Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektryczna szyba nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Są zatrzaski. Są schowane, dlatego musisz podważyć żółty plastik trochę z lewej, trochę z prawej. Ja śrubokręt wcisnąłem między żółty a czarny plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff właśnie skończyłem robótkę :) Szyba po stronie pasażera działa. Wtyczka okazała się jednak dobra. Wygląda na to, że gdzieś w module przy gnieździe jednak były zimne luty - dla pewności przelutowałem piny, zalałem klejem na gorąco, złożyłem i jest OK. Teraz kolej na szybę po stronie kierowcy :D

Jeszcze raz dzięki za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W megance II ph I mam problem z tylną lewą szybą. Z panelu kierowcy nie mogę tej szyby opuścić. Z przełącznika tylnego lewego szyba tylko się opuszcza zarówno jak kliknę raz na dół co jest normalne ale również gdy kliknę przełącznikiem na dwa do góry i trzymam (tak jakbym chciał automatycznie zamknąć) co już nie jest normalne. I teraz aby tą szybę zamknąć to z panelu kierowcy przełącznikiem tej szyby zamykam zarówno jak dam raz klik do góry ale i jak nacisnę na dwa kliki w dół. Domykanie podwójnym przyciskiem na klapie również zamyka tą szybę.

 

Co zostało zrobione:

Podmieniłem moduł na silniku szyby tylnej lewej ze sprawnej tylnej prawej - zero reakcji szyby lewej tylnej, prawa działa nadal poprawnie czyli moduł sprawny

Podmieniłem przełącznik sterowania szyby tylnej lewej z tylną prawą - zero reakcji szyby lewej tylnej, prawa działa nadal poprawnie czyli przełącznik sprawny

Podmieniłem moduł szyby przedniej lewej kierowcy z tylnej prawej - zero reakcji szyby tylnej lewej.

 

Wtyczki przełączników, wtyczki modułów, wtyczka łącząca drzwi przednie z słupkiem przepsikane kontaktem. Zero reakcji.

 

Gdzie dalej szukaj przyczyny tego stanu rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko gdzie znajduje się ta wtyczka w słupku ? Podobno jeszcze jest jakaś wtyczka pod fotelem kierowcy która należy sprawdzić przy niedziałającej tylnej szybie ... Pytanie do was o jaką konkretnie wtyczkę chodzi i gdzie tego szukać ?

Edytowane przez DobleYou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to kostka (dokładnie to są 2 kostki), które są przymocowane do podłogi na wysokości fotela kierowcy (i nie jest to kostka do której jest przypięta instalacja fotela). Musisz odkręcić fotel kierowcy i odchylić wykładzinę. Pod gąbką na podłodze będą kostki.

20150731_173235.jpg

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam wszystkich!

Mam duży problem, wiadomo święta, daleko od domu.

Nie działa tylna lewa boczna szyba. Na 99 procent sama zjechała na dół. Przynajmniej tak dzisiaj rano zastałem auto. Wskazuje to na uszkodzenia modułu tych drzwi. Zamieniłem włączniki pomiędzy drzwiami, lewy-prawy, nic to nie dało. Sprawdziłem kostki wszystkich drzwi, czyste jak nowe. Nie działa domykanie z pilota dla tej szyby. Wszystkie idą do góry, ta jedna stoi martwa. Nie słychać stukania przekaźnika w tych drzwiach.

Bezpiecznik sprawny. Jest wspólny dla lewego i prawego tyłu?

Akumulator odłączyłem, też to nic nie pomogło.

Co mogę jeszcze zrobić, aby podnieść szybę do góry, by wrócić do domu. 

Nie pytam o naprawę problemu, bo o tym będę myślał w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na siłę jej nie podniesiesz. Możesz spróbować tak:

1 sposób - odhaczyć samą szybę z zatrzasku (białego) na szynie, podniesienie jej i podparcie szyby np. kołkiem.

2 sposób - rozkręcić mechanizm linki (powinny być 3 wkręty) i linkami podnieść szybę i zablokować (ciężko później złożyć mechanizm).

3. sposób - zdjąć metalową obudowę silnika i kręcić wirnikiem, aż szyba się podniesie.

4. sposób - wyjąć czarny sterownik szyby i podać napięcie 12V (gdzie ma być plus to zależy w którą stronę ma się kręcić silnik, no i uważaj żeby nie zrobić zwarcia) na widoczne w otworze dwa złącza (na zdjęciu) - przy okazji dowiesz się czy silnik jest sprawny. Bynajmniej ja stosuje zawsze tą 4 metodę.

20171228_150439.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Tulipan napisał:

Sterownik jak zdemontować

Jest na jedną małą śrubkę na torksa i po bokach ma plastikowe zatrzaski. Odkręcasz śrubkę i delikatnie odginasz po bokach zatrzaski i ciągniesz do góry. Zobacz zdjęcia tego sterownika to zobaczysz jak te zatrzaski wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega Mireczek ;-) właśnie wymontowałem moduł ze scenika tylne drzwi :-) bajka jeżeli chodzi o zdjęcie tapicerki ;-) nie jak w meganie przód ... ;-(

Wykręcasz torxa (malutki) i odchylasz zatrzaski jednak jak delikatnie rozruszasz moduł zejdzie bez problemu. Książkowo zalecają wyjęcie bezpieczników z szyb ale osobiście tego nie robiłem i wszystko ok.

No i nic po wymianie modułu.... od strony kierowcy i tak od złącza w drzwiach do żółtej złączki przy module nie dochodzi +... z drugiej strony + i -   dochodzi ale dziś czasu szkoda więc jutro następne wyzwanie.. złącze od strony kierowcy to żółte wygląda jak by w wodzie miesiąc leżało. Od strony pasażera w bardzo dobrym stanie jednak była rozłączona złączka...? Auto kupione 3 tygodnie temu więc dopiero teraz powoli rozbieram drzwi , podłączyłem złączkę ale cisza .Jutro muszę sprawdzić czy przycisk jest ok i podmienię moduł. Dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję wszystkim, szyba jest już do góry.

Niestety w warunkach polowych nie mam warunków aby podać napięcie bezpośrednio na silnik. Podniosłem szybę kręcąc wirnikiem silnika.

Mama jeszcze pytanie. Czy sterownik w każdych drzwiach jest taki sam? Czy różnią się, przód, tył? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnią się prawa i lewa strona. Czy różnią się przód i tył, zdania są podzielone, różnie o tym pisali. Różnica może wynikać z opcji wyposażenia, tzn. czy było impulsowe zamykanie okien, czy jest zamykanie z pilota czy z wyłącznikiem impulsowym i zabezpieczeniem przed przycięciem palców po stronie kierowcy i tutaj mogą być różnice. Cabrio ma jeszcze inne. Najlepiej to oddaj moduł do naprawy do Kaczor (70zł, ogłaszają się na allegro z naprawą) i jeszcze masz rok gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziś się poddałem... więc dostałem się do silnika i modułu. Chodzi  o prawą stronę. Wymieniłem moduł i ;-) szyba chodzi ...ale impulsowo do góry i  impulsowo w dół i czasem stop... wyciągam wtyczkę od modułu i wpinam ponownie wszystko znowu działa. I tak ciągle raz dział raz nie.. sam nie wiem o co chodzi, gdzie szukać przyczyny. Ale zakładanie tapicerki w megane 2 to kara boska !!!!!!!! Zakładałem godzinę a i tak zostały dolne śruby od mocowani prowadnic... nie mogę wycelować w otwór !!!! Mam jeszcze clio i scenica nigdy nie miałem takich problemów !!!!!!!!  

 

KIlka przemyśleń... To wyjmowanie wtyczki :bash::-D:-D ale się dałem nabrać.. w module jest funkcja by szyby nie przygniotły paluszków więc prawdopodobnie wszystko ok z napędem tylko ,że nie wiem jak długo ta szyba stała przed kupnem więc możliwe że ciężko chodziła po prowadnicach i moduł wyłączył zasilanie, a że Ja wyjmowałem wtyczkę od modułu ..tym samym moduł był bez napięcia i  termik czy jakieś podobne ustrojstwo wracało do stanu początkowego.Problem jest jeszcze z dolnymi śrubami tapicerki i dolnego mocowania szyn prowadzących szybę, muszę dokładnie założyć tapicerkę bo dziś miałem duże kłopoty.

Dnia 20.07.2017 o 17:57, marcelus napisał:

Uff właśnie skończyłem robótkę :-) Szyba po stronie pasażera działa. Wtyczka okazała się jednak dobra. Wygląda na to, że gdzieś w module przy gnieździe jednak były zimne luty - dla pewności przelutowałem piny, zalałem klejem na gorąco, złożyłem i jest OK. Teraz kolej na szybę po stronie kierowcy :-D

Jeszcze raz dzięki za wskazówki.

 

Kolego a jak się dostałeś do tych zimnych lutów ? Jak rozebrałeś moduł?

Edytowane przez mamiroma4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądają drzwi pasażera po zdjęciu tapicerki....  tapicerka od dołu jest przykręcona śrubami  to normalne, ale jest ale.. dolne mocowanie prowadnic szyby też jest trzymane przez te śruby trzeba bardzo uważać by to spasowało.

DSCN6060.JPG

No to poskładałem wszystko.... i teraz działa szyba jednak jest ale... chwila sterowania skokowo idzie i stop na 1 min.... a najdziwniejsze, że zmieniły się kierunki. Naciskam w dół idzie do góry ! Czy w końcu Mi ktoś coś tu doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mireczek01 zmienił(a) tytuł na Elektryczna szyba nie działa

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!