Jump to content

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl
Sign in to follow this  
piotrek305

Megane I phII Wymiana oleju i filtrów

Recommended Posts

piotrek305    0

Panowie użytkujący megane z silnikiem 1.4 16V ile mniej wiecej kosztowała Was wymiana oleju i wszystkich filtrów..? olej pełen syntetyk elf no i filtry wiadomo: powietrza, paliwa, oleju.. no moze i przeciwpyłkowy..? bo ja to robiłem ro rok temu i juz zapomniałem ile mnie więcej.. zmieszcze sie w 250 zł..?

tg588    0

Witam. Właśnie jestem po wymianie filtru powietrza (35 zł), filtru pyłkowego (30 zł), olej elf excellium NF 4l (91 zł na allegro z odbiorem własnym - normalnie 130-150 zł) filtr oleju (18zł). Za wymianę oleju zapłaciłem 25 zł (nie mam niestety kanału), filtry powietrza i pyłkowy wymieniłem sam. Nie wymieniałem tylko filtru paliwa.

piotrek305    0

O dzięki.. u mnie wymiana gratis.. czyli olej plus te filtry to troche ponad 200 zł .. takta różnica aż między ceną oleju na allegro a tą w sklepie..? ja to zawsze w serwisie kupuje.. tzn oni leją z takich baniek duzych.. i wtedy wymiana gratis..

WoofeR    0

Ceny filtrów są zazwyczaj podobne do tych sprzedawanych na Allegro, dzieje się to dlatego ponieważ sprzedawcy na Allegro często prowadzą swoje sklepy / serwisy / zakłady (w realu), w związku z tym udostępniają swój asortyment na stronie. Ja filtry do Megi kupowałem u jednego ze sprzedawców na Allegro, ale takiego, który oferował wszystkie modele filtrów do tej wersji auta. Jeśli chodzi o olej, wiadomo że serwis oszczędza dosyć spore pieniądze na kupnie 100 litrowej beczki oleju zamiast 5 czy 4 litrowych baniaczków, dzięki temu może zaoferować bezpłatną wymianę.

Wojtas1968    0

Mam zamiar wymienic olej w moim autku.Nawet dzis probowalem ale nie moge odkrecic sruby pod miska zeby spuscic olej.Probowalem uzyc imbusa i nic,na gwiazdke to tez nie wyglada.Czy moze mi ktos napisac jaki klucz uzyc do tego.Mialem auta przed meganka i tam byly sruby 19 ale tu jest jakos dziwnie.

Leman    2

Klamka do okien B)

marcindj    8

albo duży płaski śrubokręt i żabka

Wojtas1968    0

Dzieki serdeczne panowie.Bede kombinowal.pozdrawiam. B)

Rbit    1

Klamką do okien można spuścić olej w kosiarce, w aucie obkręci się wokół własnej osi i wykrzywi a korek ani drgnie. No chyba że ktoś ma ten korek wkręcony w palcach.

Klucz nasadkowy, specjalny do korków Renaulta bez problemu można kupić choćby na Allegro w cenie od 10 -15zl.

post-11706-1263719075_thumb.jpg

julio    0

A ile oleju wchodzi do 1.6 16 w czasie wymiany - tak realnie do poziomu max, a nie według tabelki?

Guest ziebice1   
Guest ziebice1

Od 4.5l do 4.6l na max na bagnecie.

julio    0

Tzn. razem z tym co wejdzie w filtr?

Czyli muszę kupić 4l i dodatkowo 1l oleju? Czy też 4l starczyłoby? Ile jest od max do min na bagnecie?

[ Dodano: 2010-09-25, 14:53 ]

A i dzięki za pomoc.

Acha i czy jak wleję na zimę 0W30 to będzie ok?

gilus    0

Podłączę się do tematu.

Kupiłem nowy filtr oleju i jak zobaczyłem pod maskę, to okazało się, że nowy jest krótszy - ma około 5cm, a stary ma ok 10 cm.

Czy muszę go wymienić na ten "grubszy" ,czy to nie ma znaczenia ?