Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana osłony przegubu półosi przedniej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zsuneła mi się osłona przegubu przy przednim lewym kole, no i trzeba wymienić. Koszt samej gumowej osłony jest mały-30zł, ale wymiana ma mnie kosztować 70zł i trwać godzinę, byłoby taniej gdyby to nie była renówka powiedział mechanik, a tak to on musi spuścić olej w skrzyni biegów żeby wyciągnąć półośkę i coś tam jeszcze skomplikowanego zrobić, więc zamiast 40zł będzie 70zł. Powiedziałem, że ok ale po zastanowieniu się później nie mogę zrozumieć dlaczego musi spuszczać olej ze skrzyni? Nie robi mnie czasem w konia mechanik?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie robi Cię w konia ale zmień mechanika na takiego co jest w sprzęt doinwestowany !!! Ten robi klasycznie czyli musi wyrwać półoś (dlatego spuszczanie oleju konieczne) z auta aby zdjąć zabezpieczenie i zsunąć przegub z półosi. Ta skomplikowana sprawa to zaślepka do której musi się dostać od wew.przegubu między kulkami.

 

Znajdź takiego co ma maszynkę do zakładania silikonowych osłon przez przegub. Wymiana 20minut bez zdejmowania półosi z auta. Wysuwa tylko przegub z McPersona i zakłada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, słyszałem tylko że te silikonowe osłony są nie trwałe, i przegub przy ich zakładaniu nie jest czyszczony i smarowany. Mniejsza z tym, chciałem kupić gumową osłonę ale było pytanie z rowkiem czy bez? Ma to znaczenie? Mechanik też nie będzie wiedział, dopiero jak ściągnie a to trochę późno żeby dopiero wtedy kupować przegub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodzę sie z tobą co do zabrudzenia. Jednak jeżeli tylko pękł a użytkowałeś normalnie a nie w piaszczystym lesie jest mała szansa na zabrudzenie. Siła odśrodkowa i pęd powietrza raczej wyrzuca drobinki (zwróć uwagę , że wszystko wokoło jest na pewno zabryzgane smarem). Ocenę zabrudzenia jednak pozostawiam Tobie.

Dlaczego za późno na zakup podczas demontażu tym bardziej jak sklep blisko ?

 

Często gęsto z katalogu wychodzą ceregiele. Miałem tak u siebie bo okazuje się, że z ph1 to ja mam tylko budę a reszta jak i zmiany zawieszenia jak w ph2. Podpowiedź przetestowana : świetnie pasuje rozmiarowo do ph2 osłona z Passata.

 

Co do trwałości silikonowych, testuje drugą - zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość jaku_z_jelcza

A gdzie kolega [prze33] dostałe osłonę gumową do megane II 1.9 dci ?? Bo szukam i nie mogę znaleźć. Możesz podać jakiś nr tej części, marke albo gdzie kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!