Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dach panoramiczny (szyberdach) - hałas


youngtimer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panoramiczny dach - piękna rzecz, lecz w moim przypadku dosyć hałaśliwa.

Mianowicie przy prędkościach powyżej 125km/h z szyberdachu dochodzą świsty pędu powietrza (jak przy otwartym oknie). Jest to dość nieznośne, przez co podróż staje się męcząca.

Szyberdach domyka się prawidłowo. Dla zwiększenia izolacyjności wpasowałem dodatkową uszczelkę w szczelinę szyberdachu. Niestety bez większego efektu.

Czy Scenic z szyberdachem tak "ma"? Czy też ja mam taki egzemplarz?

Czy opuszczenie szyberdachu na śrubach lub wymiana uszczelki okalającej coś pomoże?

pzdr Youngtimer

post-21549-1258980444_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też jestem posiadaczem autka z takim dachem i u mnie jest jeszcze gorzej bo świszcze już przy70km/h wtylnej czeci szyberdachu. Problem jest wtym że szyba nie domyka sie. Widać że jest uniesiona o jakieś 3mm względem tylnej stałej szyby. Może ktoś wie czy jest jakaś regulacja siły domykania albo sposób na obniżenie tylnej strony szyberdachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem dość powszechny i trudno rozwiązywalny. Czyli generalnie "tak ma" Z tego co czytałem na francuskim forum Planète Renault problem leży w uszczelce areodynamicznej oraz regulacji raili po których jeździ dach. Problem się nasila jak jest chłodno. Trzeba sprawdzić opcję rozszczelnienia dachu - wcisnąć przycisk na pokrętle i przytrzymać. Dobrze wyregulowany dach powinien unieść się o prę mm.

Trzeba wszystko dobrze wyczyścić i nasmarować. Dach może się nie domykać bo zadziała funkcja zabezpieczenia przed przycięciem, która zinterpretuje opór prowadnic jako ciało obce. Można tę funkcję czasowo wyłączyć dla sprawdzenia, ale trzeba uważać żeby nie czegoś nie uszkodzić - utrzymywać nacisk na przełącznik aż do całkowitego zamknięcia otwieranego dachu w trybie krokowym natychmiast po włączeniu odwrotnego kierunku przesuwania otwieranego dachu. Jeśli czynność nie zostanie wykonana zaraz po włączeniu funkcji zapobiegania przycięciu, czasowe wyłączenie nie będzie aktywne.

 

WAŻNE

-W razie odłączenie akumulatora, usterki elektrycznej

lub naprawy dachu, system będzie działał

w trybie ręcznym, poruszając się skokowo.

- funkcja zapobiegania przycięciu palców działa

prawidłowo tylko wtedy, gdy parametry

początkowe dachu są prawidłowo ustawione

(patrz poniżej).

UWAGA

Należy poczekać co najmniej 3 s przed przestawieniem

elementu sterującego.

Uwaga:

- Jeżeli procedura zostanie przerwana w trakcie

trwania cyklu, należy ją zacząć od nowa, w

przeciwnym razie dach nie będzie działał.

- Nie może upłynąć więcej niż 5 s między dwoma

czynnościami procedury ustawiania parametrów

początkowych, w przeciwnym razie układ

elektroniczny rozpocznie nowy cykl ustawiania

parametrów.

Wykonać ustawienie parametrów początkowych silnika.

Uruchomić silnik.

Ustawić przełącznik w położeniu zamknięcia dachu.

Wcisnąć i dłużej przytrzymać przycisk (1). Otwierany

dach przesuwa się do położenia zamkniętego (ruchem

skokowym, bez funkcji zapobiegania

przycięciu palców).

Utrzymywać nacisk na przełącznik aż do usłyszenia

odgłosu przełączenia silnika (jeśli otwierany dach

jest już zamknięty, zaczekać aż ucichnie odgłos

przełączania silnika).

Puścić przełącznik.

Ponownie wcisnąć bardzo szybko przełącznik.

Przytrzymać przełącznik (dach otwiera się , a

następnie zamyka poprzez przesuwanie, parametry

początkowe silnika są ustawione).

 

youngtimer chyba nie masz siatkowego deflektora, a może na zdjęciu go nie widać.

jarkkan sprawdź czy nie ma jakiegoś syfu na granicy stałej i ruchomej części. Ja wygrzebałem tam trochę towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić opcję rozszczelnienia dachu - wcisnąć przycisk na pokrętle i przytrzymać. Dobrze wyregulowany dach powinien unieść się o prę mm.

Jeżeli dobrze rozumiem, powinienem po uniesieniu się dachu, sprawdzić jak dach układa się względem uszczelki?

problem leży w uszczelce areodynamicznej

Która uszczelka jest uszczelką "areodynamiczną"?

Czyli generalnie "tak ma" Z tego co czytałem

Potwierdzam. Również sprawdziłem forum francuskie, jak i angielskie, gdzie problem się pojawia, bez wyraźnych wskazówek, jak z nim walczyć.

youngtimer chyba nie masz siatkowego deflektora, a może na zdjęciu go nie widać.

Mam. Zdjęcie jest pod takim kątem, że jest nie widoczna.

 

Pozostaje mi popracować w weekend zgodnie z Twoimi wskazówkami i mieć nadzieję, że poprawią one komfort podróży.

 

pzdr

Youngtimer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 5 lat później...

Witam

odświeżę temat. Bowiem udało mi się zamknąć temat dachu i świstów z niego dochodzących. W moim przypadku pomogła wymiana tych plastikowo-gumowych ślizgów oraz przywrócenie szynie oryginalnej szczeliny. Zastanawiało mnie dlaczego podczas otwierania jak i całkowitego otwarcia dach jest sztywny,a przy zamkniętym lata. Zauważyłem, że podczas zamykania drzwi dach strasznie lata (zwiększenie się ciśnienia w kabinie wypychało go do góry). Wziąłem suwmiarkę i zacząłem mierzyć okazało się, że na tej esce, która jest z tyłu otwartej części dachu szyna jest około 1-1,5 mm szersza. Stwierdziłem, że tak nie powinno być i słusznie wziąłem drewnianą listewkę i dobiłem górną część szyny, nasmarowałem wszystko i teraz mogę rypać 180 km/h i cisza (oczywiście pęd wiatru z zewnątrz słychać ale nie ma żadnego świstu ze strony dachu). Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy.

Nie cytuj całego posta jeżeli odpowiadasz bezpośrednio pod nim.:!:

 

Dodano: 21 gru 2016 - 11:55

Czy chodzi o dobicie tej aluminiowej szyny po której przesuwa się szyberdach mnie wydaje sie że prawa strona bardziej odstaje z tyłu bo jak podkleiłem lewą stronę i wyrównał z prawą stroną to już gwizdał przy 100 a nie 120

lapka2.gif

 

Regulamin pkt. 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia, 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!