Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

centralny zamek w megane I


umc91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie , mam następujący problem : posiadam renault megane 1.6 RT z 96 roku i kupiłem ją tylko z pilotem od centralnego zamka , oczywiscie dostałem dwa kluczyki ale tylko jeden pilot. Drzwi moge zamknąc jedynie pilotem , gdy wkładam kluczyk do drzwi to tylko mi sie obraca i nic sie nie dzieje .. zupelnie nic obraca sie i tyle . Mam pytanie czy jest mozliwośc dokupienia jakiegos uniwersalnego pillota innego zebym mial jeden zapasowy. To jesli tak to jaki polecacie i jak to zrobic zeby te inne piloty które dokupie działały prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zakupisz sam centralny i podłączysz np,pod włącznik na konsoli to wystarczy jedynie prawidłowe podłączenie i działać będzie .Dawałem instrukcję do alarmu gdzie jest opisane podłącznie centralnego zamka,jest w dziale download .Co do zamka drzwi ,jeśli prawidłowo zamykasz a nic się nie dzieje,może wkładka uszkodzona . :roll:

możesz kupić takie coś: http://www.allegro.pl/item841265972_sterow...tal_okazja.html

ale ja wolałbym dołożyć i mieć alarm odrazu .Kupiłeś auto i kluczyki oba pasują -tak ? A drugi kluczyk to co-niema przycisku ?Może ktoś coś dorabiał :roll: Można by zakpupić wkładmi z kluczykiem,i tylko przełozyć obudowę pilota ,ale to i tak drogo wyjdzie ,czasami warto bo jak nie bedziesz miał przy sobie drugiego pilota,a pierwszy padnie,to nie otworzysz auta ,no i co z immobliliserem -jeśli padnie kluczyk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn ja podobno mam odłączony immobilajzer , ten "alarm" w kluczyku mi nie działa poprpstu mam osoby pilocik i mam tylko jeden . Oba kluczyki sa oryginalne . Auta nie moge otworzyc poprzez wsadzenie kluczyka do zamka. Oglnie to wlasnie chodzi mi o to czy moge dokupic piloty takie jak mi tu pokazałes na allegro i po jakiś przerubkach bedą normalnie funkcjonowac :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz odcięte imo to jesteś w pięknej sytuacji, musisz dokupić z jakiegoś szrotu 2 oryginalne piloty i tą centralke która znajduje się w podsufitce, koniecznie rozejrzyj się za kluczykami od wersji po liftingowej bo te z przed miały kiepski zasięg (z podczerwienią), kumpel tak niedawno zrobił tylko strzelił gafę bo kupił 1 pilota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieprawda..immo niema nic do zamka,wkładka pewnie zepsuta-bagażnika też nie otwierasz kluczykiem ? .Kup alarm taki jak ja montowałem za stówkę i masz wszystko jak na tacy w manualu,sam zrobisz.Parę godzin roboty .Ewentualnie sam sterownik centralnego,jak wolisz,skoro immo wywalone,to sytuacja iście komfortowa ;-)

http://megane.com.pl/dload.php?action=file&id=28

auto otworzysz z kilkunastu metrów,a nie będziesz celował w lustereczko :-) Mnie wkurzało to celowanie kluczykiem i zasięg fabrycznego pilota,dlatego pokusiłem się o nowego pilocika .

http://www.allegro.pl/item813789267_alarm_...zor_pilota.html

ceny kluczyków na alledrogo ,powalają od 50 zł w zwyż ,do tego działająca wkładka ,i jak się to wszystko policzy ładna stówka się zbierze o ile nie więcej .

cały pic podłączenia sterowania zamkiem polega na podpięciu 2 kabelków najłatwiej z włącznika z konsoli

88bb9224b38ddd9fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi zabawa nie w głowie z tym .. jakis elektryk by za ile to zrobil ??:-) nie orientujesz sie ??

 

[ Dodano: 2009-12-10, 21:49 ]

ja sie jeszcze nie za mocno czuje w takich sprawach bo co ja dopiero mam 18 lat i jest to moje pierwsze auto :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem ile za to biorą,ja za 70 zł zakładałem znajomym,warsztat brał 200 zł za robociznę,ceny są różne ,uważam że każdy sobie z tym poradzi,kwestia chęci .Masz fotki krok po kroku ,no ale decyzja należy do Ciebie .Alarm ma więcej kabelków do podłączenia,sam sterownik będzie miał ich mniej-zasilanie centrali ,plus przewody do sterowania zamkiem .Myślę,że za 50 zł powinni ci to założyć .Ewentualnie same wkładki zmień,dostaniesz nowy kluczyk i tyle ,wszystko kwestia środków finansowych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!