Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Demontaż ramienia tylnej wycieraczki w Kombi


Rekomendowane odpowiedzi

Nic nadzwyczajnego. Problem pojawia się przy zdjeciu okrągłej zaślepki chronięcej nakrętkę, która bardzo często jest niszczona przy próbie jej ściągnięcia. Sposób na zdjęcie zaślepki:

Ma ona od strony szyby szpiczasty wypust i nie trzeba tego próbować przeginać, gdyż z reguły wtedy pęka. Trzeba zaopatrzyć się w np. wygięty śruboktęt i od strony szyby lekko naciskając na czubek wypustu wcisnąć go. Wtedy zaślepka sama wyjdzie na zewnątrz.

post-1915-1260050909_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 lata później...

Odkopię trochę temat, wie ktoś jak zdjąć tą zaślepkę w MIIph2? Nie ma tam wypustu, ani miejsca żeby jakoś ją podważyć. Jakby ktoś miał jakiś sposób albo filmik instruktażowy byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ph2 i niedawno rozbierałem, musisz mieć jak na zdjęciu.

post-85286-0-60301500-1457437349_thumb.jpg

 

Podważasz od strony szyby, druga sprawa że i tak pewnie nie ściągniesz wycieraczki w całości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie była ściągana od nowości to istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak jak w moim przypadku będzie zapieczona.

Na zdjęciu widać aluminiową stożkową tulejkę, która podczas pierwszego montażu nacinana jest przez frezy na ośce silnika wycieraczki.

Przez lata następuje utlenianie/korozja(nie byłem dobry z chemii), na styku materiałów z których wykonana jest ośka/tulejka.

U mnie skończyło się na tym,że plastikowe ramię podczas próby ściągnięcia zostało oderwane i na ośce pozostała tylko ta tulejka.

Dopiero po jednoczesnym obijaniu jej dwoma młotkami, poddała się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 7 latach eksploatacji gdy zdecydowałem się wymienić tylną wycieraczkę zaślepka wyszła po wypchnięciu palcem od spodu (nacisnąć na pręcik), ramię zeszło bez tulei, ją wycinałem brzeszczotem, obyło się bez strat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej polać jakąś chemią i zostawić na dłuższy czas a potem za pomocą ściągacza próbować ściągnąć, ale od spodu trzeba tak podłożyć aby ściągacz złapał za tulejkę w ramieniu a nie za ramię, najlepiej podłożyć płaski kluczyć. Do tego nadaje się specjalny ściągacz asymetryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!