FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: wymiana osłony przegubu półosi przedniej - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Megane II phI
wymiana osłony przegubu półosi przedniej

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   prze33 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Silnik:1.9 dci
  • Przebieg (tys.km):0

Napisano 15 grudzień 2009 - 15:32

Witam
Zsuneła mi się osłona przegubu przy przednim lewym kole, no i trzeba wymienić. Koszt samej gumowej osłony jest mały-30zł, ale wymiana ma mnie kosztować 70zł i trwać godzinę, byłoby taniej gdyby to nie była renówka powiedział mechanik, a tak to on musi spuścić olej w skrzyni biegów żeby wyciągnąć półośkę i coś tam jeszcze skomplikowanego zrobić, więc zamiast 40zł będzie 70zł. Powiedziałem, że ok ale po zastanowieniu się później nie mogę zrozumieć dlaczego musi spuszczać olej ze skrzyni? Nie robi mnie czasem w konia mechanik?
Pozdrawiam
0

Sprawdź:

Giełda:

Części samochodowe

Samochody używane

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Vivaldi 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:obecnie TDI automat
  • Silnik:był Scenic 1,6 16V
  • Przebieg (tys.km):1

Napisano 15 grudzień 2009 - 16:16

Co prawda nie robi Cię w konia ale zmień mechanika na takiego co jest w sprzęt doinwestowany !!! Ten robi klasycznie czyli musi wyrwać półoś (dlatego spuszczanie oleju konieczne) z auta aby zdjąć zabezpieczenie i zsunąć przegub z półosi. Ta skomplikowana sprawa to zaślepka do której musi się dostać od wew.przegubu między kulkami.

Znajdź takiego co ma maszynkę do zakładania silikonowych osłon przez przegub. Wymiana 20minut bez zdejmowania półosi z auta. Wysuwa tylko przegub z McPersona i zakłada.
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   prze33 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Silnik:1.9 dci
  • Przebieg (tys.km):0

Napisano 15 grudzień 2009 - 22:23

No tak, słyszałem tylko że te silikonowe osłony są nie trwałe, i przegub przy ich zakładaniu nie jest czyszczony i smarowany. Mniejsza z tym, chciałem kupić gumową osłonę ale było pytanie z rowkiem czy bez? Ma to znaczenie? Mechanik też nie będzie wiedział, dopiero jak ściągnie a to trochę późno żeby dopiero wtedy kupować przegub.
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Vivaldi 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:obecnie TDI automat
  • Silnik:był Scenic 1,6 16V
  • Przebieg (tys.km):1

Napisano 15 grudzień 2009 - 23:21

zgodzę sie z tobą co do zabrudzenia. Jednak jeżeli tylko pękł a użytkowałeś normalnie a nie w piaszczystym lesie jest mała szansa na zabrudzenie. Siła odśrodkowa i pęd powietrza raczej wyrzuca drobinki (zwróć uwagę , że wszystko wokoło jest na pewno zabryzgane smarem). Ocenę zabrudzenia jednak pozostawiam Tobie.
Dlaczego za późno na zakup podczas demontażu tym bardziej jak sklep blisko ?

Często gęsto z katalogu wychodzą ceregiele. Miałem tak u siebie bo okazuje się, że z ph1 to ja mam tylko budę a reszta jak i zmiany zawieszenia jak w ph2. Podpowiedź przetestowana : świetnie pasuje rozmiarowo do ph2 osłona z Passata.

Co do trwałości silikonowych, testuje drugą - zobaczymy.
0

#5 Gość_jaku_z_jelcza_*

• Grupa: Gość

Napisano 16 marzec 2012 - 18:59

A gdzie kolega [prze33] dostałe osłonę gumową do megane II 1.9 dci ?? Bo szukam i nie mogę znaleźć. Możesz podać jakiś nr tej części, marke albo gdzie kupiłeś?
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1