Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z olejem


Lmoska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów

Posiadam Scenica 1,9 dCI 130KM z 2007 przebieg 47000 km sprowadzony z Francji sprawdzony w serwisie Renault pod względem autentycznśc przebiegu i stanu technicznego

I mam problem :-( .

Zauważyłem pewnego pięknego dnia , że intercoler jest cały w oleju więc podejżenie turbina. Wymieniono na nową wyczyszczono intercooler i wszystkie rury plastikowe.

Niestety a olej jak leciał tak leci i znów cały intercoler w oleju :-( (poniżej kilka zdjęć - prawa strona intercolera)

Jak myślicie którędy może być jeszcze ubytek i wydostawać sie olej. Zaznaczam, że silnik pięknie odpala nie kopci pracuje jak pszczółeczka. Podpowiedźcie gdzie szukać wady.

Za wszelkie sugestie wielkie dzięki

post-16214-1258835508_thumb.jpg

post-1-1258835508_thumb.jpg

post-1-1258835509_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak, iż po odkreceniu i założeniu turbiny przez ASO ścianka pomiędzy silnikiem a wnętrzem samochodu była cała obrzygana olejem... Zdjąłem rurę doprowadzającą powietrze do turbiny i okazało się że uszczelka była żle wsunięta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tkwi w niedrożnej odmie silnika. To taka puszka plastikowa odpowiedzialna za upuszczanie gazów ze skrzyni korbowej. W momencie kiedy jest zapchana, gazy muszą wydostawać się inną drogą powodując wypychanie oleju do przewodów powietrznych.

 

Inna sprawa to czy sprężarka została prawidłowo zamontowana. Chodzi szczególnie o to, czy przewód olejowy powrotny nie został gdzieś przygięty. Jeżeli nie będzie swobodnego spływu oleju, będzie on wypychany przez uszczelnienie turbiny na intercooler i dalej do kolektora ssącego. Może to się skończyć samozapłonem i poważnym uszkodzeniem silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam w swoim Megane 1,9 dCi z 2006 (110 KM z FAP) podbny problem z zaolejona rura jak na pierwszej fotce Lmoska. Paslikowa rura to wyjscie z intercoolera przez modol stabilizatora ciscnienia (i elektrozawor wylaczajacy silnik) polaczona z metalowa rura z wejsciem do kolektora ssacego. Silnik ma przebieg 150 tys km, nie kopci, moc w normie, spalanie przyzwoite ok 7,5 l w miescie, po 10 tys przebiegu jaki zrobilem od kupna autka pod koniec czerwca 2009 dolalem 300 ml oleju (Shell 5W30 do aut z FAPem) wiec chba bardzo przyzwoicie, CLIP nie poazuje zadnych bledow.

Ten cieknacy olej oznacza koniec turbiny? Intercooler mam suchy (przynajmniej nic przez zderzak nie zauwazylem). A moze dostaje sie przez inna nieczeslnosc, przeciez jakby padalo turbo to bylby jakies objawy: zapach spalin, niebieskawe kopcenie, gwiz sprezarki, spadek mocy itp...

Jedyne co zauwazylem niepokojacego ostatni, ale nie wiem czy ma to z tym zwiazek to inny odglos pracy silnika - twardsza praca, dzwiek jaki wydaja diesel starszej generacji, cos jak klekot zaworow. Mechanik wprawdzie twierdzi ze nic groznego nie widzi ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

witam!

 

musze wymienic olej w silniku 1.6

i nie wiem jaki zalac bo nie ma naklejki odnosnie wymiany, dodam ze auto

ma przejechane 192 tys.

myslicie ze polsyntetyk bedzie najlepszym rozwiazaniem i jakiej firmy

ma to byc olej?

 

pozdr

 

:)

Już jeden temat Ci zamknąłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!