Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pompa spryskiwacza szyb Naprawa/MiniManual


Elmer

Rekomendowane odpowiedzi

nowy silniczek kosztuje 48zł a nie 20zł jak masz w takiej cenie to bardzo chętnie kupię hehe jak by ktoś potrzebował sam silniczek to mam na zbyciu z urwanym króćcem ale jest to część wymienna jak ktoś ma starą pompkę spalona a dobre króćce to można podmienić piszcie na gg 7303653 po 19:00

post-24167-1271708447_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Dziś właśnie szukałem jak to zrobić i baaardzo mi to pomogło :) Musiałem coś w końcu zrobić, bo od kupna meganki z tyłu to mi nie leciało a ostatnio przestało również i z przodu dolałem płynu a tu zonk bo płynu pełno. Wszystko zrobiłem jak opisaliście lecz u mnie był inny problem niż ta gumka. Rozebrałem pompkę całą i jest tam taki wirniczek który obraca się przed taką dużą gumową uszczelką i silniczek nie miał siły kręcić wywaliłem w cholere tą gumkę i sika jak nigdy nawet tył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hmmm dzisiaj również się za to zabrałem działał tylko tył :-D

Od strony nadkola dojście dosyć dobre ale trzeba na wyczucie paluszkami operować :mrgreen:

Najpierw wyszarpałem całą pompkę, potem wypiąłem wszystkie wężyki i kabelki. Porozpinałem wszystko i dostałem się do słynnej gumki. Gumka została zeszlifowana poprzycinana i wszystko zmontowane tak jak trzeba. Raz prysnęło na przód potem próba na tył i znowu na przód i koniec. Tył dalej działa, a przód nie chce. odłączyłem przewód, który idzie od pompki do dysz (w okolicy błotnika jest złączka jak się maske otworzy) i spróbowałem prysnąć na przód - działa. Znowu wszystko złączyłem próba na przód - działa, tył działa, przód i znowu lipa.

 

I pytanie do was drodzy forumowicze co dalej ? Czy jeszcze piłować gumkę ?

Jak ta gumka powinna wyglądać po przycięciu - czy z tego walca plastikowego ma wystawać ta guma czarna czy przyciąć ją na równo - proszę o podpowiedzi bo już nie wiem co dalej z tym działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki aston76, zaraz idę się za to zabrać <szukaj>

 

Jeszcze rada dla tych, którzy będą się za to zabierali - uważajcie na gumową uszczelkę w zbiorniczku - mi przy zakładaniu wpadła do środka i troszkę się namęczyłem żeby ją wyciągnąć :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Jestem po naprawie.

Manual super sprawa. Wielkie dzięki.

Zdejmowałem zderzak. Dojście eleganckie. Przy okazji wymieniłem żarówkę postojową. Zakładając zderzak pamiętajcie o przełożeniu cięgna od maski.

 

Najpierw przestał działać tylny. Po jakimś czasie przestały działać przednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dziękuję za opis i wypowiedzi forumowiczów. Spryskiwacze ożywione :)

Dodam od siebie, że ściągałem koło, osłonę nadkola i poluzowałem zderzak. Odpiąłem wężyk od spryskiwaczy na przód, wężyka od spryskiwaczy na tył nie wyciągałem. Udało mi się przecisnąć pompkę pomiędzy zbiornikiem i zderzakiem. Obciąłem kawałki gumy na tym mały tłoczku.

Przy pryskaniu na tył, z przodu spokój. Ale przy pryskaniu na przód, na tylną szybę parę kropel spadnie - mi to nie przeszkadza.

Edytowane przez ange7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!