu do silnika TCe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Clio II (więc silniki NA) wypalają się zawory. Wystarczy ?
Ale dlaczego akurat w tych silnikach się te gniazda wypalają? Samo stwierdzenie takowego faktu jest mało przekonujące. To tak jakbym miał wierzyć, że LPG niszczy silnik, nie kupuje się samochodów na literę "F" itp.

Prawda jest taka, że ubogą mieszanką LPG, można wypalić gniazda zaworów w każdym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!