Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Clio III] Clio III phI TCE Montaż gazu


JacekP

Rekomendowane odpowiedzi

KOCUPER jeżeli mogę zapytać, to co się fajnie zapowiadało ? Ten samochód czy mój wykład na temat bolączek głowicy 1.2 16V ?

 

w Clio II (więc silniki NA) wypalają się zawory. Wystarczy ?
Ale dlaczego akurat w tych silnikach się te gniazda wypalają? Samo stwierdzenie takowego faktu jest mało przekonujące. To tak jakbym miał wierzyć, że LPG niszczy silnik, nie kupuje się samochodów na literę "S" itp.

Prawda jest taka, że ubogą mieszanką LPG, można wypalić gniazda zaworów w każdym silniku.

 

LPG nie niszczy każdego silnika, sam mam dwa samochody z instalacją (Lagunę 2.0 16V 2006r i Clio 1.2 8V) nie ma z nimi żadnych problemów. Nie każdy silnik lubi gaz, gwarantuję Ci że AFR nie był ani zbyt niski ani zbyt wysoki. Napisz może mail do Renault z pytaniem "dlaczego w silnikach 1.2 16V gniazda zaworów ulegają wypaleniu", nie wiem dlaczego oczekujesz ode mnie odpowiedzi na to pytanie. Może po prostu głowica w tym jest niezbyt dobrze wykonana? Ja tylko dzielę się z wami moim doświadczeniem z 1.2 16V plus LPG.ko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy jeździł służbowym Clio II 1,2 16V 75 KM z LPG od nowości.

W firmie mieli chyba 5 takich aut, wszystkie kupione w podobnym okresie.

Przy sprzedaży auta miały przebiegi około 200 tyś km.

Nie sądzę, że trafiło im się 5 super egzemplarzy.

Obsługa ograniczała się do przeglądów w ASO i regularnej kontroli LPG.

Sporo osób nie wie, że w silniku 1,2 16V zawory regulowane są ręcznie, na LPG co 30 tyś km.

Jeżeli nie będzie się zapominać o kontroli luzów i regulacji gazu, to będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!