Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

JAk to jest naprawdę z legendą"padających wtryskiwaczy&


romnow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam zamiar kupić NOWE renault z silnikiem 1.5dCi 105KM,

ale "wszędzie" słyszę o "padających" wtryskach od złej jakości paliwa.

 

Czy to naprawdę jest duży problem?

Zakładam, że będę tankował paliwo na stacjach SHELL i dla

spokoju V-Power Diesel, które jest sprowadzane z Niemiec.

 

Czy faktycznie tak jest, że wtryskiwacze prędzej czy później muszą się zapsuć ze

względu na paliwo?

 

Jak ktoś ma pecha to szybciej a jak nie ma to później.

 

Jak to wygląda statystycznie, bo z moich obserwacji w intrnecie jest to dży problem,

ale jak się pytałem znajomych którzy jeżdżą takimi samochodami to nie mieli takich problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje ze to duzy problem, znajomy tez kupil nowe 1,5 i oderwal sie jakis opilek od pompy paliwa

w rezultacie padl caly uklad wtryskowy, samochod 3 tygodnie w aso a koszt 12 000zl ( gwarancja )

ostatnio pytalem w firmach ktore robia chip-tuning i tez nie maja dobrego zdania o 1,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakich doświadczeniach opierasz swoje poglądy, ale ja znam 3 osoby posiadające 1,5 dCi 80 i 100 KM, i żadna z nich nie narzeka na silnik. Są problemy z Megankami ale jeżeli chodzi o silnik to każdy mówi żeby uważać na paliwo.

A co np. z nowym passatem i jego pompowtryskiwaczami, czy jak to się tam nazywa. Też wystarczy wlać chrzczoną ropę i remont wtrysków zapewniony.

To tak jak ktoś powiedział:

"Wystarczyły 2 komputery klasy Commodore C64 żeby wysłać człowieka na księżyc, a teraz trzeba pIV 3GHz i 2 GB RAM, żeby odpalić VISTE. Czyżby coś poszło nie tak?"

 

Nie możesz obciążać jakiegoś urządzenia złą opinią za to że dostarczyłeś złej jakości paliwo. Po prostu o nowsze i bardziej skomplikowane urządzenie trzeba lepiej dbać i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za taki wątek. Ja się właśnie przesiadam z tigry (www.tigra-team.pl) na megane II 1,5 d 100 KM i wszyscy mnie straszą jakie ja to będę mieć problemy i że praktycznie z warsztatu nie wyjadę. Auto ma 4 lata i nie wiem ile jest prawdy w tych opowieściach... głowny temat to właśnie te wtryskiwacze za miliony złotych, cewki, które mnie na szczęście mało obchodzą no i jeszcze padające komputery za następne miliony złotych. Czy jest na forum jakiś użytkownik mII, który ogłosił bankructwo? Bo mnie się wydaje, że w każde używane auto trzeba coś włożyć i każda marka ma swoje charakterystyczne usterki... Ceny części są faktycznie tak gigantyczne (nie mówię oczywiście o cenach ASO)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie powiem, pewna ulga, bo jesteście pierwszymi pozytywnie nastawionymi osobami. Ale może dlatego, że macie meganki. A ja ciągle słyszę "sąsiadowi to" "koledze tamto" "a szwagrowi to jeszcze co innego"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie oni tym śmigają i nie wiedzą - ot takie opowieści. Tak jak już napisałaś

 

"że w każde używane auto trzeba coś włożyć i każda marka ma swoje charakterystyczne usterki."

 

Na nasze drogi i paliwo nie ma dobrego auta - we wszystkich po jakimś czasie trzeba coś zrobić :mrgreen: Jednak komfortu i zadowolenia z jazdy nie miałem w żadnym tak jak w Renault :lol: ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!