Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektryczna szyba nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Tak do karoserii. Naciśnięcie przycisku w prawym tylnym boczku (i wg schematu w panelu kierowcy) powoduje "zwarcie" do masy. Dlatego jak będziesz mierzył miernikiem to po naciśnięciu przycisku w prawym boczku na pinie 1 i 2 powinna pokazać się masa.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Także mam problem z szybą boczną przednią od strony pasażera. Szyba opadła i amen. Nie skutkuje naciśniecie przycisków sterowania szybami ani z lewych ani z prawych drzwi.

Wtyczki podmieniłem ( przód z tyłem) i naciskając otwarcie prawej przedniej , tylna szyba się otwiera. tyle że przycisk działa na odwrót( czyli zamykanie - otwiera szybę)

Domykanie z karty także nie domyka tej szyby.

Bezpieczniki w kabinie sprawdzone.

Chcąc zamknąć tą szybę odłączyłem na chwilę plus z aku i użyłem domykania z pilota. Szyba podniosła się o te kilka cm (tak jak ma to miejsce przy niezaprogramowanej szybie)

I żeby zamknąć ją całkowicie musiałem tą operację (odłączenia aku) powtarzać kilkakrotnie)

Gdy szyba już była zamknięta chciałem ją opuścić od strony kierowcy i znów opadła o te kilka cm i finito. Zero reakcji na cokolwiek.

Dopiero ponowne odpięcie aku i domknięcie z karty dosunęło szybę do samego końca.

Przypuszczam że to wina modułu domykania. Dobrze myślę?? Chyba jakiś przekaźnik w nim nie działa skoro przy podpięciu akumulatora, moduł dostaje impuls i chwilę działa.

Nr modułu to 440726

Próbował go ktoś naprawiać we własnym zakresie??

Czy lepiej wysłać do Elcars??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

A macie jakiś sposób na nawinięcie linki na ślimaka w silniczku?

Męczę się o 4 godzin i nie mogę do końca wcisnąć linki. Linka sprawia wrażenie jakby była zbyt krótka. Może jest na to jakiś patent?

Linka siedzi we wszystkich gniazdach i na wszystkich ślizgach tylko brakuje 3cm przy silniczku żeby go domknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku dopadła mnie szyba kierowcy, nie mam garażu więc stwierdziłem że poczekam na ładną pogodę :)

Wszystkie szyby mam impulsowe, domykane z pilota i działają wszystkie oprócz kierowcy.

Kilka dni temu przez przypadek wcisnąłem guziol od przedniej i o dziwo szyba zadziałała tylko musiałem ją zaprogramować.

Kilkukrotnie opuszczałem i podnosiłem szybę, następnego dnia znowu nie działała.

Jak sądzicie to ten nieszczęsny moduł przy silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie. Szyba opadła i już się nie podniosła. Moduł wysłałem do elcars i momentalnie naprawili. Wszystko śmiga. Sprobuj odłączyć kleme od akumulatora i wepnij spowrotem. Później domknij szyby z karty lub otwórz (zależy czy jest opuszczona czy nie). Szyba powinna się poruszyć na te kilka cm. U mnie tak było

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam postaram sie opisać mój problem a mianowicie padła mi szyba kierowcy i próbowałem tak jak bylo opisane na forum sprawdzić czy nie padły guziki od sterowania szyb i tu problem. Zrobilem zwarcie i nie mialem napiecia wcale na bezpicznikach pod kierownicą(25a i 40a od szyb) sprawdziłem bezpieczniki pod maską wymieniłem przepalony i napiecie sie pojawilo. Stwierdzilem ze przestała mi działać również szyba pasazera i przestaly sie w guzikach palic lampki. Szukając problemu znalazłem cos takiego ze przekaźnik od szyby pasazera sie nie załącza po spięciu na krótko szyba pasażera działa. Szyba kierowcy nadal nie działa i lamki w guzikach sie nie palą dodam że szyba pasazera działała wczesniej dopiero po odpaleniu a kierowcy już po naciśnięciu startu. Pozdrawiam

Edytowane przez Mowil2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A u mnie dziś szyba pasażera z przodu odmówiła posłuszeństwa :( Nie świeci się też podświetlenie przełącznika po stronie pasażera.

Czy może być tak, że to przełącznik się zepsuł i dlatego ona nie działa ?

Dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może być tak, że to przełącznik się zepsuł i dlatego ona nie działa ?

Jeżeli nie działa też, gdy naciśniesz przyciski w panelu u kierowcy, to przełącznik pasażera się nie zepsuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Kilka tygodni temu również dopadł mnie problem z szybami. Megane II phI 1.4 16V 2004 rok. 4 elektryczne szyby.

Przy domykaniu szyb z pilota tylna lewa (za kierowcą) zjechała sama na dół i koniec. Nie można jej było ruszyć.

Przy próbach podniesienia szyby odłączyłem akumulator (zresetowałem komputer).

Po tym zabiegu szyba kierowcy przestała reagować.

Psikałem we wtyczki w drzwiach kontakt sprayem (nic to nie dało).

Tylną szybę udało mi się w końcu podnieść (musiałem odłączyć wtyczkę w tylnych drzwiach, następnie podłączyć i domknąć szyby z pilota - w ten sposób szyba podchodziła do góry o jakieś 5 cm; czynność powtórzyłem kilka razy, aż szyba się zamknęła całkowicie).

I tak szyby od strony kierowcy nie działały (zero reakcji na przełączniki, zarówno te przy kierowcy jak i ten z tyłu) a szyby od strony prawej (pasażera) działały normalnie.

Chcąc naprawić te szyby zacząłem od tej tylnej. Zdjąłem boczek drzwi wypiąłem moduł komfortu, przeczyściłem i spsikałem kontakt sprayem.

Szyby tylna działała po tym zabiegu dwa dni. Przednia nadal nic i nie zabierałem się za próbę jej naprawy tego samego dnia bo nie miałem już czasu.

Kilka dni później (nadal szyba kierowcy i za kierowcą nie działały) postanowiłem rozebrać tym razem boczek drzwi kierowcy.

I tutaj najważniejsza część.

Okazało się, że pianka okalająca moduł komfortu jest wilgotna.

Osuszyłem całe miejsce. Odpiąłem moduł, wyczyściłem i spsikałem kontakt sprayem.

Złożyłem całość i... Szyba kierowcy zaczęła normalnie działać, ale ponadto szyba tylna również zaczęła działać.

Od tego zabiegu minęło już z 2 tygodnie i szyby cały czas działają.

Dlatego rada do wszystkich, którym nie działa jakakolwiek szyba i naprawdę nie wiecie już co można zrobić.

Sprawdźcie moduł komfortu przy szybie kierowcy. Może coś to da (u mnie dało). Nic nie pogorszycie a możecie naprawić.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie. Mam dość denerwujący problem w mojej Megi II CC 2005r, a konkretnie chodzi o szyby. Mianowicie:

1. Lewa tylna szyba działa tylko przy opuszczaniu centralnym (od składania dachu), natomiast nie działa ani na przycisk sterowania od kierowcy, ani na przycisk tylny.

2. Prawa przednia szyba ma na odwrót - działa na sterowanie przyciskiem od kierowcy i pasażera, a nie działa przy otwieraniu centralnym.

 

Macie jakieś porady, żeby chałupniczym sposobem pozbyć się tych usterek? Od czego zacząć, czego szukać?

 

P.S. Dodam, że autko kupiłem juz z tą wadą, bo byłem zbyt nagrzany żeby uznać to za problem... :)

Edytowane przez Almost_Famous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obydwu przypadkach na 99% uszkodzony masz moduł szyb taki jak np tutaj. Na forum jest dużo tematów na ten temat np: Mój odnośnik

Jak wyczytasz z postów to albo kupno używki, albo naprawa modułu.

Żeby się upewnić czy na pewno moduły podmień na te z tych szyb co działają.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj właśnie prawa szyba przednia przestała w ogóle reagować więc myślę, że masz rację. Teraz pytanie, czy w CC można przekładać moduły przód na tył? Drugie pytanie to czy moduł z hb czy kombi pasuje do CC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, posty że po zamianie stronami działały tak samo. Bynajmniej do sprawdzenia działania wystarczy podmienić, najwyżej będzie chodzić odwrotnie szyba lub nie na wszystko reagować, ale to już sygnał, że z instalacją wszystko w porządku. Czy zawsze działają od np. HB to nie wiem, nie podmieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mireczek01 zmienił(a) tytuł na Elektryczna szyba nie działa

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!